Naujųjų metų naktį atgimsta SMS žinutės: pirmąją 2024-ųjų valandą išsiuntė beveik 5 kartus daugiau nei įprastai

Nors Naujuosius įprasta pasitikti būryje žmonių, laikrodžiui išmušus vidurnaktį artimuosius sveikiname telefonu linkėdami sėkmingų metų. Naujausi anoniminiai agreguoti „Bitė Lietuva“ tinklo duomenys parodė, kad pirmą Naujųjų metų valandą klientai skambino net 3 kartus daugiau nei įprastą dieną piko metu, o trumpųjų žinučių (SMS) kiekis pasiekė net 40 SMS žinučių per sekundę.

„Pirmąją šių metų valandą fiksavome, kad vienu metu vyko daugiau nei 14 tūkst. skambučių ir buvo išsiųsta daugiau nei 90 tūkst. trumpųjų žinučių. Pastarasis skaičius net 4,8 karto didesnis nei įprastą naktį, tuo pačiu metu. Pirmosiomis šių metų minutėmis klientai aktyviai internete dalijosi Naujųjų metų sutikimo vaizdais – nuotraukas ir vaizdo įrašus iš savo įrenginių siuntė dukart daugiau nei įprastai“, – pranešime žiniasklaidai sako Modestas Ropė, „Bitė Lietuva“ naujos kartos tinklo direktorius.

Kiekvieną sekundę – 40 SMS žinučių

Pirmąją Naujųjų metų valandą „Bitė Lietuva“ klientai išsiuntė beveik 90 tūkst. SMS žinučių, viršydami įprastą išsiunčiamų trumpųjų žinučių kiekį beveik 5 kartus. Skaitmeninių paslaugų bendrovė po vidurnakčio fiksavo, kad per minutę buvo išsiunčiama net 2400 žinučių, o tai yra net 40 SMS kiekvieną sekundę.

Pirmosios metų minutės taip pat išsiskyrė ne tik skambučių bei žinučių, bet ir išsiunčiamų interneto duomenų kiekiu.

„Standartiškai, į įrenginius gaunamų ir išsiunčiamų duomenų santykis yra 10 ir 1, tačiau šiemet fotografuodami ir filmuodami aplinkui matomus vaizdus – lazerių projekcijas ar fejerverkus, naudotojai išsiuntė tiek pat duomenų, kiek ir gavo“, – tvirtina M. Ropė.

Anot jo, „Bitė Lietuva“ klientai Naujuosius sutikti rinkosi prie pagrindinių miestų eglių. Vilniaus Katedros aikštėje buvo išsiųsta daugiausiai duomenų, tačiau 5G ryšys veikė puikiai ir neribojo žmonių noro dalintis geromis emocijomis.

Jis priduria, kad duomenų naudojimo skirtumas buvo pastebimas ir Kūčių vakarienės metu – net daugiausiai naršantys šios šventės metu atsitraukė nuo savo įrenginių. Kūčių dieną nuo 17 iki 19 valandos interneto duomenų sunaudojimas sumažėjo net 20 proc., lyginant su įprastomis dienomis.

Persiųstų duomenų kiekis nuolat auga

Anot M. Ropės, persiųstų duomenų kiekis kasmet didėja, o duomenų vartojimo skirtumus galima pastebėti vasaros ir žiemos laikotarpiu.

„Per visus 2023 m. „Bitė Lietuva“ tinkle buvo persiųsta beveik 500 milijonų gigabaitų duomenų. Daugiausia jų – 47 mln. GB, buvo sunaudoti gruodžio mėnesį. Duomenų vartojimas sparčiai kyla – praėjusių metų gruodžio mėn. sunaudotų duomenų kiekis prilygsta 2020 m. visų metų ketvirčiui“, – aiškina M. Ropė.

Jo teigimu, tokius skaičius neabejotinai lemia aktyvi „Bitės“ 5G ryšio plėtra. Įmonė į jau esamų tinklų modernizavimą ir 5G plėtrą investuoja rekordinę 100 mln. eurų sumą. Vien per 2023 m. „Bitė Lietuva“ užtikrino, kad 5G ryšiu galėtų naudotis net 1,5 mln. Lietuvos gyventojų, o šiemet bus perkopta ir 2 mln. vartotojų riba.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB „coagency”

Facebook Comments