Keliaujant nuo Vilniaus iki pajūrio: išvykstant geriama kava, o Palangoje – apelsinų sultys

Degalinių tinklo „Circle K Lietuva“ duomenimis, vasaros savaitgaliais populiariausia yra degalinė Palangoje. Tarp keliautojų pasirinkimų vis dar dominuoja dešrainiai ir kava, tačiau sparčiai populiarėja ir sveikesnės alternatyvos.

„Pastaruoju metu žmonės ėmė aktyviau lankyti Palangos kurortą. Pajūrio degalinių užimtumui įtaką be abejonės daro orai, nuo kurių priklauso ir klientų srautai, ir jų pirkinių krepšelis. Palangos degalinė gyviausia sekmadieniais-pirmadieniais, kai žmonės prieš vykdami namo pilasi degalus, perką maistą ir gėrimus. Taip pat ji pasižymi dideliu naktinių valgytojų srautu, o po užsitęsusių linksmybių ryte čia populiariausias gėrimas – natūralios apelsinų sultys“, – sako „Circle K Lietuva“ departamento direktorė Kristina Kabelienė.

Populiarėja sveikesnis maistas

Pasak jos, populiariausi Palangos ir pakeliui į Nidą esančios Perkėlos degalinėse išlieka prancūziški dešrainiai, o karštomis vasaros dienomis įprastą kavos puodelį keičia gaivus gazuotas gėrimas „K-Freeze“, kuris yra vaikų favoritas, arba šalta kava, kurios pardavimai šokteli užplūdus karščiams, taip pat natūralus bei gazuotas vanduo.

„Išskirtiniai Circle K Wrapper mėsainiai itin išpopuliarėjo dėl skonio ir patogumo važiuojant valgyti, todėl jie vis dažniau keičia dešrainius. Tačiau tarp populiariausių užkandžių savo vietą išsikovojo ir salotos. Vienas iš naujausių gyventojų maisto įpročių – tai įvairiausi baltyminiai batonėliai ir kiti sveikesni užkandžiai, kurių populiarumas vasarą stipriai šokteli. Šią tendenciją skatina ir tai, kad dalis klientų yra pasirinkę vegetarišką ar veganišką mitybą“, – pažymi K. Kabelienė.

Ji tęsia sakydama, kad klientų srautai Perkėloje jaučiami penktadieniais, kai atostogautojai keliasi į Kuršių Neriją, ir sekmadienį-pirmadienį, kai grįžta iš jos. Čia pirkinių krepšelį sudaro įvairiausios prekės: karštas maistas, salotos, traškučiai, vanduo atsigaivinimui. Tačiau pastebima, kad kasmet vis daugiau degalinėse apsilankančių gyventojų ima ieškoti sveikesnio maisto.

„Daugiau klientų renkasi salotas, o jeigu perka dešrainį – prašo mažiau padažų. Populiariausias vanduo – negazuotas. Auganti paklausa diktuoja poreikį degalinėms papildyti savo asortimentą sveikesniais užkandžiais, pavyzdžiui, vaisiais, daržovėmis, grūdų ir baltyminiais batonėliais“, – teigia degalinių tinklo departamento vadovė.

Klaipėdoje išgeriama daugiausiai kavos

„Circle K“ Miškas degalinėje, Klaipėdoje prie Melnragės paplūdimio, keliautojai nuperka daugiausiai kavos palyginti su visomis kitomis šalies degalinėmis.

„Miško degalinės klientų įpročiai taip pat labai priklauso nuo gero oro. Kadangi degalinė įsikūrusi netoli jūros, čia itin jaučiamas atostogautojų srautas. Važiuodami prie jūros jie perka daug gaiviųjų gėrimų, ypač geriamojo vandens. Kalbant apie maistą, čia populiarūs šalti trikampiai sumuštiniai ir salotos, keliaujantys prie jūros taip pat perka ir greitai negendančius užkandžius, pavyzdžiui, traškučius, riešutus ir morkytes. Kava čia karaliauja visais metų laikais, mat važiuodami pasivaikščioti prie jūros ne sezono metu gyventojai renkasi karštą gėrimą“, – vardija K. Kabelienė.

„Circle K Jonušai“, esanti netoli Klaipėdos, yra naujausia degalinė autostradoje Klaipėda–Vilnius – čia apsilankymų pikas taip pat pasiekiamas sekmadienį, kuomet gyventojai grįžta namo iš pajūrio.

„Pastebėjome, kad vasarą apskritai išauga klientų pirkinių krepšelis – perkama daugiau maisto ir gėrimų, mažiau žiūrima į kainas. Vidutiniškai krepšelis vasaros savaitgaliais padidėja apie 15-20 proc. Keliautojams taip pat labai svarbus laikas, kad kelionės tikslas būtų pasiektas kuo greičiau. Todėl rekomenduojame dar prieš sustojant degalinėje susiplanuoti, kokios prekės atsidurs krepšelyje, taip pat pasinaudoti savitarnos kasa – tai padės sugaišti kuo mažiau laiko“, – atkreipia dėmesį pašnekovė.

Pranešimą paskelbė: Inga Vaitkevičiūtė, UAB „Idea Prima”
Keliaujant nuo Vilniaus iki pajūrio: išvykstant geriama kava, o Palangoje – apelsinų sultys

Facebook Comments