Kodėl santykiuose svarbu atvirai kalbėtis?

Dažnai nesusipratimų poroje kyla dėl komunikacijos stokos, kai partneriui (-ei) neatveriame savo jausmų ir lūkesčių. Tuomet lieka daug vietos interpretacijoms – paprastai vieni kitus vertiname iš savo perspektyvos. Tokiais atvejais gali likti nesuprastas (-a) ir jaustis nevertinamas (-a) bei netgi pagalvoti, „ar šis žmogus tikrai skirtas man?“ Tačiau atvirai kalbantis apie jausmus, santykiai gali kardinaliai pasikeisti.

Nuomonių išsiskyrimas ir nesutarimai įvairiais klausimais dažnai mus lydi santykiuose, ir visai nesvarbu, ar kartu esate metus ar dešimt. Gali atrodyti, kad partneris (-ė) turėtų suprasti tavo mintis ir lūkesčius iš pusės žodžio ar žvilgsnio, ypač jei drauge esate jau ilgesnį laiką. Visgi tie savaime suprantami dalykai santykiuose įsiveisia kaip kenkėjai ir kelia vis naujų konfliktų.

Efektyviausias būdas tai išspręsti – atvirai kalbėtis su savo partneriu (-e) bei mokytis išklausyti ir atvirkščiai. Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Išklausyti, išgirsti ir suprasti kitą žmogų mokomės visą gyvenimą lygiai taip pat, kaip atvirai kalbėtis apie savo jausmus bei išgyvenimus. Tik taip galime pagerinti santykius ir ateityje išvengti nesusipratimų, galinčių nulemti santykių baigtį.

Yra daugybė priemonių, padedančių palengvinti poros komunikaciją. Viena iš jų – „Nebegėda žaidimo kortos poroms, kurios nori geriau vienas kitą pažinti. „Kurdamos šias kortas, siekėme padėti poroms atviriau kalbėtis apie santykius bei suprasti vienas kitą, nes tikime, kad komunikacija yra kelias į bet kokios problemos sprendimą, nepriklausomai nuo to, koks sprendimas tai bus“, – sako Beata Tiškevič ir Kotryna Bass, „Nebegėda“ įkūrėjos. 

Kodėl porų tarpusavio komunikacijai verta suteikti žaidimo formą? Tai padeda pašalinti įtampą ir nemalonią jauseną, kai reikia kalbėtis apie trikdančius dalykus, vienas kito pažinimas tampa žaismingu laiko praleidimo būdu. „Kartais gali atrodyti baisu save atskleisti kitam žmogui, nes apnuoginęs savo vidų, tampi labiau pažeidžiamas nei pasirodydamas nuogas miegamajame. Bet tik atvira komunikacija gali sustiprinti tarpusavio santykius, padėti jaustis labiau suprastam, vertinamam bei tuo pačiu atsakyti savo mylimam žmogui. Ir tai galioja ne tik poroje – tai galioja ir šeimoje, ir draugų rate“, – sako „Nebegėda“ įkūrėjos. 

Poros, norinčios išbandyti kortas, užduočių knygas ar žaidimus tam, kad pagerintų savo santykių komunikaciją ir paskatintų tarpusavio atvirumą, gali visas šias priemones rasti nebegeda.lt internetinėje parduotuvėje.

Pranešimą paskelbė: Kotryna Baranauskaitė, MB Nebegėda
Kodėl santykiuose svarbu atvirai kalbėtis?

Facebook Comments