Kiekviena diena – Mamos: Ukrainietė dukrą pavadino savanorės garbei

„Kiekviena diena – MAMOS”, su tokiu šūkiu Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) pradėjo naują kampaniją kurios tikslas – pabrėžti mamų meilės, rūpesčio ir palaikymo svarbą, prasmę, padėkoti joms už pastangas ir skatinti žmones prisidėti prie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veiklos, kurio darbuotojai ir savanoriai taip pat kasdien prižiūri, rūpinasi, saugo, slaugo ir padeda krizės paliestiems ir nelaimės ištiktiems žmonėms.

LRK naujoje kampanijoje vaizduojamos skirtingų mamų, jų šeimų istorijos. „LRK bendruomenėje turime daugybę mamų. Keletas jų – surengtos fotosesijos dalyvės, įsiamžinusios su savo vaikais.  Turime mamas savanores, kurios rūpinasi ne tik savo vaikais, artimaisiais, tačiau negaili laiko, jėgų ir meilės svetimiems žmonėms, kuriems stinga šilumos. Turime vienišas mamas senjores, kurios užaugino savo vaikus ir atidavė jiems viską, kas geriausia. Taip pat mamas migrantes, kurios nepaisant visų sunkumų saugaus prieglobsčio ieškoti išvyko į svetimą šalį ir mamas, auginančias negalią turinčius vaikus, kuriems atiduoda visą savo laiką. Kampanijoje siekiame pabrėžti, kad kiekviena diena – yra kupina mamos neišmatuojamo gerumo ir meilės, todėl kasdien yra mamos diena“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė. 

Ukrainietė mama su keturiais vaikais, dalyvavusi fotosesijoje, pasakoja, kad į Lietuvą atvyko bėgdama nuo karo savo šalyje. Tuomet jauniausia dukra Andželika dar nebuvo gimusi, todėl vyras jauniausio vaiko gyvai nėra matęs, kadangi liko kariauti Ukrainoje. Mergaitė gimė jau Lietuvoje ir mama pasakoja, kad dukrą pavadino LRK darbuotojos Andželikos vardu, kadangi ji labai padėjusi šeimai. LRK organizuotoje ir kampanijai skirtoje fotosesijoje įamžinta ir senjorų pora, kurie dalyvauja LRK „Šiltų apsilankymų“ programoje, skirtoje vienišų senjorų ir savanorių draugystei kurti. „Niekada gyvenime nepamiršiu jausmo, kai paimi į rankas savo vaiką. Dar dabar prisiminus ašaros kaupiasi“, – prisimena senjorė. Fotosesijoje dalyvavusi mama su Dauno sindromu sergančia dukra Nikoleta yra LRK programos „Stipri šeima“ dalyvės, kurioje savanoriai lanko ir padeda su negalia susiduriančioms šeimoms. „Mano dukra yra kaip saulės spindulėlis. Tiek gerumo ir meilės joje telpa, kurią dalina visiems“, – džiaugsmais dalinasi mama. O fotosesijoje sudalyvavusi savanorė, kartu su savo vyru lankanti vienišus senjorus prisipažįsta, kad būti mama – nuostabus jausmas. „Būti mama man reiškia kai tavo vaiko gėris, sėkmė ir laimė yra svarbesni už tavo pačios“, – dalinasi savanorė.

„Kampanijoje norėjome paskatinti mamų darbą, rūpestį ir meilę vertinti bei pripažinti ne tik per Mamos dieną, bet ir kasdieniame gyvenime. Svarbu pastebėti, kad visas veiklas, kuriose dalyvauja fotosesijos herojės, vystyti mes galime dėl visuomenės paramos. Todėl labai kviečiame tapti reguliariais Lietuvos Raudonojo Kryžiaus rėmėjais ir padėti teikti pagalbą žmonėms, kuriems pagalba yra labai reikalinga“, – sako Luka Lesauskaitė.

Pranešimą paskelbė: Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija
Kiekviena diena – Mamos: Ukrainietė dukrą pavadino savanorės garbei

Facebook Comments