Kelionių organizatorius išskyrė, kodėl verta rinktis ekskursijas užsienyje ir kurios šį sezoną populiariausios

Vasara – tikras atostogų įkarštis, tačiau atostogaujant verta ne tik gerai pailsėti, bet ir pamatyti gražiausias atostogų krypties vietas, daugiau sužinoti apie jų istoriją, patiems patirti svečios šalies kultūrą. Pasak turizmo rinkos lyderio „Novaturas“, lietuviai yra smalsūs keliautojai ir dažnai renkasi ekskursijas, kurių metu kartu su atstovais užsienyje leidžiasi patyrinėti svečią šalį. Kodėl verta rinktis ekskursijas ir kurios šiemet yra populiariausios?   

Kodėl verta rinktis ekskursijas? 

Pasak „Novaturo“ paslaugų užsienyje organizavimo specialistės Jolitos Burinskaitės, savarankiškas ekskursijos planavimas turintiems laisvo laiko yra įdomi patirtis, tačiau lygiai taip pat ji gali tapti ir nedideliu galvos skausmu, nes tenka praleisti nemažai laiko ieškant informacijos bei derinant detales. Tuo tarpu užsisakydami organizuotą ekskursiją, kurioje jus visą laiką lydi patyrę atstovai užsienyje, ne tik sutaupote daug laiko planuodami kelionės maršrutą, bet ir turite galimybę pamatyti autentiškas vietas bei patirti netikėtų įspūdžių atostogaujant svečioje šalyje.  

Užsisakyti ekskursijas su atstovu ekspertė pataria ir tiems, kurie keliauja pirmą kartą, gerai nemoka užsienio kalbos ar nesijaučia saugiai vairuodami automobilį nepažįstamoje šalyje: „Dažniausiai planuodami savo atostogų dienotvarkę žmonės neįvertina kraštovaizdžio, kelių infrastruktūros, maršrutų sudėtingumo, galų gale, kiek laiko užtruks pati kelionė. Geriausias pavyzdys – Madeiros sala. Keliauti po Madeirą yra tiesiog būtina, bet visa sala labai kalnuota, tad tam, kad susisiekimas vyktų greičiau, iškasta daugybė tunelių. Jais patogu važiuoti, bet pro langą neišeina grožėtis kraštovaizdžiu. Kitas momentas – norimi aplankyti lankytini objektai. Viena yra tiesiog užsidėti varnelę, pamačius lankytiną objektą, o visai kas kita – sužinoti daugiasluoksnę vietos istoriją ir jos reikšmę. Šiose situacijose labiausiai ir pasitarnauja mūsų kolegos užsienio šalyse, kurie parenka optimaliausius maršrutus, atliepia keliautojų lūkesčius ir atskleidžia širmą nuo dar nematytos šalies istorinės pusės.“ 

Kaip pasirinkti tinkamą ekskursiją? 

J. Burinskaitė pataria prieš užsisakant ekskursiją išsiaiškinti jos programą: kiek laiko bus skirta pažintinei daliai, įvairioms veikloms ir konkrečių objektų apžiūrai, o kiek turėsite laisvo laiko: „Prieš ekskursiją patarčiau susižinoti, kokius atstumus reikės nueiti pėsčiomis, koks bus maršrutas ir kelionės sąlygos. Tai ne tik padės pasirinkti tinkamą aprangą bei avalynę, bet ir išsiaiškinti, ar konkreti ekskursija tinka jūsų fizinio pasirengimo lygiui ir ar galite su savimi pasiimti mažus vaikus.“ 

Pasak paslaugų užsienyje organizavimo specialistės, beveik visose atostogų kryptyse keliautojų laukia daugybė galimybių: aplankyti kultūros ir istorijos paminklus, tyrinėti gamtos stebuklus, aktyviai ilsėtis ir sportuoti, apsipirkti, susipažinti su vietiniu gyvenimo būdu ar gastronomija. Kadangi pasirinkimas didelis, šeimoje ar draugų kompanijoje norai gali išsiskirti, todėl keliautojams patariama pasikalbėti ir išsigryninti, ko kiekvienas tikisi iš atostogų: „Susitarkite iš anksto, kaip ir kokioms veikloms paskirstysite laiką, kad atostogomis būtų patenkintas ir pasyvaus poilsio mėgėjas, ir aistringas muziejų lankytojas. Žinoma, būtinai pasimėgaukite tuo, kas toje šalyje yra unikalu: gastronomija, gamta ar kultūra.“

Pasak J. Burinskaitės, šį sezoną tarp populiariausių ekskursijų rikiuojasi Sulu sala ir Sagalasos miestas Turkijoje, Spinalongos sala bei Samarijos tarpeklis Kretoje, Symi sala šalia Rodo, Camara de Lobos kaimelis ir aukščiausia salos vieta Pico de Areieiro Madeiroje, Taros upės kanjonas Juodkalnijoje ir La Calobros miestelis su dienos ekskursija po Maljorkos tarpeklius.

Pažinkite turkiškus Maldyvus  

Turkija – tai ne tik keliautojų pamėgta Kapadokija ar Pamukalė, kuriose daugelis lietuvių jau yra buvę, ši šalis neabejotinai turi ir daugiau įspūdingų vietų, kurias verta aplankyti. Svečiuojantis lietuvių pamėgtoje Antalijoje, verta leistis į nuotykius apsilankant negyvenamoje Sulu saloje, dar vadinamoje turkiškais Maldyvais: „Ši nauja ekskursija iškart buvo pamėgta keliautojų, nes Sulu sala, esanti Adrasano apylinkėse, sužavi visus savo turkio spalvos Viduržemio jūros vandeniu, užburiančio grožio įlankėlėmis bei laukiniais paplūdimiais. Į salą plaukiama tradiciniu mediniu turkišku laiveliu, tad diena bus pilna ne tik įspūdžių, bet ir gražiausių nuotraukų telefone.“ 

Aplankykite antikinį Sagalasos miestą 

Viena iš „Novaturo“ organizuojamų ekskursijų Turkijos kurorte Beleke kviečia aplankyti antikinį Sagalasos miestą, kuriame išvysite dar iki šiol veikiantį monumentalų fontaną ir populiariausio Romos imperijos miesto archeologinius paminklus. Neišdildomą įspūdį paliks ir pasiplaukiojimas Tauro kalnų oazėje bei apsilankymas viename seniausių urvų, kuriame susiformavę kabantys urviniai dariniai – stalagtitai ir stalagmitai. Ši pažintinė ekskursija puikiai tinka visai šeimai.

Patyrinėkite Spinalongos salą 

Atostogaujant šį sezoną itin populiarioje Kretoje, keliautojai dažniausiai renkasi ekskursiją mažu kateriu, kuriuo skrodžia Mirabelio įlankos vandenimis ir stabteli apžiūrėti įspūdingos venecijiečių tvirtovės. Spinalongos sala garsėja venecijiečių forto liekanomis ir kareivinėmis, kurias galima pamatyti iš arti. Ekskursijos metu, besiklausydami  pasakojimo apie liūdną šios salos likimą, keliautojai pasiekia Kolochitos įlanką, kurioje galima paplaukioti krištolo skaidrumo vandenyse. Ekskursija toliau tęsiasi vaizdingame Agios Nikolajo mieste, kuriame žmonės mielai prisėda pasimėgauti kavos pertraukėle vienoje kavinių, išsidėsčiusių aplink ežerą, kuriame, kaip pasakoja daugelis legendų ir mitų, maudėsi pati Afroditė. Naujaisiais laikais įžymus prancūzų keliautojas Jacques’as Cousteau (Žakas Kusto) bandė nustatyti šio ežero gylį, nes ilgus metus vietos gyventojai jį vadino bedugniu.

Apsilankykite viename ilgiausių Europos tarpeklių 

Sakoma, kad tik apsilankius viename ilgiausių Europoje Samarijos tarpeklyje galima pamatyti visą Kretos kalnų grožį. Nors kelionė per tarpeklį pėsčiomis trunka apie 5 valandas, keliautojai labai mėgsta šią ekskursiją, nes laikas, lydint nuostabiems vaizdams, neprailgsta. Samarijos tarpeklis susiformavo maždaug prieš 14 mln. metų, kai kalnų upė išsigraužė vagą uolose. Taip atsirado apie 16 km ilgio tarpeklis, kurio plotis siauriausioje vietoje siekia 3,5 m. Sakoma, jog tai viena įspūdingiausių mūsų planetos vietų. Ekskursijos metu žmonės keliauja Samarijos kiparisų miškais, pereina išdžiūvusią upę, stabteli atsigaivinti švariausių kalnų šaltinių vandeniu ir akmenuotu taku nusileidžia prie pat Libijos jūros kranto.

Atraskite Veneciją Rode

Simė – nedidelė Graikijos sala apie 45 km. nutolusi nuo Rodo, kurią tikrai verta aplankyti. Ekskursija prasideda laivu, o atplaukus į labai išmoningai pastatytą Simės uostą – venecijietišką miestelį su neoklasikiniais baltais ir pastelinio geltonio namais, galima pasivaikščioti siauromis gatvelėmis bei nusipirkti rankų darbo dirbinių ir natūralių kempinių, kuriomis ir garsėja ši sala. Ekskursijos metu patenkinti lieka ir vietinio maisto mėgėjai,  mat vietiniame restorane galima paragauti šviežių jūros gėrybių patiekalų. Apsilankę pietinėje salos dalyje, ant siauros įlankėlės krantų pamatysite stovintį masyvų Panormičio vienuolyno pastatą, kuriuo galėsite grožėtis gurkšnodami popietinę kavą.

Pasigrožėkite vakarine Madeiros dalimi 

Atostogaujantys Madeiroje žino, kad ši sala skirta aktyviam poilsiui, o norint pasiekti atokiausius salos kampelius teks išbandyti drąsą važiuojant serpantinais. Todėl organizuotos pažintinės ekskursijos po salą ir yra labai populiarios. Vakarinė salos dalis itin žavi savo gamta, tad ją verta pažinti iš arčiau. Važiuojant  pro Camara de Lobos – vieną seniausių žvejų kaimelių saloje – atstovai šalyje supažindina su tradiciniu salos maistu ir gėrimais. Nuostabą kelia ir galimybė pastovėti ant 500 metrų aukščio Cabo Girao skardžio krašto. Per didžiausią Paul de Serra plynaukštę besidriekiantis ir salos augmenijos bei Lauro miškų grožį atskleidžiantis kelias nuves į Porto Moniz miestelį, garsėjantį gamtos suformuotais lavos užutekiais. Čia besiilsėdami išgirsite netikėtą jų sukūrimo istoriją. 

Užkopkite į aukščiausias Madeiros viršūnes

Mylintys kalnus renkasi ekskursiją po rytinę Madeiros pakrantę. Jos metu pirmiausia keliautojai vyksta į aukščiausią privažiuojamą viršūnę saloje – Pico de Arieiro. Perskrodus debesų paklodę čia atsiveria kvapą gniaužiantys salos horizontai, kurių fone gimsta gražiausi atostogų kadrai. Vėliau keliautojai leidžiasi žemyn vaizdinga levada – tai salai būdinga drėkinimo sistema, sukurta XVI amžiuje, norint paskirstyti vandenį nuo šiaurinės salos pakrantės iki pietinės. Vėliau keliautojai vyksta į Santanos miestelį, garsėjantį ryškiais trikampio formos namais, kurių stogai dengti šiaudais. Dar daugiau įspūdžių ir kvapą gniaužiančių vaizdų atsiveria nuo Portelos apžvalgos aikštelės.

Patyrinėkite Juodkalnijos kanjonus

Besilankydami Juodkalnijoje keliautojai nekantrauja pamatyti Taros upės kanjoną, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio gamtos paveldo sąrašą. Tai didžiausias kanjonas Europoje ir antras pagal dydį pasaulyje, o jo gylis siekia net 1300 metrus. Taros kanjonas plyti Juodkalnijos šiaurinėje dalyje, Durmitoro nacionalinio parko ribose. Šis nacionalinis parkas vilioja gamtos ir vaizdingų vietovių mėgėjus, tad be Taros upės kanjono keliautojai čia aplanko nacionalinį parką Biogradska Gora ir ledyninės kilmės ežerą, vietinių vadinamą „Juoduoju“, kuris yra net 1,5 km aukštyje. Norintys jame net maudosi, nors sezono pradžioje ir pabaigoje kalnuose būna vėsoka.

Prisijaukinkite Maljorkos gamtą

Nors įspūdingos, keliautojų itin pamėgtos Ispanijos ir didžiausios Balearų salyno salos – Maljorkos per vieną dieną pažinti neįmanoma, populiariausios dienos ekskursijos metu keliautojai turi galimybę pasigrožėti uolėtais Viduržemio jūros krantais, įvairiaspalve salos gamta bei kalnų tarpekliais. Kvapą gniaužiantį įspūdį suteikia važiavimas kalnų serpantinais, o iš įspūdingo La Calobros miestelio, prie kurio yra gilus ir vaizdingas kalnų tarpeklis, pažintinių kelionių mėgėjai leidžiasi į nepamirštamą kelionę laivu į Port de Soller. Šios ekskursijos metu į įvairius salos objektus keliautojai vyksta net keturiomis transporto priemonėmis: autobusu, laivu, traukiniu ir tramvajumi.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Kelionių organizatorius išskyrė, kodėl verta rinktis ekskursijas užsienyje ir kurios šį sezoną populiariausios

Facebook Comments