Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija ragina Google pašalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas televizijos programas.

2022 m. kovo 22 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) kreipėsi į technologijų bendrovę Google, prašydama pašalinti iš Google internetinės parduotuvės (angl. Google Play Store) programėles (angl. apps), per kurias galima žiūrėti uždraustas televizijos programas.

LRTK nustatė, kad Google internetinėje parduotuvėje yra mažiausiai 38 Rusijos Federacijos programėlės, su kurių pagalba galima žiūrėti propagandines televizijos programas, tarp kurių yra dėl karo ir tautinės neapykantos kurstymo bei tendencingos dezinformacijos skleidimo Lietuvoje retransliuoti uždraustos rusiškos programos, o taip pat ir propagandinės televizijos programos „RT“, kurios dėl agresyvaus Rusijos karo Ukrainoje yra uždraustos Europos Sąjungos mastu.

Atsižvelgdama į tai, LRTK kreipėsi į Google prašydama šioms programėlėms taikyti geografinį blokavimą Lietuvos teritorijoje. Tokiu būdu šios programėlės Lietuvos vartotojams bus nepasiekiamos ir tai prisidėtų prie efektyvesnės dezinformacijos prevencijos.

Pranešimą paskelbė: Juliana Dunovska, Lietuvos radijo ir televizijos komisija

Facebook Comments