Nuomonės formuotoja Viktorija Šaulytė-Mockė praeivius kvietė aukoti geriems darbams

Prieš Kalėdas daugelis skuba puošti namus, pirkti dovanas ir daryti dar daugiau gerų darbų nei įprastai. Nuomonės formuotoja Viktorija Šaulytė-Mockė prieš Kalėdas nusprendė prisidėti prie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) iniciatyvos ir kviesti praeivius aukoti geriems organizacijos darbams. Nors tikrai ne kiekvienas gali prieiti prie nepažįstamo žmogaus, jį užkalbinti ir kviesti paaukoti pinigų, Viktorija stebisi: „Kaip gali būti nejauku bendrauti žmogui su žmogumi?”

Kalėdos – ne tik apie materialias dovanas

Nuomonės formuotoja sako, kad pati visada labai laukia kalėdinio laikotarpio ir jam ruoštis pradeda iš karto po Vėlinių. „Norisi dažniau susitikti su draugais, praleisti daugiau laiko su šeima, išsivirti puodelį kakavos ir tiesiog žvelgti pro langą. Norisi kalėdinio šurmulio, papuošimų, eiti į renginius ir džiaugtis Kalėdine dvasia“, – sako Viktorija.

Ji pasakoja, kad Kalėdinę nuotaiką kurti padeda ir šeima. Kiekvienais metai gražiausių metų švenčių švęsti visada susirenka visa šeima ir giminė kartu, dainuoja kalėdines dainas, keičiasi dovanėlėmis, gamina žaisliukus, kartu dekoruoja meduolius. „Pernai net įrašėme vieną kalėdinę dainą kartu, nuolat ieškome bendrų veiklų kartu, kurios dar labiau suartina ir praturtina, nes Kalėdos ne tik apie dovanas ir materialumą“ – įsitikinusi Viktorija, kuri sako labai jaučianti, kad žmonės artėjant šventėms geresni ir nori gerumą skirti kitiems – tiek aukojant, tiek atliekant gerus darbus ar savanoriaujant.

Aukoti kitiems – įprasta

Pati Viktorija tikina, kad nuolatos aukoja organizacijoms, kurios daro gerus darbus: „Tai mažiausia, ką galime padaryti dėl kitų žmonių, šiandien ir dėl Ukrainos. Pati turiu tradiciją, jog ne vienerius metus iš eilės būtent kalėdiniu laikotarpiu organizuoju labdaringus renginius, kurių metu ne tik prasmingai leidžiame laiką, bet ir aukojame pasirinktai organizacijai ar iniciatyvai“, – sako Viktorija.

Kadangi pačiai nuomonės formuotojai aukojimas ir pagalba kitiems – nesvetimi, gavus pasiūlymą kviesti praeivius aukoti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus geriems darbams, ilgai dvejoti neteko. Nors daugeliui kontaktas su svetimu žmogumi, jo užkalbinimas ir kvietimas pinigine auka prisidėti prie gerų darbų gali pasirodyti, kaip nemenkas iššūkis, Viktorija jį įveikė net nemirktelėjusi. „Man nebuvo nejauku, nes labai mėgstu bendrauti su žmonėmis.  Buvau labai dėkinga tiems, kurie sustojo, pabendravo su manimi, paaukojo, klausinėjo apie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veiklą. Negali būti nejauku bendrauti žmogui su žmogumi“, – įspūdžiais dalinasi Viktorija.

Nuomonės formuotoja tikina labiausiai norinti visiems palinkėti, kad nepamirštume savęs ir pasirūpintume savo laime, sveikata bei gerove. „Kiekvienas savęs paklauskime ar tikrai jaučiuosi gerai ten, kur esu? Ar mane džiugina mani darbas, mano veiklos, ar turiu vietos savęs realizavimui? Ne mažiau svarbu, kokie žmonės mane supa, ar jie įneša gėrio į mano gyvenimą, o gal kaip tik daugiau neigiamų emocijų ir chaoso? Visi šie mano išvardinti dalykai be galo svarbūs kiekvieno iš mūsų emocinei ir fizinei sveikatai. Turime rūpintis savimi, nes kitaip neįmanoma padėti kitiems. Tad, kad padėtume kitiems, pirmiausia turime padėti sau“, – įsitikinusi Viktorija, kiekvienam linkinti nepamiršti rūpintis savimi.

Pranešimą paskelbė: Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Nuomonės formuotoja Viktorija Šaulytė-Mockė praeivius kvietė aukoti geriems darbams

Facebook Comments