Lauko baseinai, jų tipai ir priežiūra: kokį rinktis?
|
Šiuo metu jau ir Lietuvoje baseinas privataus namo kieme – neretas reiškinys. Daugelis iki šiol dvejoję ir atidėlioję baseino statybą, vis dažniau tam pasiryžta. Vienas iš dažniausiai kylančių ir specialistams užduodamų klausimų – kokį baseiną pasirinkti.
Lauko baseinai gali būti įvairiausių tipų bei dydžių, pradedant pastatomu baseinu ir baigiant 10 metrų ilgio plaukimo baseinu su masažinėmis vandens srovėmis. Vienas iš populiariausių lietuvių pasirinkimų – karkasinis baseinas. Tiesa, jų taip pat yra skirtingų dydžių bei formų, todėl bene lengviausiai pritaikomi pagal finansines galimybes ir individualius poreikius.
Lauko baseinų tipai
Kaip jau minėjome, baseinai gali būti patys įvairiausi:
- betoniniai;
- plastikiniai;
- guminiai;
- karkasiniai baseinai ir kt.
Paprastai baseino konstrukcija automatiškai nusako, koks tai bus baseinas – įleistas į žemę, dalinai įleistas ar antžeminis. Pavyzdžiui, karkasiniai baseinai, priklausomai nuo jų formos ir dydžio, gali būti montuojami tiek visiškai, dalinai įleisti į žemę arba ant žemės paviršiaus. Tuo tarpu betoniniai – tik įleisti, išskyrus tuos atvejus, kuomet formuojami ne ant žemės, o terasoje ar ant stogo. O plastikiniai ar guminiai baseinai paprastai yra kilnojami, todėl dažniausiai statomi ant žemės paviršiaus.
Baseino pasirinkimas ir priežiūra
Baseino tipo pasirinkimas priklauso nuo:
- individualių poreikių;
- sklypo dydžio;
- finansinių galimybių.
Baseinų įranga ir valymas
Priklausomai nuo to, kokį baseiną pasirinksite ir kokią įrangą naudosite, atitinkamai reikės įdėti pastangų jo priežiūrai. Kalbant apie lauko baseiną, tai gali būti ne tik būtinoji įranga – filtravimo ir dezinfekcijos sistema, tačiau ir šildymas, jei norite naudotis baseinu ištisus metus. Lauko baseinui taip pat būtinas baseino uždengimas, kurio pasirinkimas taip pat priklauso nuo baseino naudojimo tipo, įpročių ir finansų.
Kaip jau paminėjome, vandens filtravimas ir dezinfekcija yra būtini, siekiant užtikrinti vandens kokybę ir saugumą. Priklausomai nuo galimybių, baseino įranga gali būti automatizuota arba valdoma mechaniškai – nuolat tikrinant vandens kokybės rodiklius. Automatizuotos sistemos paprastai beveik nereikalauja žmogaus įsikišimo ir pačios atlieka reikalingas funkcijas.
Baseino valymas taip pat labai svarbus, kuris gali būti atliekamas specialiais įrankiais rankomis arba taip pat pasitelkiant baseinų valymo robotus.