Paskelbtas jau ketvirto sezono “Aš ralistas” nugalėtojas

Savaitgalį Suomijoje vyko finalinis realybės šou „Aš ralistas” atrankos etapas. Iš daugiau kaip pusės tūkstančio kandidatų po visų atrankos etapų į superfinalą pateko tik trys geriausieji.

Jau ketvirtą sezoną vykstantis realybės šou šiais metais buvo rekordinis – paraiškas jame dalyvauti padavė net 537 kandidatai. Šiame šou yra tik vienas prizas – nugalėtojas tampa profesionaliu lenktynininku, kuriam viso sezono metu dirba visa „Nordis racing team” ralio komanda – jis gauna raliui ruoštą automobilį, inžinierių ir technikų komandą, net sportinę aprangą. Ir visą sezoną visiškai nemokamai dalyvauja Lietuvos mini ralio čempionate.

Šiemet prie pagrindinio prizo atsirado ir dar vienas „priedas“ – tai profesionalus šturmanas. Šturmanu jaunajam talentui pabūti sutiko Lietuvos ralio čempionas, Martyno Samsono šturmanas Ervinas Snitkas.

„Ankstesnius sezonus buvau tik vertinimo komisijos narys, tačiau šiemet nutarėme nugalėtojui suteikti daug platesnę paslaugą – profesionalų šturmaną. Taip jaunuolis galės kur kas sparčiau tobulėti,“ – apie savo rolę šiame projekte kalbėjo Ervinas Snitkas.

Tampa jau gražia tradicija, kad iš trijų finalininkų geriausią išrinkti padeda ir vieni iš greičiausių Suomijos ralio lenktynininkų. Pernai prie komisijos buvo prisijungęs Suomijos jaunasis ralio talentas Sami Pajari. Šiemet geriausią rinkti padėjo vienas greičiausių Suomijos ralio vairuotojų – „Hyundai Motorsport“ gamyklinės komandos narys Teemu Suninen.

„Prisiminkit, kad tai, kas matosi per televiziją ar būnant ralio žiūrovu yra tik penki procentai viso ralio lenktynininko darbo. Visa kita – plika akimi nematoma, tačiau juodo darbo reikalaujanti ralio dalis. Jeigu norite tapti tokie kaip aš, tikri profesionalai, turite labai daug dirbti,“ – trims į superfinalą patekusiems jaunuoliams sakė Teemu Suninen.

„Aš ralistas“ realybės šou nugalėtoją superfinale be Ervino Snitko ir Teemu Suninen dar padėjo rinkti dar du Lietuvos ralio lenktynininkai – Martynas Samsonas ir Deividas Gezevičius.

Finalininkams Suomijoje, ralio mokykloje teko įveikti dvi žieminio ralio rungtis. Vienoje rungtyje reikėjo pademonstruoti sugebėjimą valdyti ralio automobilį ant ledo. Kita rungtis – tai žieminis beveik trijų km ilgio ralio greičio ruožas. Jį reikėjo įveikti kaip tikrame ralyje – prieš tai susirašyti stenogramą, ją pasitikrinti, o vėliau ir įveikti tą greičio ruožą kaip galima greičiau.

Šių metų nugalėtoju tapo 22 metų Ovidijus Vaštakas iš Kupiškio.

„Dar negaliu patikėti, kad man pavyko,” – laikydamas rankose nugalėtojo statulėlę sake naujasis nugalėtojas. „Mano tėtis yra buvęs ralio šturmanu, o aš jau seniai svajoju tapti ralio lenktynininku. Panašu, kad mano svajonė ką tik pradėjo pildytis,“ – neslėpdamas jaudulio sakė O. Vaštakas.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Fetingis, MB STORM Media LT

Paskelbtas jau ketvirto sezono “Aš ralistas” nugalėtojas


Paskelbtas jau ketvirto sezono “Aš ralistas” nugalėtojas


Paskelbtas jau ketvirto sezono “Aš ralistas” nugalėtojas

Facebook Comments