Meditacija su fortepijono muzika: lietuvių autorių kūryba – Gabija Natalevičienė ir Mykolas Natalevičius

Šį kartą antrame iš trijų renginių ciko: „Meditacija su fortepijono muzika“ vakare pagrindinis dėmesys skiriamas lietuvių autorių muzikai. Kompozitoriaus V. Bartulio „Hanami“ kvies išgirsti, kaip skamba besiskleidžiančios sakuros, o to paties autoriaus „Ūkanos“ panardins į mistinę atmosferą. R. Motiekaičio „Melancholijos erdvės“ ir M. Natalevičiaus kūriniai („Svajingai“, „Psalmė“, „Koliažas laiko pabaigai“) nuteiks meditatyviai. Lėtoje muzikos tėkmės ir atmosferų kaitoje pavieniai muzikos garsai liesis į bendrą srautą, kviesdami klausytoją patirti, kaip įvairiai gali skambėti fortepijonas.

Renginį veda Mykolas Natalevičius, kūrinius gyvai atlieka Gabija Natalevičienė.

Gabija Natalevičienė – Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, meno daktarė. Pianistė nuosekliai gilinasi į sakralumą fortepijono muzikoje.

Mykolas Natalevičius – lietuvių kompozitorius, kuriantis įvairiose muzikos srityse: nuo akustinės instrumentinės muzikos iki eksperimentinės elektronikos. Jo kūriniai simfoniniam orkestrui, chorui, muzikiniam teatrui, dramos spektakliams ir kino filmams pelnė daugybę apdovanojimų konkursuose ir festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. 2017 m. išrinktas Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininku. Nuo 2018 m. koordinuoja Baltijos šalių šiuolaikinės muzikos tinklo veiklą.

Kviečiame atrasti dažnai šešėlyje liekančias fortepijono ypatybes ir drauge leistis į užburiančią, meditatyvią vidinę kelionę: atsiverti raminančiai, terapinį poveikį turinčiai muzikai.

Arčiau muziko vakaras vyksta Muzikos magijos klube

Nuotraukos autorius – Tomas Terekas

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gazarian, Muzikos magija, VšĮ

Facebook Comments