Nuo mėsainių iki bananų: ką pernai lietuviai dažniausiai užsisakinėjo į namus?

Lietuviai jau priprato maistą bei kitus reikiamus produktus užsisakyti į namus ir vis dažniau mėgaujasi greito pristatymo suteikiamais patogumais. Kaip rodo maisto ir pirkinių pristatymo platformos „Wolt“ duomenys, praėjusiais metais šalies gyventojai dažniausiai užsisakinėjo mėsainius su sūriu, kurie visuose didžiuosiuose miestuose įsitaisė populiariausių patiekalų sąrašo viršuje. 

Programėlės duomenys taip pat patvirtina neblėstančią lietuvių meilę kebabams, kurie pernai buvo antru dažniausiai užsakinėtu patiekalu. Be to, paaiškėjo, kad šalies gyventojai yra dideli azijietiško wok stiliaus maisto gerbėjai. Šie patiekalai pernai buvo trečiu populiariausiu pasirinkimu.

„Ne pirmus metus stebime tendenciją, kad lietuviai išties nevengia pasilepinti greitu maistu. Dažniausiai užsakomi patiekalai rodo, kad pirmenybė teikiama galimybei alkį numalšinti greitai, pavalgyti skaniai ir sočiai, o dažnu atveju taip pat išleidžiant mažiau pinigų. Populiariausiems gyventojų pasirinkimams įtakos turi ir tai, kad mėsainius ar kebabus dažnai tiekia restoranų tinklai, aprėpiantys platesnę geografiją ir dirbantys ilgiau, galintys aptarnauti daugiau klientų“, – sako „Wolt“ Baltijos šalių vadovė Liis Ristal.

Visgi L. Ristal pažymi, kad programėlės naudotojai vien greitu maistu neapsiriboja ir išbando labai skirtingus restoranus – pradedant siūlančiais tradicinius lietuviškus patiekalus ir baigiant atstovaujančiais Italijos, Graikijos, Ukrainos, Sakartvelo, Artimųjų Rytų, Meksikos, Tailando, Vietnamo, Japonijos, Kinijos, Indijos ir kitų šalių kulinarines tradicijas. Be to, vis daugiau dėmesio sulaukia ir pusryčių vietos, kepyklėlės, dienos pietų ar veganiško maisto restoranai.

„Wolt“ duomenimis, iš parduotuvėse užsakytų produktų dažniausiai šalies gyventojų prekių krepšeliuose pernai atsidurdavo bananai ir gazuotas bei negazuotas vanduo.

„Kalbant apie prekių parduotuvėse užsakymus, vadinamuoju „paskutinės mylios“ pristatymo sprendimu lietuviai dažniausiai naudojasi namuose pasigedę vieno ar kito kasdienio produkto, pritrūkę laiko užsukti į parduotuvę, ruošdamiesi įvairioms šventėms ar esant blogam orui. Visais šiais atvejais lietuviai, kaip, beje, ir latviai bei estai, daugeliu atvejų neapsieina be bananų. Taip pat populiarėja ir ne maisto prekių užsakymai – pavyzdžiui, ieškant draugams ar artimiesiems dovanų“, – sako L. Ristal.

Vadovė pastebi, kad dažniau užsisakinėti maistą ir prekes į namus paskatino ir pernai pristatyta nujovė – „Wolt+“ prenumerata.

„Šis sprendimas, su kuriuo vartotojams daugelio užsakymų pristatymai yra nemokami, sulaukė ypač didelio susidomėjimo ir Lietuvoje. Nemokama bandomoji „Wolt+“ prenumerata buvo pačia populiariausia „preke“ mūsų programėlėje“, – teigia vadovė.

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“
Nuo mėsainių iki bananų: ką pernai lietuviai dažniausiai užsisakinėjo į namus?

Facebook Comments