Nerūdija ne tik sena meilė: kaip prižiūrėti indus, kad iš jų valgytų ir jūsų anūkai?

Keptuvės, prikaistuviai, puodai, trintuvės, kepimo formos – tik dalis reikmenų, kurie yra tikri virtuvės pagalbininkai, kai norisi nustebinti artimuosius savo paruoštais gardumynais. Tačiau tam, kad tas džiugesys tęstųsi ne vienerius metus, o ir kasmet naujų pirkti nereikėtų, pakanka laikytis sėkmingų septynių priežiūros taisyklių, kurios pristatomos „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Šie patarimai galioja tiek smulkiems ir stambiems virtuvės indams bei reikmenims, tiek ir elektriniams prietaisams. Be to, tinkamai prižiūrimi įrankiai užtikrins ir saugų maisto ruošimą.

1. Reguliariai tikrinkite virtuvės reikmenų būklę. Susikurkite įprotį reguliariai tikrinti visų virtuvės reikmenų būklę. Jei pastebite kokius nors pažeidimus ar kitus neatitikimus, pavyzdžiui, nusidėvi keptuvės teflonas ar skyla jo sluoksnis, ilgai nelaukite ir sutvarkykite juos kaip įmanoma greičiau. Taip ne tik palaikysite gerą įrankių ir indų būklę, bet ir išvengsite brangaus remonto.

2. Nuplaukite peilius, reguliariai juos pagaląskite. Net jei ir turite tik vieną virtuvinį peilį, bent kartą per savaitę jį pagaląskite. Aštrus peilis – kokybiškas peilis, o ir rizika susižeisti – mažesnė, nei naudojant atšipusį įrankį. Peiliams plauti nenaudokite stiprių valiklių – pakaks karšto vandens ir indų ploviklio be pridėtinių priedų.

3. Reguliariai valykite įrankius, kitus reikmenis. Peilius nuvalę, padarykite tai ir su kitais reikmenimis – geriausia tai daryti kaskart, kai pasinaudojate jais. Taip ne tik sutaupysite laiko, bet ir apsaugosite įrangą nuo rūdžių, nešvarumų. Orkaites, kitus virtuvės prietaisus verta išvalyti bent kartą per savaitę.

Tam, kad užtikrintumėte saugų maisto ruošimą, dezinfekuokite pjaustymo lenteles, peilius ir kitus įnagius – tam pakanka labai karšto vandens. Taip pat galite pasitelkti citriną – ji puikiai neutralizuos mėsos, žuvies, svogūnų, kitų maisto produktų kvapus. Galite naudoti ir maistinę sodą: vieną valgomąjį šaukštą sodos sumaišius su vienu arbatiniu šaukšteliu vandens, užtepkite tirpalą ant įrankio. Tuomet palikite nudžiūti ir nuplaukite vandeniu.

4. Atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją. Šiuolaikinėje virtuvėje rasime pačių įvairiausių elektrinių prietaisų: šaldytuvą, orkaitę, viryklę, virdulį, kavos aparatą, skrudintuvą ir dar daugiau. Prieš pradedant naudoti prietaisą, būtina perskaityti naudojimo instrukciją. Joje taip pat paaiškinama, kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti virtuvėje naudojamą įrenginį.

5. Įrankius, prietaisus, kitus reikmenis įsigykite tik iš patikimų pardavėjų. Geri, kokybiški įrankiai ir virtuvės reikmenys gali kainuoti nepigiai, tačiau juos naudosite ne vienerius metus. Itin žema kaina interneto skelbimuose, turgavietėse ir kitose vietose gali suvilioti įsigyti pigius reikmenis. Tačiau tenykščiai pardavėjai nesuteiks garantijos, neremontuos ar nauja nepakeis sugedusios prekės. Be to, įtartinai maža kaina dažniausiai slepia ir prastą kokybę.

Norint naudotis tikrai kokybiškais, ilgaamžiais indais ir virtuvės reikmenimis, patariama juos įsigyti iš įgaliotų atstovų ar kitų prekybos vietų, kurios suteikia garantiją. Taip pat rekomenduojama naudoti įrankius, pažymėtus kokybę patvirtinančiais sertifikatais, pavyzdžiui, „TÜV“, „TÜV GS“, „BPA FREE“, „ILAG“ ir kt.

6. Pirmenybę teikite nerūdijančio plieno įrankiams. Nerūdijantis plienas – virtuvės įrankiams gaminti dažniausiai naudojamas metalas. Iš jo pagaminti įnagiai – ne tik atsparūs naudojimui, bet ir lengvai prižiūrimi.

Priskretusius peilius, šakutes, šaukštus, dubenis ir kitus iš nerūdijančio plieno pagamintus reikmenis valandai pamerkite į verdančio vandens ir natūralaus indų ploviklio tirpalą. Tai padarius, įrankius valykite švelnia kempine. Tačiau nerūdijančio plieno reikmenų nepatartina plauti indaplovėje, taip pat valyti balikliais, kurie gali juos pažeisti.

7. Reikmenims iš ketaus – ypatinga priežiūra, bet ne visiems. Šiltuoju metų laiku daugelis savo kepsninėse naudojo pačius įvairiausius, iš ketaus pagamintus reikmenis: keptuves, puodus ir pan. Jie itin praverčia ir šventiniu laikotarpiu, kai į namus suguža giminės ir artimieji. Nors ir pagaminti iš tvirto metalo lydinio, jų priežiūra skiriasi nuo nerūdijančio plieno indų.

Prieš pradedant naudoti ketaus indus, kurie nėra padengti emaliuota danga, juos būtina tinkamai paruošti, ir tam prireiks kantrybės. Pirmiausia, juos reikia kruopščiai išplauti karštu vandeniu su indų plovimo skysčiu. Plauti su kempine ar indų plovimo šepečiu, bet be metalinių šerelių.

Nusausinus indą, į jį reikia įberti kelias saujas druskos, pilnai uždengiant indo apačią ir kaitinti apie 10–20 minučių, tuo pat metu maišant druską. Ją kaitinti rekomenduojama tol, kol indas nebedūmija.

Baigus kaitinti, druską reikia išberti, o indą atvėsinti iki kambario temperatūros. Atvėsus, nuskalaukite po tekančiu karštu vandeniu ir nusausinkite.

Iki didesnės nei 100 laipsnių temperatūros vėl įkaitinkite indą, o jo vidinę pusę ištepkite plonu augalinio aliejaus sluoksniu. Tuomet leiskite visiškai atvėsti – indas paruoštas maisto gaminimui.

Baigus gaminti, ketaus indus patariama išplauti su karštu vandeniu ir indų plovikliu, nenaudojant šveitimo priemonių, pavyzdžiui, šveistukų metaliniais šereliais. Taip pat negalima jų plauti indaplovėje. Po plovimo, patariama kruopščiai nusausinti – geriausia tai padaryti nestipriai įkaitinus indą, kad likęs vanduo išgaruotų, tuomet padengti plonu augalinio aliejaus sluoksniu.

Jei naudojate emaliuota danga padengtus ketaus indus, šių veiksmų atlikti nereikės, nes tokių indų priežiūra – itin paprasta ir lengva. Jais pasinaudojus, pakaks išplauti su karštu vandeniu ir indų plovikliu, nenaudojant aštrių šveitimo priemonių.

Ketaus indus būtina laikyti sausoje, gerai vėdinamoje vietoje, kad nesurūdytų. Vis dėlto, jei ketaus indai dėl kokių nors priežasčių yra surūdiję, juos galima lengvai atnaujinti. Aprūdijusias vietas patariama nušveisti metaliniu šepetėliu arba kempine. Tai padarius, indą reikia įkaitinti ir iš naujo padengti plonu augalinio aliejaus sluoksniu. Gerai prižiūrimi indai neabejotinai tarnaus ne vienerius metus, o įdėtas darbas juos tausojant padės ir sutaupyti, ir prisidės prie tvaresnės aplinkos kūrimo.

Tik šį šeštadienį, gruodžio 23 d., puodams, keptuvėms ir kitiems maisto ruošimui skirtiems „Ernesto“ indams iš ketaus, taip pat „Silvercrest“ maisto ruošimo ir kitiems reikmenims taikomos nuolaidos net iki 40 proc. „Superšeštadienio“ pasiūlymai laukia visose „Lidl“ parduotuvėse, įsikūrusiose 27-iuose šalies miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje ir Gargžduose.

Pranešimą paskelbė: Tomas Šiuškus, UAB „Bosanova”

Nerūdija ne tik sena meilė: kaip prižiūrėti indus, kad iš jų valgytų ir jūsų anūkai?


Nerūdija ne tik sena meilė: kaip prižiūrėti indus, kad iš jų valgytų ir jūsų anūkai?

Facebook Comments