(Ne)auksiniai varškėčiai: lengvas, sotus ir nebrangus Vytaro Radzevičiaus receptas
|Varškėčiai – vaikystėje daugeliui įprastas patiekalas šiais laikais dažnam tapo kone prabangos preke. Pasilepinti jais per vėlyvus pusryčius mieste yra nemenkas iššūkis pinigine. Restorane ar kavinėje už porciją varškėčių galima pakloti net iki dešimties eurų, todėl nieko keisto, kad draugų kvietimą brančui kartais tenka apsvarstyti arba ieškoti taupesnių alternatyvų.
Iš tiesų, varškėčiai pamažu dažosi aukso spalva, nes jų recepto pagrindą sudaro trys sparčiai brangstantys ingredientai – varškė, cukrus ir kiaušiniai. Ir jei kiaušiniai kol kas brangsta lėčiau, tai pieno produktų kainos pastaruoju metu daugelį verčia kelti antakį. Vis dėlto, sviesto, varškės ar grietinėlės kainoms mušant rekordus, noras skaniai, gausiai ir iš dalies sentimentaliai pavalgyti niekur nedingsta. Varškėčiai apjungia visas tris savybes: jie primena vaikystę, yra sotūs ir nereikalauja didelių pastangų paruošti.
Tyrimų agentūros „NielsenIQ“ spalio mėnesio duomenimis, pieno produktų kainų šuolį pastebėjo net 60 proc. apklaustųjų, kurie įvardija, kad būtent šių produktų brangimas labiausiai atsiliepė piniginei. Tad natūralu, kad daugelis pirkėjų dėl to vis dažniau ieško ne tik nuolaidų, bet ir pigesnių alternatyvų.
Pasak „Lidl Lietuva“ pirkimų tarnybos vadovės Ilonos Čiužienės, dėl šios tendencijos pirkėjai vis dažniau atranda privačius prekės ženklus. Jie savo kokybe nenusileidžia žinomiems gamintojams, tačiau kainuoja gerokai mažiau. „Varškė, pienas, sviestas, grietinė – visi „Pilos“ produktai mūsų pirkėjų buvo itin mėgstami, o dabar, kai parduotuvės lentynoje jie mato tokius drastiškus kainų skirtumus, dar dažniau renkasi būtent mūsų privačia etikete žymėtas prekes“, – sako „Lidl Lietuva“ pirkimų tarnybos vadovė.
Keliautojas, virtuvės šefas ir „Lidl“ ambasadorius Vytaras Radzevičius sako, kad kompromisų su pilvu daryti nereikia. Norint pasitikti savaitgalio rytus pas močiutę menančiu patiekalu tereikia žinoti, kur ieškoti kokybiškų ir piniginei draugiškų ingredientų.
Pristatome lengvą ir abejingų nepaliksiantį V. Radzevičiaus „varškūčiukų“ receptą, kuris ne tik paskanins šeštadienio rytą, bet ir dėl vieno papildomo ingrediento primins neseniai praūžusias gražiausias metų šventes.
Jums reikės:
250 gr. 9 proc. riebumo varškės „Pilos“
1 kiaušinio
1–2 valg. š. cukraus arba skysto medaus
50 gr. miltų (norintiems sveikiau, įprastus miltus lygiomis dalimis galima maišyti su migdolų miltais)
Vanilinio cukraus
Žiupsnelio druskos
Aguonų
Aliejaus kepimui (ypač tinka kokosų)
Gaminimas:
Varškę gerai ištrinkite ir į ją įmuškite kiaušinius, suberkite cukrų ar medų, nuo Kūčių dar likusias aguonas ir miltus. Viską gerai išmaišykite, tik nepersistenkite, kad varškė liktų puri. Įpilkite į keptuvę aliejų, o šiam įkaitus pamažu dėkite gražiai suformuotus varškės kamuolėlius. Kepkite iš abiejų pusių, kol gardžiai apskrus.
„Varškėtukus gardinti galima įvairiai. Tegu jus įkvepia tai, ką turite šaldytuve: nuo jogurto iki naminės uogienės. Žiemos laikotarpiu aš asmeniškai itin rekomenduoju juos ragauti su smulkintais graikiniais riešutais, migdolų sėklomis, šaukštu neriebaus jogurto bei džiovintomis uogomis“, – gardžiais patarimais dalinasi V. Radzevičius.
Skanaus!
Pranešimą paskelbė: Ričardas Rugienius, UAB „Bosanova”