„Netikėti, netikėtų vietų skaitymai“ Kaune

Keturios Kauno erdvės, keturi literatūros kūriniai, muzika ir improvizacija – Kauno apskrities viešoji biblioteka 2022 m. gegužės 6 d. 17 val. kviečia į literatūrinį nuotykį „Netikėti, netikėtų vietų skaitymai“.

Kauno literatūros savaitės metu Kauno apskrities viešosios bibliotekos komanda miestiečiams ir miesto svečiams pasiūlys unikalią patirtį – dalyvauti netikėtuose literatūros skaitymuose netikėtose Kauno vietose. Kiekvienas renginio dalyvis aplankys 4 Kauno objektus ir praleis ten po 15 min. klausydamas ir stebėdamas literatūrinį vyksmą. Vienoje erdvėje pasibaigus skaitymams, dalyviai su vedliu keliaus į kitą vietą, kol bus aplankytos visos 4 skaitymams parinktos erdvės.

Paslaptingosios Kauno erdvės

Neįprastiems skaitymams parinktos įvairios Kauno istorijai ir tapatybei svarbios vietos. Viena skaitymų erdvė ilgus metus buvo naudojama alui ir tabakui sandėliuoti, vėliau čia įrengta sporto salė ir tik neseniai pastatas grąžintas tikriesiems savininkams. Kitoje erdvėje tarpukariu buvo įsikūrę prekybininkai, amatininkai ir pramonininkai, statinio slėptuvėje nuo bombų veikė slaptas baras visuomenės „grietinėlei“, o vėliau pastatas tapo nacistinės Vokietijos būstine. Trečia vieta, kurioje siūloma apsilankyti, kadaise buvo užmiestis – čia plytėjo kapinės, stūksojo grūdų sandėliai. Ketvirtoje skaitymams parinktoje erdvėje dabar veikia paslaptingas, „nematomas“ muziejus, tarpukariu šį pastatą ketinta griauti.

Skaitovai – aktoriai ir muzikantai, tekstai – paslaptis

„Netikėtų, netikėtų vietų skaitymų“ credo – derinti tylą ir garsą, tekstą ir muziką, žinoma ir netikėta. Tad literatūros kūrinių ištraukas skaitys ir aktoriai, ir muzikantai. Renginyje dalyvaus industrinės, triukšmo muzikos kūrėjas Algirdas Šapoka, eksperimentinės muzikos grupė „El Chico Fuendre“, aktoriai Mindaugas Černiauskas, Rokas Lažaunykas, Artūras Dubaka, Dainius Svobonas.

„Galime atskleisti, kad kiekvienas parinktas tekstas tam tikra prasme siejasi su erdve, kurioje bus skaitomas. Paslaptys, intriguojantys faktai ir šiose Kauno vietose (ne)viręs gyvenimas užkodavo renginio nuotaiką ir kryptį – pažintis su erdvėmis ir tekstais bus tikrai mistinė ir netikėta“, – renginį pristato organizatoriai.

Būtina registracija

Kviečiame pasirinkti tašką, kuriame pradėsite šį literatūrinį nuotykį ir registruotis iš anksto. Visas kitas detales išduosime pradžios taške. Renginio trukmė – 1,5 val.

1 pradžios taškas – Kauno miesto kamerinis teatras (Kęstučio g. 74A). Registracija.

2 pradžios taškas – Kauno evangelikų reformatų bažnyčia (E. Ožeškienės g. 41). Registracija.

3 pradžios taškas – Kauno apskrities viešoji biblioteka (K. Donelaičio g. 8). Registracija.

4 pradžios taškas – Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia (Soboras) (Nepriklausomybės a. 14). Registracija.

Pastaba! Nesvarbu, kuriame taške pradėsite „Netikėtus, netikėtų vietų skaitymus“, aplankysite visas 4 erdves ir patirsite literatūrą „kitaip“!

Šis renginys – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Mistinė pažintis dalis“ ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Projekto „Mistinė pažintis“ organizatorius: Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Projektą pristato: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“

Projekto partneriai: Kauno literatūros savaitė, Kauno miesto kamerinis teatras, Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia, VšĮ „Soboro projektai“.

Pranešimą paskelbė: Edita Majauskaitė, Kauno apskrities viešoji biblioteka

Facebook Comments