Kviečia tapti ypatingo virtualaus kūrinio „Kodas Sodas“ dalimi

Lietuva ruošiasi ypatingam įvykiui – artėjančiai Dainų šventei, kuri vyks šių metų liepos mėnesį. Šiuometinis renginys – ne tik tradicinis mūsų šalies kultūros paveldo akcentas, bet ir ypatinga proga paminėti 100 metų jubiliejų. Dainų šventės belaukiant, visi kviečiami prisidėti prie didžiausio virtualaus skambančio sodo kūrimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jau greitai Vilnius bei Kaunas aidės nuo dainų, šokių bei muzikos. Šimtmečio šventės belaukiant, ilgametis Dainų šventės mecenatas „Swedbank“ ir „Mastercard“ sukūrė išskirtinę platformą – „Kodas Sodas“. Joje pagal įvairias šimtmečio lietuviškų dainų melodijas kiekvienas gali susigeneruoti savo unikalų skaitmeninį sodą ir prisidėti prie didžiausio Lietuvoje virtualaus sodo kūrimo.

Jau sukurta daugiau nei 11 tūkstančių virtualių skambančių sodų, kurių kiekvienas yra unikalus ir išskirtinis. Jeigu kažkas mestų iššūkį ne tik pamatyti, bet ir išklausyti visus sukurtus sodus, tai šiuo metu užtruktų beveik tris savaites arba šiek tiek daugiau nei dvi Dainų šventes.

Tačiau projekto iniciatoriai sustoti nežada ir visus norinčius kviečia jungtis prie būrio kitų, kad Dainų šventės baigiamojo koncerto metu galėtume džiaugtis ne tik nuostabiomis emocijomis Vingio parke, bet ir unikaliu, pirmą kartą Lietuvoje sukurtu ilgiausiu virtualiu bendrystės sodu.

„Šiuo projektu norėjome apjungti du šio išskirtinio renginio elementus – muziką ir šių metų Dainų šventės simboliu tapusius sodus. Sujungti tai, ką kūrė ištisos kartos, į naują, ryškią tradiciją ir dar labiau sustiprinti bendrystės jausmą visiems, laukiantiems šventės“, – sako „Swedbank“ pardavimų valdymo ir rinkodaros departamento direktorius Ąžuolas Zubkonis.

Prisidėti prie pirmojo didžiausio virtualaus sodo kūrimo Lietuvoje labai paprastai gali kiekvienas. Tereikia užsukti į specialiai tam sukurtą svetainę www.kodassodas.lt, pasirinkti savo mėgstamą dainą, generuoti kodą ir suformuoti savo unikalų skaitmeninį sodą.

Specialiai projektui buvo atrinktos net 365 dainos, simboliškai nuo 1924 iki 2024 metų. Platformoje visi norintys galės pasmalsauti kaip skambėjo dar tarpukario Lietuvos kūrėjų muzika, kaip ji keitėsi bėgant metams ir kokia ji skamba dabar. Nuo liaudies muzikos iki rokenrolo – kiekvienas atras savo skoniui artimą skambesį, kurį vos vieno mygtuko paspaudimu galės paversti virtualiu sodu.

Iniciatyvos autoriai taip pat papildo, kad specialiai šiam projektui buvo sukurta ir riboto leidimo džemperių ir marškinėlių kolekcija. Itin didelio populiarumo sulaukusi kolekcija bus padovanota tiek virtualių sodų kūrėjams, tiek ir Dainų šventės lankytojams.

„Nuo šiol sodais galima ne tik puošti namus, bet juos išgirsti ar net pasimatuoti“ , – pasakoja „Swedbank“ atstovas, kviesdamas permąstyti ir naujai atrasti 100-mečius skaičiuojančias tradicijas.

Šimtmečio Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ vyks birželio 29–liepos 6 dienomis Kaune ir Vilniuje. Renginyje dalyvaus tūkstančiai atlikėjų iš visos Lietuvos ir pasaulio. Šventės kulminacija bus Dainų dienos koncertas Vingio parke.

Pranešimą paskelbė: Aušra Matulaitytė, UAB „Bosanova”

Kviečia tapti ypatingo virtualaus kūrinio „Kodas Sodas“ dalimi

Facebook Comments