Laukiamiausi 2023-ųjų serialai ir filmai – nuo pamėgtos klasikos iki lietuviškų naujienų

Televizijos serialų ir filmų gerbėjams 2023-aisiais išties yra ko laukti. Populiariausios turinio platformos yra paruošusios intriguojančių naujienų, netikėtų sugrįžimų ir kultinių programų finalinių sezonų. Tad kokius serialus bei filmus žiūrėsime ir susitikę su draugais aptarinėsime šiemet?

„Praėję metai buvo puikūs filmų ir serialų mėgėjams. Dar vasaros pabaigoje žiūrovus pasiekė kultinio serialo „Sostų karai“ priešistorė „Drakonų namai“, kuris sulaukė ir didelio žiūrovų susidomėjimo Lietuvoje, o metų pabaigoje kino filmų sales pasiekė ir vieno populiariausių visų laikų filmo „Avataras“ nauja dalis. O Nauji metai atneša ir įdomių naujovių televizijos rinkoje. Žiūrovams nostalgija kels gerai pažįstamų serialų naujų istorijų sugrįžimai, o taip pat šiais metais išvysime vieno populiariausių serialų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje „Karūna“ paskutinį sezoną“, – teigia „Telia“ televizijos paslaugos vadovė Vitalija Kibildė.

TV serialai

Paskutinieji iš mūsų (The Last Of US) – HBO

Sukurtas pagal populiarų to paties pavadinimo vaizdo žaidimą, „Paskutinieji iš mūsų“ yra post- apokaliptinė drama apie keturiolikmetės Elės, kuri yra atspari katastrofą sukėlusiai smegenų infekcijai, ir jai padedančio Džoelio kelionę per Jungtines Valstijas bandant pabėgti iš pavojingos karantino zonos. Serialas per HBO pradedamas rodyti nuo sausio 15 dienos ir turėtų patikti tokių serialų kaip „Gyvi numirėliai“ (The Walking Dead“) gerbėjams.

Susitraukimas (Shrinking) – Apple TV+

Komedija, kurioje pagrindinį savo taisykles laužyti ir etinius barjerus peržengti nevengiančio terapeuto vaidmenį atlieką serialo „Kaip aš susipažinau su jūsų mama“ žvaigždė Jasonas Segelas, žada būti maloniu siurprizu ieškantiems lengvo ir įtraukiančio turinio. Serialo, kuriame taip pat vaidina Harrisonas Fordas, premjera per „Apple TV+“ numatyta sausio 27 dieną.

90-ųjų šou (The ’90s Show) – Netflix

Paskutiniojo praėjusios amžiaus dešimtmečio dvasia alsuojanti situacijų komedija „90-ųjų šou“ yra įkvėpta 1998-2006 metais rodyto populiaraus amerikietiško serialo „70-ųjų šou“ ir orientuojasi į pastarojo pagrindinių veikėjų dukros – paauglė Lėjos Forman ir jos draugų – gyvenimą. Jame netrūksta paauglystės dramų, vakarėlių ir pirmųjų meilių. Augusiems 90-aisiais ir jaučiantiems nostalgiją šiam dešimtmečiui šis serialas tikrai turėtų patikti. „90-ųjų šou“ per „Netflix“ pradedamas rodyti nuo sausio 19 dienos.

Karūna (The Crown) – Netflix

Didžiosios Britanijos karališkos šeimos gyvenimo ekranizacija daugybės gerbėjų visame pasaulyje dėmesį prikausto jau ne vienerius metus. Šiemet žiūrovai išvys paskutinį – 6-ąjį – kultinio serialo sezoną. Imelda Stauton ir vėl įsikūnys į karalienės Elžbietos II-osios, o Elizabeth Debicki – į princesės Dianos vaidmenis. Manoma, kad paskutiniajame sezone „Karūna“ nukels į 90-ųjų pabaigą, paženklintą tragiška princesės Dianos žūtimi. Serialo gerbėjai tikrai turės, ką aptarinėti. Paskutiniojo sezono serijos ekranus turėtų pasiekti metų pabaigoje.

Trolių ferma – Telia Play

Tarp labiausiai laukiamų šių metų serialų neabejotinai reikia paminėti ir lietuvišką produkciją „Trolių ferma“. Pirmasis tokio lygio ir ambicijos serialas už savo scenarijų pelnė apdovanojimus prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Serialas, kuriame vaidina ryškiausi Lietuvos teatro ir kino aktoriai, pasakoja Anos istoriją: nusprendusi nesitaikyti su didelė korporacijos jai metamais kaltinimais pagrindinė herojė ryžtasi kovai dėl savo suteptos reputacijos.

„Turinio platformos ir šiuolaikinės TV suteikiamos galimybės lengvai pasirinkti, ką žiūrėti, gerokai kilstelėjo žiūrovų lūkesčius ir TV serialams taikomą kokybės kartelę. Lietuvos kūrėjai neabejotinai gali ją pasiekti, nes turi daug patirties dirbant prie pačių populiariausių ir sėkmingiausių serialų ir filmų pasaulyje kūrimo, nestokoja nei techninių kompetencijų, nei kūrybinio potencialo. Tad atėjo laikas jį išnaudoti kuriant savą sėkmės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose galintį sulaukti produktą. Manau, kad žiūrovai tikrai įvertins „Trolių fermos“ kūrėjų pastangas“, – sako V. Kibildė.

Pirmąją „Trolių fermos“ seriją žiūrovai Lietuvoje galės išvysti jau nuo sausio 15 dienos.

Filmai

Pilnaties žudikai (Killers Of The Flower Moon) – Apple TV+

Naujausias legendinio režisieriaus Martino Scorseses darbas nukels į XX a. pradžios Jungtines Valstijas, į vienus tamsiausių šios šalies istorijos puslapių – 1920-aisiais Oklahomoje įvykdytas Osage genties žmonių žudynes. Net 200 mln. JAV dolerių biudžeto filme bus galima išvysti M. Scorseses filmams įprastą žvaigždyną – Leonardo DiCaprio, Robert De Niro ir daugelį kitų garsių aktorių. Nenuostabu, kad filmui jau dabar klijuojama „klasikos“ etiketė. Belieka jį išvysti savo akimis.

Akmeninė širdis (Heart Of Stone) – Netflix

Veiksmo trilerio „Akmeninė širdis“ turėtų nekantriai laukti visi Džeimso Bondo ar „Neįmanoma misija“ ir bendrai šnipų žanro gerbėjai. Greičiausiai blokbasteriu tapsiančiame filme pagrindinį CŽV agentės vaidmenį atlieka Gal Gadot, kuri savo, kaip vienos ryškiausių šiuolaikinių veiksmo filmų žvaigždžių, statusą įtvirtino įsimintinomis rolėmis filmuose „Betmenas prieš Supermeną: Teisingumo aušra“, „Teisingumo lyga“ ir „Nuostabioji moteris“. Tomo Harperio režisuotame filme G. Gadot herojei ir vėl teks leistis į pavojingus nuotykius skirtinguose pasaulio kampeliuose. Filmo ekranuose galima tikėtis vasarą arba antroje metų pusėje.

Piteris penas ir Vendė (Peter Pan & Wendy) – Disney+

Bandymai perkelti animacijos klasiką į vaidybinio filmo formatą ne visuomet būdavo sėkmingi, tačiau Piterio Peno istorija patikėta talentingam režisieriui Davidui Lowery. Tai leidžia tikėtis įtraukiančio ir vizualiai užburiančio nuotykių filmo, kuris įspūdį turėtų palikti ne tik jauniesiems žiūrovams. Be mažiau žinomų aktorių, filme taip pat bus galima išvysti ir Kapitoną Kablį vaidinantį Jude Law. Istorija, su kuria užaugo ne viena karta, nauju pavidalu ekranuose turėtų pasirodyti kažkada šiemet.

Virtuozas (Maestro) – Netflix

Filmo „Taip gimė žvaigždė“ režisierius ir aktorius Bradley Cooper grįžta su nauju filmu – biografine drama apie vieno garsiausių Amerikos dirigentų ir kompozitorių Leonardo Bernsteino gyvenimą. Filmas daug žada ne tik dėl talentingos aktorių komandos, bet ir prie filmo gamybos prisijungusių M. Scorsese ir Steveno Spielbergo. Kartu su filmo „Džokeris“ režisieriumi Toddu Phillipsu jie yra filmo prodiuseriai. Galbūt dėl šių kino virtuozų filmas, dar net nepasirodęs ekranuose, jau laikomas vienu iš galimų pretendentų į svarbiausius kino apdovanojimus.

Meniu (The Menu) – HBO

Nors „Meniu“ kino premjera JAV įvyko jau 2022-ųjų pabaigoje, namų žiūrovai jį gali išvysti tik nuo šių metų pradžios. Subtili juodoji komedija–siaubo trileris pasakoja istoriją apie išskirtinių gastronominių patirčių ieškančius vakarieniautojus, atsidūrusius paslaptingame ekscentriško virtuvės šefo Džiuliano Sloviko restorane atokioje saloje. Ištaigi degustacinė vakarienė greitai pakrypsta netikėta linkme, kai paaiškėja restorano savininkų sumanymas rafinuoto mėgavimosi maistu ritualą privesti prie kraštutinumų. Išties unikalų filmą jau dabar galima išvysti per HBO.

 

Daugiau informacijos:

Audrius Stasiulaitis

I WILL TELL YOU TELIA 

Tel. (8 5) 236 7019, Mob. 8 686 77988

El. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  

Telia Lietuva, AB, Saltoniškių g. 7A, 03501 Vilnius

Pranešimą paskelbė: Ieva Kazokaitė, UAB „INK agency“
Laukiamiausi 2023-ųjų serialai ir filmai – nuo pamėgtos klasikos iki lietuviškų naujienų

Facebook Comments