Lietuvoje koncertuosiančios Ukrainos scenos žvaigždės dėkoja už paramą ir kviečia nelikti abejingais ukrainiečių tautos genocidui: karas tampa vis žiauresnis

Balandžio 29 d. „Žalgirio arenoje“, Kaune, Lietuvos ir Ukrainos atlikėjai pasirodys scenoje siekdami bendro tikslo – padėti kovoje nukentėjusiems ukrainiečių kariams. Visos koncerte surinktos lėšos bus skirtos kovotojų reabilitacijai mūsų šalies gydymo įstaigose. Tokiu būdu koncerto organizatoriai bei scenos žvaigždės siekia priminti apie kaimyninėje šalyje vykstantį karo žiaurumą ir kviečia nelikti abejingais ukrainiečių tautos genocidui.

Tarptautinių visuomeninės paramos ir labdaros organizacijų – ROTARY ir LIONS kvietimu, Lietuvoje koncertuos net keturios Ukrainos populiariosios muzikos atlikėjos.

Muzika – įkvėpimas nepasiduoti

Koncerto „VIENYBĖS JĖGA“ globėjos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, būtent muzika įkvepia tikėjimo, vienybės ir jėgos nepasiduoti bei siekti pergalės.
„Kovo pabaigoje Filharmonijoje turėjęs prasidėti Charkivo muzikos festivalis persikėlė į metro ir slėptuves. Taip muzikantai palaiko ukrainiečius, kurie slepiasi nuo bombų ir raketų atakų. Tie muzikantai tiki vienijančia muzikos ir vienybės jėga. Mes taip pat tuo tikime. Palaikykime Ukrainą ir būkime kartu iki pergalės!“, – prisidėti savo parama kviečia koncerto globėja.

Paramos koncertą kartu su Arūnu Valinsku ves Ukrainos atlikėja, 2004 metų Eurovizijos nugalėtoja Ruslana. Jos teigimu, Rusijos agresija kelia pavojų ne tik Ukrainai, bet ir visoms kitoms šalims, todėl kviečia kovoti bei gintis drauge. „Skirtingose pasaulio vietose jaučiame tą patį – mums gresia pavojus. Net ir mažiausia parama bus didžiulė pagalba siekiant pergalės šiame kare. Pasidalykite su Ukraina nedidele dalimi to, kuo galite dalintis šią akimirką. Visi kartu mes laimėsime šį karą“, – kviečia Ruslana.

Koncerte taip pat dalyvaus ukrainietė Tina Karol, kuri kartu su „LT United“ 2006 metais dalyvavo Eurovizijoje. Tąkart Atėnuose ji užėmė 7 vietą, o mūsų šalies atlikėjai pasiekė iki šiol geriausią Lietuvos rezultatą – 6 vietą. „Muzika ir žodžiai taip pat yra ginklai. Jie gina žmonių laisvę ir tapatybę, stiprina viltį, suteikia galimybę skleisti tiesą ir įkvepia siekti pergalės. Šlovė Ukrainai! Šlovė herojams!“ – muzikos galią atskleidžia atlikėja.

Ukrainos dainininkė Nadya Dorofeeva pastebi, kad žmonėms karo Ukrainoje žiaurumas nebekelia tiek emocijų, kaip karo pradžioje, todėl dalyvaudama paramos koncerte nori atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog karas kasdien tampa vis žiauresnis. „Deja, žmonės priprato prie smurto naujienose iš mūšių laukų ar sugriautų Ukrainos miestų. Tačiau kiekvieną dieną šio smurto ir žiaurumo lygis tampa vis aukštesnis ir aukštesnis. Menininkai visame pasaulyje turėtų panaudoti visas savo komunikacijos priemones, kad atkreiptų kuo daugiau dėmesio į šiuos įvykius ir papasakotų apie Ukrainoje vykstančias nelaimes. Netylėkite!“, – garsiai kalbėti apie Rusijos agresiją ragina Ukrainos atlikėja.

Koncerto metu skambės daina, kuri šiuo metu pirmauja radijo topuose Ukrainoje – „Ja Ukraina“, jos autorė Nastia Kamenskykh teigia: „Muzika gydo sielos žaizdas, todėl esame itin dėkingi atlikėjams iš viso pasaulio už dainas, kurias jie skiria Ukrainai. Tokia muzika prasiskverbia tiesiai į širdį. Ir bent kuriam laikui, ir bent šiek tiek sumažina karo sukeltą skausmą.“

Scenoje koncertuosiantys atlikėjai

Prie paramos koncerto jungiasi keturios Ukrainos scenos žvaigždės: Ruslana, Tina Karol, NK-Nastya Kamenskich, Nadya Dorofeeva ir būrys žinomiausių Lietuvos atlikėjų.

Koncerte dalyvaus Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Merūnas Vitulskis, Liepa Mondeikaitė ir Alana Šport, Inga Valinskienė, G&G sindikatas, Saulius Urbonavičius-Samas, „Violin beats“, Rositos Čivilytės ir Onos Mingės Slušnytės duetas, legendinės grupės „LT United“ bei „Hiperbolė“, šokių studijos „Infinitum“ šokėjai ir kt.

Koncertą organizuoja tarptautinės visuomeninės paramos ir labdaros organizacijos – ROTARY ir LIONS – vienijančios beveik 3000 narių. Kartu šios tarptautinės organizacijos suteikė paramos Ukrainai daugiau kaip už 1 000 000 eurų.

Prisidėti prie paramos įsigydami koncerto bilietą galite: https://bit.ly/3Mi7DgP

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service
Lietuvoje koncertuosiančios Ukrainos scenos žvaigždės dėkoja už paramą ir kviečia nelikti abejingais ukrainiečių tautos genocidui: karas tampa vis žiauresnis

Facebook Comments