Knygų apžvalgos bei naujienos – įdomu ir naudinga

Skaityti ne tik naudinga, bet ir įdomu. Žmonės knygas perka, skolinasi iš bibliotekų. Įdomu ne tik patys romanai ar apysakos, bet ir knygų apžvalgos, naujienos.

Kas naujo?

Knygų naujienos – galimybė sužinoti apie naują kūrinį. Pavyzdžiui, jūsų mėgstamas autorius ruošiasi išleisti romano tęsinį. Arba šis tas šviežio atsiranda trilerių pasaulyje. Arba poezijos padangėje.

Jei domitės literatūra, šios tematikos naujienos vienaip ar kitaip figūruoja aplink. Galbūt perskaitote straipsnį naujienų portale, o gal knygas parduodančios elektroninės parduotuvės tinklaraštyje. Kartais tikslas reklaminis, kartais informacinis, bet skaitytojui abiem atvejais ta informacija pasirodo aktuali (auditorija ypač laukia, kada pasirodys mėgstamų serijų tęsiniai, ir bet kokia žinia apie tai laikoma aktualia).

Kas gero?

Šiandieniniame pasaulyje, kai žodžio sklaida sparti ir plati, gausu ne tik grožinių kūrinių, bet ir jų apžvalgų. Knygų apžvalgos vertos dėmesio, bet derėtų suprasti, kad skaitytojai skirtingi, lūkesčiai ne visada sutampa. Jei detektyvų entuziastas parašė, kad tam tikras trileris yra prikaustantis dėmesį ir kone tobulas, tai dar nereiškia, kad ir jums kūrinys pasirodys puikus.

Lygiai taip pat derėtų pasakyti, jog blogas įvertinimas nėra ženklas, kad knyga neverta dėmesio. Daug kas priklauso nuo pateikiamų argumentų. Tarkim, apžvalgininkas teigia, kad romanas „neužkabino“. Ar tai nuosprendis, kad kūrinys apyprastis? Anaiptol! Visai kas kita, jei tiksliai įvardijama, kas blogai. Gal klaidų gausybė, o gal veikėjų psichologiniai portretai neįtikinantys.

Viena pastraipa

Kai kurios apžvalgos konstruktyvios. Kai kurios ne. Kai kurios ilgos. Kai kurios ne. Kai kurios įdomios. Būna visokių. Knygų taip pat įsigyjama, skolinamasi, skaitoma visokių. Viena pastraipa gali taip pritraukti!.. Bet gali ir nepritraukti. Pasitaiko ir rinkimosi pagal viršelį (šitai galioja ne tik apžvalgoms, bet ir naujienoms). Nors patarlė sako, kad iš viršelio spręsti nereikėtų, kai paskelbiama žinia apie išleisimą kūrinį, viršelis tikrai turi įtakos, jis figūruoja kokio nors naujienų portalo straipsnyje ir intriguoja. O štai apžvalgos tekstas padeda sudėlioti taškus ant „i“ ir nuspręsti, ar verta ką tik „iškeptą“ romaną, apysaką ar kito žanro veikalą pirkti (skolintis).

Facebook Comments