Lietuvių serialas Šiukšlyno žmonės atgaivino susidomėjimą sena knyga

Vos tik pasirodžius reklamai apie naujai pasirodysiantį tv serialą Šiukšlynų žmonės, kaip mat sukilo susidomėjimas Edmundo Malūno knyga Šiukšlyno žmonės. Knyga jau senokai nebuvo perleista, tad ją gauti tapo gana sudėtinga, o vos tik kas įkelia pardavimą NaudotosKnygos.lt portale – iškarto nuperkama.

Tad apie ką knyga ir ar verta ją “medžioti”?

E. Malūkas vienas populiariausių Lietuvos rašytojų, žinomas ir užsienio šalyse. Jo knygos išleistos daugiau nei 560 tūkst. egzempliorių tiražu. Knygos pakartotinai spausdintos (nauji tiražai) 156 kartų. Rašo scenarijus kino filmams, televizijos serialams.

Po pirmosios knygos 1992 metais, kelis metus leido po naują knygą kasmet.

Šiukšlyno žmonės yra vienas iš jo kūrinių, išleistas 1995 metais. Ši knyga yra apie neišgalvotus likimus ir atskleidžia jaunuolių Gustės ir Mato likimus. Autorius, norėdamas parengti knygos siužetą, netgi lankėsi šiukšlynuose, stebėjo žmones, jų įpročius ir kasdienybę.

Šiukšlyno žmonės plačiai skaitoma dar iki šių dienų ir nustebina atviromis engimo bei smurto scenomis. Tačiau knyga nėra tik apie tai. Ji taip pat kelia svarbius klausimus apie socialinę nelygybę, žmogaus orumą, meilę ir atsakomybę. Knygos herojai yra priversti gyventi kraštutinėmis sąlygomis, bet jie nesiduoda ir ieško savo vietos pasaulyje. Jie susiduria su daugybe išbandymų ir sunkumų, bet jie taip pat turi savo svajones ir viltis.

Knygos autorius yra garsus lietuvių rašytojas, kuris savo kūryboje dažnai nagrinėja aktualias ir provokuojančias temas. Jo stilius yra lakoniškas ir realistinis, bet kartu ir poetiškas ir metaforiškas. Jo knygos yra vertinamos tiek kritikų, tiek skaitytojų, ir yra laimėjusios daugybę literatūros apdovanojimų.

Serialo reklama:

Kiek serialas (ne)panašus į knygą?

Serialas pastatytas knygos motyvais. Tačiau papildytas tam tikrais siužeto vingiais ir intrigomis. Anot serialo kūrėjų, istorija papildyta ir pratęsta, tačiau galvota apie tai ką pats autorius būtų mąstęs, kokią viziją turėjo. „Veiksmas vyksta praeityje paraleliai su dabartimi. Žinome, kaip istorija baigiasi praeityje, tai yra E.Malūko romane. O kaip istorija pasibaigia dabartyje?“

Taigi, intrigos netrūksta. Tuo pačiu tai kelia susidomėjimą knyga ir norą perskaityti, atgaivinti prisiminimus prieš pradedant žiūrėti serialą.

Facebook Comments