Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Paroda „Naujametiniai sveikinimai senuose atvirukuose“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia pajausti šv. Kalėdų dvasią atvirukų parodoje, eksponuojamoje Retų knygų ir rankraščių skyriuje.

Artimus žmones ir pažįstamus priimta sveikinti su šventėmis. 1918–1940 metais vieni populiariausių atvirukų buvo skirti šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Parodoje matome 1922–1939 metų atvirukus. Dauguma jų siųsti žymiems Lietuvos žmonėms: Ugnei Babickaitei, Kazimierui Bizauskui, Felicijai Bortkevičienei, Liudui Girai, Marijai Urbšienei, Juozui Urbšiui.

Kalėdiniai ir naujametiniai vaizdai buvo įvairūs. Be mums įprastų, matome laimę simbolizuojančias raudonąsias musmires, amalus, keturlapius dobilus, pusnyje pamestą pasagą. Kartais tuo neapsiribota:  1924 m. „Ad. iš Rojaus“ sveikina adresatą su Naujaisiais metais, o sveikinimo atviruke – gausi karvių banda. Štai tokie Naujieji metai buvo Rojuje… Tarp eksponuojamų sveikinimų išsiskiria 1929 m. Felicijai Bortkevičienei adresuotas atvirukas su aštuonių jos bendražygių parašais, taip pat lenkiškas atvirukas, 1939 m. išsiųstas iš jau Lietuvos valdomo Vilniaus.

Eksponuojami ne tik lietuviški, bet ir JAV išleisti sulankstomi atvirukai, taip pat spausdinti sveikinimai, kuriuos siuntėjui tereikėdavo pasirašyti.

Dideli ir maži, spalvoti ir nespalvoti, religiniai ir pasaulietiški, spausdinti Lietuvoje ir užsienyje – atvirukai padeda mums pajusti prieškario švenčių nuotaikas ir primena siųsti savo artimiesiems popierinius sveikinimus.

Parodą rengė Vytautas Smilgevičius. Dailininkas – Jokūbas Zovė.

Trumpai apie parodą

Data gruodžio 3–31 d.
Laikas bibliotekos darbo laiku   
Vieta Retų knygų ir rankraščių skaitykla, V a. (533 kab.)
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Pranešimą paskelbė: Renata Surovec, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Facebook Comments