Naujasis sezonas Keistuolių teatre – kupinas laukimo nuotaikos

Žengdamas į naują sezoną Keistuolių teatras laukia ne tik susitikimų su žiūrovais, bet ir ypatingų pokyčių. Laukiamiausias šio sezono įvykis – teatro patalpų modernizavimo projekto pabaiga, po kurios Spaudos rūmuose įsikūrę Keistuoliai žada pademonstruoti neatpažįstamą, naujutėlaitį savo veidą.

2020-ieji metai – atsinaujinusiame teatre

2018 m. pradėtas projektas „Keistuolių teatro modernizavimas“, kurio įgyvendinimui skirta finansinė parama iš Europos regioninės plėtros fondo, šiuo metu sparčiai artėja link finišo tiesiosios. Architektūros studijos „IMPLMNT architects“ parengtas projektas neatpažįstamai pakeis daugiau nei trisdešimtmetį lankytojams buvusias pažįstamas, tačiau teatro veiklai itin ribotai pritaikytas erdves.

Planuojama, jog dar šį sezoną žiūrovai išvys itin šiuolaikišką naująjį teatro veidą, o kapitalinį atnaujinimą patyrusios Keistuolių teatro erdvės bus pritaikytos dar gausesniam kiekiui renginių ir visiškai naujiems, kitokio nei įprasta pobūdžio projektams.

Kardinalius pokyčius patyrusiame Keistuolių teatre žadama ne tik rengti spektaklius vaikams ir suaugusiems: anot teatro komandos, po remonto vietą čia atras ir eksperimentiniai jaunųjų kūrėjų darbai, spektakliai-laboratorijos, neįgaliesiems pritaikyti renginiai, edukaciniai užsiėmimai bei teatrinės studijos.

Sezono startas keliaujant po Lietuvą

Keistuolių teatro komanda, šiuo metu nekantriai laukianti, kol kasdien vis gražėjančios kūrybinių namų patalpos taps pritaikytos veiklai, savo naują sezoną pradėjo kitur – leidosi į kelionę po visą Lietuvą.

Šį rudenį su gastrolėmis teatras lankysis Alytuje, Panevėžyje, Kaune, Marijampolėje ir kituose miestuose, tačiau nepamirš ir Vilniuje gyvenančių žiūrovų – sostinės širdyje esančioje Menų spaustuvėje bus galima išvysti Keistuolių spektaklius vaikams ir suaugusiesiems, tarp kurių – ir paskutinė prieš teatro atsinaujinimą didžiojoje scenoje pastatyta premjera, režisierės Ievos Stundžytės spektaklis „Pagalvinis“.

Savo publikai Keistuolių teatro kūrėjai yra paruošę ne tik teatrinių, bet ir muzikinių netikėtumų. Vienas ryškiausių naujojo sezono įvykių – koncertinė programa „3+3“, kurios metu scenoje susitinka dvi itin muzikalios ir visiems puikiai pažįstamos aktorių kartos.

Susijungus Keistuolių teatro įkūrėjų Ilonos Balsytės, Aido Giniočio ir Dariaus Auželio bei jų teatrinių įpėdinių Daliaus Skamarako, Aurimo Meliešiaus ir Sigito Mickio muzikinėms jėgoms, naujai suskamba tiek sena ir pasiilgta, tiek dar negirdėta kūryba. Tarp koncerto dainų – ir publikos favoritai, itin retai skambantys kūriniai iš legenda tapusių „Paskutinių Brėmeno muzikantų”.

Artimuose planuose – premjera ir virtualūs ciklai

Naujas sezonas – proga ne tik prisiminti tai, kas įvykę anksčiau, bet ir intensyviai planuoti veiklą po patalpų Vilniuje atsidarymo.

Atsinaujinusiame teatre kūrybinė komanda ketina pristatyti vieną didžiausių premjerų teatro istorijoje – režisieriaus Aido Giniočio alegorinę oratoriją „Kiškių sukilimas“, šiemet pelniusią Lietuvos kultūros tarybos finansavimą. Šis muzikinis teatro kūrinys kurs refleksijos erdvę pastaraisiais metais itin skirtinguose kontekstuose keliamiems patriotizmo, tautiškumo ir kovos už savo valstybės gerovę klausimams.

Šias bei kitokias temas, padedamas didelės ir patyrusios kūrybinės komandos, A. Giniotis „Kiškių sukilime“ nagrinės su žiūrovams puikiai pažįstama subtilia saviironija, lašeliu humoro ir įtraukiančioje, gyvoje formoje užkoduotu skvarbiu žvilgsniu į visuomenę, kurioje gyvename.

Neužmiršta liks ir kita svarbi šių dienų aktualija – virtualus, visiems prieinamas turinys. „Karantino metu supratome, koks svarbus yra videoturinys – ne tik per trisdešimtmetį sukurtas ir sukauptas archyvas, tačiau ir visiškai nauja medžiaga, žiūrovą pasiekianti ir tokio visuotinio užsidarymo metu. Turėjome progą prisiminti ilgametę patirtį televizijoje, tad jau dabar pristatome pirmąsias laidas vaikams naujame Keistuolių teatro kanale“, – pasakoja viena iš teatro įkūrėjų, aktorė Ilona Balsytė.

Anot jos, YouTube platformoje įsikursiančios Keistuolių teatro laidos bus skirtos ne tik vaikams, bet ir kiek vyresnei publikai. Tuo tarpu pirmasis laidų ciklas, pavadintas „Keistoji lentyna“, jau dabar kviečia mažuosius žiūrovus būti ne tik stebėtojais, bet ir patiems registruotis bei tapti laidos dalyviais.

Pranešimą paskelbė: Gileta Dapkutė, VšĮ Vilniaus keistuolių teatras
Naujasis sezonas Keistuolių teatre – kupinas laukimo nuotaikos

Facebook Comments