Motyvacijos sportuoti ieškokite šeimoje ir… drabužių spintoje

Apie sporto teikiamą naudą žino daugelis, tačiau ryžto ir motyvacijos pradėti atranda ne visi. Vieniems trūksta laiko, kitiems – kompanijos, tretiems – aiškaus tikslo. Vakar Vilniaus Akropolyje atidarytoje adidas parduotuvėje susirinkę žinomi sportininkai ir aktyvų laisvalaikį mėgstantys pramogų pasaulio atstovai vieningai tvirtina: norint pradėti sportuoti užtenka noro. O jį sustiprinti gali ir nauja sportinių batelių pora.

Svečius naujojoje parduotuvėje pasitikęs adidas Lietuvoje vadovas Juras Vėželis pasidžiaugė, kad sportas Lietuvoje tampa ne tik mada, bet ir neatsiejama gyvenimo būdo dalimi: „Žmonės vis drąsiau išbando naujas sporto šakas ar aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdus, renkasi specialiai tai sporto šakai pritaikytą aprangą ir avalynę, o svarbiausia – daro tai kartu su šeima. Simboliška, kad naujoji sportui skirta adidas parduotuvė duris atvėrė būtent Šeimos dieną.“

Kartu smagiau

Olimpiečiai maratonininkė Vaida Žūsinaitė ir baidarininkas Ričardo Nekriočiaus gyvena džiugiomis nuotaikomis – šeima laukia pagausėjimo. Tačiau Vaidos ritmo kūdikio laukimas nepakeitė – ji aktyviai treniruojasi 3-4 kartus į savaitę. „Darbo dienomis nubėgu iki 5 km, savaitgaliais – 12 kilometrų. Kartu su vyru laisvalaikį taip pat leidžiame aktyviai, važinėjamės dviračiais, daug vaikščiojame, plaukiojame. Tiesa, baidare, net turistine, dar nesu plaukusi, nors mano vyras – baidarininkas!“, – nusijuokia Vaida ir pažada baidares išbandyti dar šį sezoną.

Kartu aktyviai laisvalaikį leidžia ir žinomos šalies poros – šokėjas Deividas Meškauskas ir aktorė Ineta Stasiulytė išsiruošia į keliones dviračiais, o dainininkas Justinas Jarutis su žmona Justina atrado banglenčių sportą. „Kartais tam, kad atrastum tą vienintelę, tau geriausiai tinkančią sporto šaką, gali tekti išbandyti nemažai veiklų – tačiau radus, nebegalėsite sustoti“, – tikina jis.

Stilinga apranga – papildoma motyvacija

Be sporto savo gyvenimo neįsivaizduojanti vizažistė Simona Šikšniuvienė pasakoja, kad treniruotėms dažniausiai renkasi spalvotus drabužius – ryškios spalvos ją motyvuoja daugiau judėti ir pakelia nuotaiką. Ryškias spalvas rinktis Simona ragina visus: „Užteks slėptis po juodais sportiniais drabužiais!“

Simonai pritaria ir V. Žūsinaitė – ryškūs sportiniai bateliai tikrai pakelia ūpą. Tačiau ji pabrėžia ir kitą svarbų aspektą: „Visiems bėgiojantiems tiek savo malonumui, tiek profesionaliai, vertėtų rinktis specialiai bėgimui pritaikytus batelius ir pasirinkti juos pagal pėdos tipą. Taip pat svarbu reguliariai juos keisti – višijus tam tikrą nubėgtų kilometrų skaičių, bateliai nusinešioja ir nebeatlieka pagrindinės savo funkcijos – palengvinti bėgimą“, – patarimais dalijosi V. Žūsinaitė.

Svarbi kiekviena detalė

Patogi, kokybiška ir judesių nevaržanti sportinė apranga labai svarbi ir Europos čempionui, disko metikui Andriui Gudžiui. Sportininkas prisimena, jog pasaulio čempionatą jis laimėjo diską numetęs vos 2 centimetrais toliau nei priešininkas.

„Kiekvienas sportinis rūbas ir jo detalė gali turėti įtakos ne tik treniruočių, bet ir varžybų rezultatui. Šiuo metu mano visos mintys sukasi apie ruošimąsi pasaulio čempionatui Katare ir džiaugiuosi, prie šio pasiruošimo prisideda ir olimpinis rėmėjas adidas – kartu užsitikrinsime, kad apranga rezultatą paveiktų tik teigiamai“, – kalbėjo A. Gudžius.

Renginio nuotraukų galerija: https://we.tl/t-Xc1grhnjvk

Pranešimą paskelbė: Guoda Paužaitė, UAB „Publicum”

Facebook Comments