Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Pamatų įrengimas savo jėgomis

pamatu-irengimas-2

Iš pirmo žvilgsnio pamatų įrengimas gali pasirodyti kaip lengvas statybų etapas, tačiau tinkamai įrengti tvirtus pamatus reikia laikytis visų namo projekte pateiktų nurodymų bei atitinkamos darbų technologijos. Tik naudojant atitinkamas medžiagas ir laikantis išmatavimų galima tikėtis, kad pamatai tarnaus taip kaip buvo suprojektuoti. Dažniausia statytojų klaida yra taupumas pamatų įrengimui, o juk tinkamai įrengti pamatai leidžia lengviau atlikti mūro ir kitus darbus.

Savo rankomis galime atlikti daugelį darbų, tačiau įrengimui prireiks statybinės technikos bei klojinių nuomos. Prieš pradedant statybas būsimo namo plote ratinis ekskavatorius nustumdo augalinį gruntą, kuris bus panaudojamas įreniant sklypo gerbūvį statybų pabaigoje. Pamatų įrengimui taip pat geriausia naudoti profesionalius nuomojamus klonius, kurie leis išlieti tikslius ir lygius pamatus, be to, jie greičiau ir lengviau surenkami.

Pamatų liejimo darbai pradedami tik turint būsimo namo projektą, kuris suprojektuotas atsižvelgiant į sklypo geologiją ir reljefą. Šiuo metu dažniausiai praktikoje taikomi pamatai yra grežtiniai poliniai, nes jiems įrengti sutaupoma nemažai betono bei armatūros, nereikia atlikti tiek daug kasimo darbų.

Poliniai ir gręžtiniai pamatai įrengiami dviem etapais. Pirmasis etapas – polių įrengimas. Poliai yra aptinė pamato dalis perduodanti pastato apkrovą gruntui, todėl jų gylis turi siekti kietą gruntą. Darbai pradedami polių gręžimu, į polių skyles dedami armatūros karkasai ir skylės užpilamos betonu.

Antrasis etapas – rostverko įrengimas. Ši pamato dalis perima pastato krūvį ir perduoda jį poliams. Rostverkas turi būti įrengtas itin tiksliai, nes ant jo bus atliekami mūro darbai. Rostverko įrengimas pradedamas nuo armatūros karkaso rinkomo, vėliau apie karkasą surenkami klojiniai ir viskas užpilama gamykloje paruoštu betonu.
Atlikus visus šiuo darbus yra apšildomi pamatai nurodytu projekte būdu ir pamatų vidus užpilamas žvyru ar smėliu.

Jei šie darbai Jums atrodo sudėtingi, kviečiame pasinaudoti mūsų paslaugomis – visų tipų pamatų įrengimas Vilniaus krašte. Specializuojamės labiausiai paplitusių gręžtinių ir polinių pamatų liejimo darbuose. Komandai vadovauja statybos inžinerijos išsilavinimą Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijęs žmogus.

Getfiks

Facebook Comments