Lietuvos kino centras švenčia veiklos dešimtmetį

Lietuvos kino centras šį lapkritį mini savo veiklos dešimtmetį. Šventę paminėti kino ir kultūros bendruomenė lapkričio 8 dieną susirinko MO muziejuje.

Renginio metu Lietuvos kino centro direktorius Laimonas Ubavičius dėkojo šalies kino bendruomenei, kuri pradėjo  kurti daug anksčiau, nei buvo įsteigtas Lietuvos kino centras. „Sveikindamasis su kino kūrėjais jiems sakiau, kad kino centro be jų nebūtų. Todėl ačiū jums – Lietuvos kino centras, pirmiausia, yra dėl jūsų. Džiaugiamės būdami tarpininkais ir padėdami realizuoti jūsų idėjas, taip prisidėdami prie Lietuvos vardo garsinimo.“

„Visi suprantame, jog kinas yra didelė investicija, kurios niekas šiandien negali aplenkti, kadangi lėšos, investuotos į kino gamybą, grįžta dešimteriopai. Svarbiausia, kas sugrįžta – pridėtinė kultūrinė vertė: mus pasaulis jau pažįsta ne tik iš krepšinio, bet ir iš kino. Pergalės, kurias skina mūsų kūrėjai, daro išties didelį įspūdį,“–  džiaugėsi Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis.

Renginyje dalyvavęs Kultūros ministerijos kancleris bei buvęs Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas savo laiką Lietuvos kino centre prisiminė kaip vieną ilgalaikiškesnių karjeros stotelių. „Buvo smagu dirbti prie dalyko, kurio visiems reikia,” pastebėjo buvęs Lietuvos kino centro direktorius. „Ačiū kino bendruomenei: Lietuvos kino centro kelias į atsiradimą nebuvo labai trumpas, tai nebuvo vienos dienos idėja, bet ji buvo subrandinta su kino bendruomene ištikimai stovint užnugary.” 

Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos buvo įkurtas 2012-aisiais metais, siekiant skatinti ilgalaikį Lietuvos kino srities vystymąsi, konkurencingumą, pristatymą užsienyje ir dalyvauti formuojant veiksmingą valstybės kultūros politiką.

Pranešimą paskelbė: Indrė Ažondenė, Lietuvos kino centras
Lietuvos kino centras švenčia veiklos dešimtmetį

Facebook Comments