Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Parduodami butai Vilniuje: kas daro įtaką kainai?

parduodami butai vilniujeGalvojate kokie parduodami butai vilniuje yra pigiausi? Butai, kaip ir kitas nekilnojamas turtas yra vertinamas pagal daugelį apsektų, todėl apie pigumą yra sunku kažką pasakyti nežinant jūsų pasirinkimo. Reikėtų žinoti, kad butų kainoms įtaką daro ne vienas faktorius, todėl šiame straipsnyje galime maždaug apžvelgti dėl kokių aplinkybių kainos kyla, o dėl kokių – smunka žemyn.

 

  • Butų kainos yra nustatomos pagal būsto plotą. Tikriausiai suprantate, kad jeigu butas yra itin erdvus ir gyvenamasis plotas yra nemažas, tai ir tokio buto kaina bus gana nemaža. Žinoma, didelis plotas gali būti ir priežastimi, kodėl jo nenorės niekas pirkti – jeigu jis yra itin senas, tuo labiau, reikalaujantis bent „kosmetinio“ remonto, tai toks pirkinys gali būti ne itin aukštos kainos, nes kas norės leisti pinigus papildomai? Didelių butų kainos gali būti ir mažos ir didelės, todėl svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieną smulkmeną.

 

  • Butų kainos smukimui įtaką gali daryti ir komunalinės išlaidos. Kaip minėjome prieš tai – didelio ploto butas gali šildymo sezonu pareikalauti nemažai lėšų. Bendras apšildomas plotas yra didelis, todėl aišku, kad ir šildymo kaina bus nemaža, tad kas tokį butą norės pirkti? Būtent todėl galėtumėte reikalauti, kad pardavėjas nuleistų kainą.

 

  • Kas liečia kitas aplinkybes, tai ne ką mažiau svarbu tai, kad butai renovuotuose daugiaaukščiuose gali būti brangesni. Šiuo metu, renovuotiems pastatams yra taikoma šildymo kompensacija, tuo labiau, kad tokiuose būstuose apskritai šildymo kainos yra gerokai mažesnės. Tai yra privalumas, kuriuo gali pasinaudoti pardavėjas, todėl turėtumėte žinoti, kad jis yra pagrįstas – jeigu perkate brangiau, tai turėkite galvoje, kad vėliau nepatirsite didžiulių šildymo išlaidų.

 

  • Šalia esančios mokyklos, darželiai, universitetai gali lemti kainos šuolius aukštyn. Trumpai tariant, suaugusieji visada dairosi būsto kuo arčiau mokymo įstaigų, jog vaikai nekeltų problemų juos vežant į mokyklą – tokiais atvejais, pirkėjai išvengtų didelių rytinių kamščių, nereikėtų eikvoti degalų transportui ir t.t. Tai yra dar vienas būsto pardavėjo privalumas, kuriuo jis gali daryti įtaką kainai.

 

Jeigu ieškote buto Vilniuje, tai turite žinoti, kad menkiausios detalės, kurios pabrėžia būsto privalumus, kelia jo kainą į viršų, todėl siūlytume apsišarvuoti kantrybe, nes kiekvienas pardavėjas stengsis tuos privalumus pabrėžti, o jums teks ieškoti kuo daugiau trūkumų, jog įsigytumėte butą už kuo mažesnę kainą.