Klaidų vengimas vystant nuosavą verslą

Smulki buhalterija

Kaip išvengti klaidų pradedant verslą? Klausimas, į kurį atsakymų ieško kiekvienas pradedantis verslininkas. Niekas nenori patirti didelių nuostolių ar sustoti pusiaukelėje ir susidurti su didelėmis problemomis. Žinoma, statistika rodo, kad labai didelė dalis jaunų įmonių ypač greitai užsidaro. Išlieka tik stipriausi ir tie, kurie yra pasiryžę įveikti visus iššūkius, nepaisant to, kiek jie gali pareikalauti jėgų ir kitų išteklių.

Be abejo, turite turėti savo verslo planą. Nors, kai kurie verslininkai tai nuvertina – verslo planas yra labai naudinga priemonė, padedanti pernelyg nenuklysti nuo pagrindinio kelio. Nors puikiai suprantama, kad jis verslo vystymo eigoje koreguojasi, pagrindinis tikslas dažniausiai išlieka toks pats, todėl keičiasi tik metodikos, kurias taikote tikslui pasiekti.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir savo sričių profesionalų samdymo. Jei jūs didžiausią dėmesį skiriate pardavimams, nes šioje srityje turite daugiausiai patirties, tuomet visoms kitoms sritims paskirkite atitinkamų sričių specialistus. Pvz., jūsų smulki buhalterija turėtų būti tvarkoma profesionalios buhalterinių paslaugų įmonės. Jei veiklą vykdysite sostinėje, tuomet jums bus reikalingos buhalterines paslaugos Vilniuje.

Žinoma, nenuvertinkite ir aplinkinių pagalbos bei patarimų. Daugelis jaunų verslininkų mano, kad viską žino kur kas geriau nei kiti, todėl nekreipia jokio dėmesio į savo srities ekspertų teikiamus patarimus ir išreiškiamas įžvalgas. Deja, bet toks elgesys gali nulemti nesėkmę. Kad taip nenutiktų, įsiklausykite į aplinkinių kalbas. Nors ne kiekvieno žmogaus nuomonė bus teisinga, kartais galite išgirsti labai naudingos informacijos, kurią galėsite pritaikyti savo versle.

Ir tai yra tik keli komponentai, kurie sudaro verslą. Tiesą sakant yra šimtai įvairių detalių, kurių negalima praleisti pro akis. Kiekvienam tikslui pasiekti galima pasitelkti labai daug skirtingų priemonių, todėl turite būti originalūs, įžvalgūs ir ryžtingi. Jei vieni veiksmai nepasiteisina – imkitės kitų. Bandykite tol, kol jums pasiseks. Niekas negimė mokėdamas, todėl ir jūs nenuleiskite rankų, kai suklupsite. Viskam reikia laiko, todėl kuo daugiau dėmesio skirsite strategijai ir jos įgyvendinimui, tuo geresnių ir pelningesnių rezultatų sulauksite. Belieka imtis veiksmų ir judėti į priekį.

Facebook Comments