Nemokamame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ – netikėtas Ievos Narkutės ir Sauliaus Urbonavičiaus-Samo duetas

Liepos 25 dieną Vilniuje nuskambės šventinis festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, skirtas artėjančiam miesto 700 metų jubiliejui paminėti. Festivalio metu Vingio parkas taps unikalia muzikos arena, kurioje sužibės vienas ryškiausių Europos šiuolaikinės muzikos atlikėjų – Lewis Capaldi, lauks klasikinės muzikos koncertas su ryškiausiais šalies solistais, populiariosios muzikos dainininkų pasirodymai bei netikėti jų duetai. Vienas iš jų – Ievos Narkutės ir scenos maištininko Saulius Urbonavičiaus–Samo pasirodymas.

Šiame mieste viskas daroma su meile

Ant festivalio scenos lipsiančiam muzikantui, televizijos laidų prodiuseriui Sauliui Urbonavičiui artimiausias Vilniaus Antakalnio rajonas, kur atlikėjas, svečiuodamasis pas giminaičius, leisdavo vaikystės vasaras. „Vaikystėje man didžiausią įspūdį paliko ne tik Antakalnio rajonas, bet ir mušantis Katedros bokšto laikrodžio varpas, kuris skambėdavo lyg muzika. Šiame mieste gyvenu jau trečdalį savo gyvenimo ir visiems sakau, kad Vilnius yra pats geriausias miestas“, – įsitikinęs atlikėjas. 

S. Urbonavičius pastebi, kad sostinė dabar yra brandžiame žydėjime, pagaliau prasiskleidusi ir atsigavusi po istorinių išbandymų: „Drąsiai sakau, kad Lietuvos sostinė yra ryškiausias Baltijos šalių miestas: žaliuojantis, patogus, turintis nuostabų senamiestį, senus ir modernius pastatus, kurie darniai dera tarpusavyje. Šiame mieste viskas daroma su meile.“

Netikėtas duetas

Samas pripažįsta, kad būsimas duetas kartu su I. Narkute jam yra netikėtas, bet labai smagus nuotykis. „Ieva mane žavi kaip kūrėja ir dainų autorė. Mes nardome tuose pačiuose vandenyse – aš taip pat rašau dainas. Su I. Narkute mus vienija temos, kurias paliečiame savo dainų tekstais. Nors tai sakome skirtingai, bet sutampa gylis, noras pasisakyti apie tuos dalykus, kurie mums labai svarbūs.“ 

Vingio parkas atlikėjui yra magiška vieta, jis čia yra koncertavęs ne vieną kartą, o pats įsimintiniausias prisiminimas, kai teko dainuoti 60 tūkst. žmonių miniai paramos koncerte. „Dainą, kurią liepos 25 d. atliksime kartu su Ieva, pasiūliau aš. Ši daina pagal prasmę, turinį, gylį mums ir šiai progai – artėjančiam Vilniaus 700 gimtadieniui – puikiai tinka, todėl bus labai smagu ją sudainuoti kartu su visais, tą vakarą susirinkusiais Vingio parke. Tikiu, kad visus nustebinsim“, – pasiruošimo užkulisius atskleidžia atlikėjas. 

Vilnius – lengvai pamilstamas miestas 

Artėjančiam Vilniaus jubiliejui paminėti skirtame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ taip pat pasirodysianti atlikėja ir dainų autorė Ieva Narkutė pasakoja, kad jei Vilnius būtų žmogus, tai nuėjus su juo į pirmą pasimatymą, po to norėtum jam kuo greičiau ir vėl paskambinti, o vėliau kartu apsigyventi.  

„Atvykus į Vilnių studijuoti iš Šiaulių, jis man pasirodė klaidus, bet tuo pačiu kviečiantis atrasti, neišsemiamas miestas. Lietuvos sostinę labai lengva pamilti ir čia kurti gražius, sau ypatingus prisiminimus. Pavyzdžiui, studijų metais visur važinėdavau dviračiu ir klausydavausi muzikos, o miestas man buvo lyg žemėlapis su atskirais dviračio maršrutais. Dabar turiu savo mėgstamus pasivažinėjimo maršrutus automobiliu“, – atvirauja I. Narkutė. 

Pasak atlikėjos, Vilnių geriausia patirti judant, nes tai mobilus ir judrus miestas. Sostinėje jai itin brangus Antakalnio mikrorajonas: „Vilnius yra toks įvairus ir toks spalvingas, kad jame galima rasti labai daug ypatingų ir jaukių vietų. Pavyzdžiui, senamiestyje kelti akis į bažnyčių bokštus,  o Žvėryne ar Užupyje ieškoti visokių magiškų kiemų ir skverų. Priklausomai nuo to, kas ir ko ieško, kiekvienas suras kažką ypatingo sau. Viena mėgstamiausių vietų Vilniuje man yra Antakalnio mikrorajonas su savo kalnais, pakalnėm, miškais ir parkais. Myliu šį rajoną ir kiekvieną dieną mėgaujuosi gyvenimu čia.“

Vingio parkas turi simbolinę prasmę

I. Narkutei daug prisiminimų, susijusių su Vilniumi, kelia muzika: „Vilnius pilnas muzikinių prisiminimų. Pavyzdžiui, koncertai Prezidentūros kieme įvyksta tikrai ne kasmet, todėl koncertuoti čia būna labai didelė šventė, kaip ir ilgai lauktos muzikinės grupės koncertas Vingio parke.“  

Ieva pasakoja, kad kaip atlikėjai Vingio parke jai dar niekada neteko dainuoti, tačiau yra tekę koncertuoti Dainų šventėje kartu su būriu jaunimo iš visų Lietuvos miestų. „Vingio parkas man turi simbolinę prasmę, jame vyksta ne bet kokie renginiai. Šis parkas man stoja į vieną gretą su tokiais dalykais kaip Nepriklausomybės atgavimas, Sąjūdis, tad labai džiaugiuosi, jog turėsiu galimybę čia koncertuoti ir scenoje stovėti kartu  su Samu, – atvirauja pasirodymo  laukianti atlikėja. – Gyvenimas man dovanoja ypatingus scenos partnerius, su kuriais mūsų energetika sutampa ir mes puikiai jaučiame vienas kitą ne tik kaip atlikėjai, bet ir kaip žmonės. Samas ir „Bixai“ yra ne vien muzikos grupė – tai reiškinys.“ 

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa Vingio parke:

17:00 val. Atveriami festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vartai.

Festivalio teritorijoje bus vykdomos įvairios veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, išalkus bus galimybė pasistiprinti maisto zonoje, prisijungti prie organizuojamų edukacijų. 

19:00 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu koncertas. Diriguoja maestro Ričardas Šumila.

Festivalis prasidės ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodys tikros Lietuvos operos žvaigždės. Per vieną vakarą miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirs daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

20:30 val. Lietuvos atlikėjų duetų vakaras.

Festivalis padovanos ir netikėtų siurprizų – pasirodys puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui sujungti į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodys su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebins žiūrovus kartu su Ieva Narkute ir kiti. Bet juk Vilnius – kuriantis, nebijantis eksperimentuoti ir aistringas miestas. Todėl daugiau nei 10 žinomiausių Lietuvos atlikėjų ir grupių susivienys ir drauge privers klausytojų širdis plakti stipriau. Skambės tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai. Tai bus spalvinga, jautri ir kartu energinga lietuviškos muzikos dalis, kviečianti švęsti Vilniaus jaunystę.

22:30 val. Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas.

Vienam vakarui Vilnius taps tarptautine muzikos arena. Sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausėtės „Spotify“ platformoje, galėsite išgirsti čia, Vilniuje! Sostinėje pasirodys puikiai žinoma ir kritikų liaupsinama populiariosios muzikos užsienio žvaigždė Lewis Capaldi, sugebanti savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje.

Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius galite sužinoti tinklalapyje www.700vilnius.lt. Vilniaus  jubiliejus bus minimas 2023 metų sausio 25 d.,  kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.  

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Nemokamame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ – netikėtas Ievos Narkutės ir Sauliaus Urbonavičiaus-Samo duetas

Facebook Comments