Nuo karo pabėgusių sportininkų pasiruošimas Paryžiaus olimpinėms žaidynėms – sporto aistruolių ekranuose

Jau liepos mėnesį viso pasaulio sporto entuziastų namus užplūs tikra sporto karštinė – Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės. „Warner Bros. Discovery“ buria „namų sirgalius“ ir kviečia visus didžiausio sporto renginio gerbėjus palaikyti nuo karo pabėgusių sportininkų rinktinę – siūlo jiems išskirtinį turinį, kuris leis namuose stebėti ne tik svarbiausias varžybas, bet ir jų užkulisius bei išgirsti istorijas.

Pirmoji nuo karo pabėgusių sportininkų olimpinė komanda buvo suburta 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Ją sukūrė tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Tomas Bachas, siekdamas olimpinio solidarumo. Deja, ji tebėra vienintelė komanda iš 206 dalyvaujančių šalių, kuri sulaukia mažiausiai žiūrovų palaikymo olimpinių žaidynių metu.

JT pabėgėlių reikalų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) duomenimis, dabar visame pasaulyje dėl persekiojimo, konfliktų ir žmogaus teisių pažeidimų priverstinai perkelta daugiau kaip 114 mln. žmonių. Tai yra daugiau nei 40 proc. daugiau nuo 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių arba maždaug dvigubai daugiau nei nuo pirmųjų pabėgėlių sportininkų varžybų 2016 m. Rio de Žaneire.

„Sportas turi unikalų gebėjimą suvienyti bendruomenes ir švęsti sportininkų pasiekimus. „Warner Bros. Discovery“ – aistringi istorijų pasakotai, todėl turime išskirtinę privilegiją parodyti sporto galią, pristatydami istorijas žmonių, besislapstančių nuo politinių persekiojimų, konfliktų ir karo ir taip padėdami sportininkams kurti savo ateitį“, – sako „Warner Bros. Discovery“ viceprezidentas Scottas Youngas.

Prie komandos prisijungia žinomi veidai

Siekdami papasakoti pabėgėlių sportininkų istorijas ir jų kelionę į žaidynes, „Warner Bros. Discovery“ nuolat ieško naujų balsų, žmonių bei žinių. Todėl šiemet su šios rinktinės istorijomis supažindins Sirijos pabėgėlių olimpinės rinktinės plaukikė Yusra Mardini, dalyvavusi 2016 m. Rio de Žaneiro ir 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Y. Mardini Paryžiuje taps reportere ir rengs tiesiogines transliacijas iš 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių, kuriose dalyvaus pabėgėlių olimpinės rinktinės sportininkai.

„Y. Mardini prisijungs prie mūsų laidų vedėjų komandos, įsikūrusios Paryžiaus centre, ir padės visam pasauliui papasakoti autentiškas ir unikalias pabėgėlių olimpinės komandos istorijas. Žinoma, tai tik pradžia – artėjant svarbiausiam sporto renginiui paskelbsime ir dar daugiau iniciatyvų, skirtų remti pabėgėlius sportininkus“, – tvirtina S. Youngas.

„Tai neįtikėtina galimybė. Mano vaidmuo bus rengti reportažus vietoje, konkrečiai apie pabėgėlių olimpinę komandą ir įdomiausias olimpinių žaidynių istorijas. Tai bus tikrai įdomus metas, kai bus galima informuoti apie pabėgėlius ir apie tai, kodėl mes, sportininkai, darome tai, ką darome. Tai laikas, kai galite atverti savo širdį ir protą šiai komandai, stebėti, kaip jie rungtyniauja, ir klausytis jų istorijų. Jie patyrė daug sunkumų, kad pasiektų šį tašką. Man tiesiog malonu matyti, kaip jie rungtyniauja ir parodo pasauliui, kad tai, jog esi pabėgėlis, nereiškia, kad negali daryti to, apie ką svajoji“, – sako Y. Mardini, pabėgėlių olimpinės komandos „Eurosport“ reporterė.

Dar daugiau specialaus turinio

Be specialių transliacijų, „Warner Bros. Discovery“ išnaudos visus savo tarptautinius televizijos kanalus, platformas bei interneto svetaines, kad papasakotų pabėgėlių istorijas ir taptų šių sportininkų balsu. Bus transliuojamas „Oskarui“ nominuotos režisierės Waad Al-Kateab dokumentinis filmas „Drąsa svajoti“, kuris Lietuvoje jau pasiekiamas „discovery+“ prenumeratoriams.

„Namų sirgalius“ „Warner Bros. Discovery“ siekė sukurti ir 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse. Tuo metu pristatė laidą „Trailblazers“, kurioje pasakojamos įkvepiančios olimpinių žaidynių sportininkų istorijos, taip pat „In Conversation“, kurios metu su pabėgėliais sportininkais kalbėjosi olimpiniai čempionai – tam, kad, artėjant žaidynėms, istorijos pasiektų dar platesnę auditoriją, o sportininkus palaikytų ir namuose jas stebintys žiūrovai.

Skleisti informaciją apie pabėgėlių sportininkų problemas – vienas iš „Warner Bros. Discovery“ įsipareigojimų, kuris buvo įtvirtintas 2023 m. Jungtinių Tautų pasauliniame pabėgėlių forume. Tuo metu „Warner Bros. Discovery“ pasirašė „Daugelio suinteresuotųjų šalių įsipareigojimą dėl sporto pabėgėlių įtraukimui ir apsaugai“ (angl. „The Multistakeholder Pledge on Sport for Inclusion and Protection of Refugees (Sport Pledge)“).

Svarbiausias varžybas, jų užkulisius bei sportininkų istorijas transliuos „Eurosport“. Lietuvos žiūrovai jas taip pat galės išvysti „Eurosport“ kanalais „Go3“ televizijoje, „Telia Play“ platformoje ir „MEGOGO“.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti išsamiausios ir labiausiai diferencijuotos pasaulyje prekių ženklų turinio kolekcijos kūrimu bei platinimu per televiziją, filmus, interneto platformas ir žaidimus. Bendrovės prekių ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „Max“, „discovery+“, CNN, DC, „TNT Sports“, „Eurosport“, HBO, HGTV, „Food Network“, „OWN“, „Investigation Discovery“, TLC, „Magnolia Network“, TNT, TBS, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Motion Picture Group“, „Warner Bros. Television Group“, „Warner Bros. Pictures Animation“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Pranešimą paskelbė: Simona Survilaitė, UAB „coagency”

Facebook Comments