Keičiantis darbo įpročiams, Vilniuje atidaryta nemokama bendradarbystės erdvė

Pandemija pakeitė ne tik daugelio gyvenimo būdą, bet ir darbo vietą. Vis didesnei daliai darbuotojų galint laisvai pasirinkti iš kur jiems dirbti patogiausia, prekybos ir laisvalaikio centras „Panorama“, bendradarbiaudamas su IKEA, antrajame aukšte atveria nemokamą bendradarbystės erdvę. Čia lankytojų laukia vietos ne tik darbui, bet ir susitikimams, poilsiui, o aplinka atspindi verslo interjero tendencijas: vyrauja namų jausmas, žaluma bei tvarūs sprendimai.

„IKEA turi daugiau nei 75 metų patirtį kuriant erdves žmonėms gyventi, poilsiauti bei dirbti. Bendradarbystės erdvė, sukurta kartu su „Panorama“, taps dar viena erdve mieste dirbti, organizuoti verslo susitikimus ar imtis kūrybinių užduočių netikėtose vietose. IKEA žinoma dėl savo mažų kainų ir nemokamai teikiamų interjero dizaino paslaugų, todėl ir čia įrengtomis darbo vietomis visi gali naudotis nemokamai“, – sako Jolita Juodzevičienė, „IKEA Lietuva“ rinkos vadovė.

Bendradarbystės erdve įprastomis darbo valandomis naudotis jau gali visi prekybos centro lankytojai. Papildoma registracija nėra reikalinga, interneto ryšys dirbantiesiems – taip pat nemokamas, kaip ir visiems prekybos centro lankytojams.

„Nuolat ieškome būdų, kaip savo lankytojams suteikti papildomų verčių, atskirtų nuo apsipirkimo ar jį papildančių. Jau ne pirmą kartą įgyvendiname ir originalias „pop-up“ idėjas, leidžiančias kūrybiškai išnaudoti erdves keičiantis nuomininkams bei tiek mums, tiek potencialiems partneriams „pasimatuoti“ galimus ilgalaikius projektus. Tikime, kad ši erdvė taps dar vienu sėkmingu abipusiai naudingos partnerystės pavyzdžiu, o lankytojams leis rasti bendraminčių, suteiks patogią infrastruktūrą su visais reikalingais baldais ir patogumais darbui bei visai šalia esančiomis paslaugomis poilsiui“, – sako „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė.

Anot jos, jau svarstomos ir kitos nuolatinės su darbo erdvėmis susijusios idėjos. Prasidėjus prekybos centro atnaujinimo projektui, jame numatoma įrengti ir patogias nuolatines susitikimų, darbo, poilsio vietas.

Užtikrinant privatumą, daugiau nei 200 kv. m bendradarbystės erdvė įrengta uždaroje erdvėje vietoje ankstesnio nuomininko. Vienu metu joje galės dirbti iki 22 žmonių – įkurtos 8 įprastos darbo vietos ir 14 universalių, kurios, atsižvelgiant į poreikį, gali būti naudojamos tiek poilsiui, tiek darbui. Bendradarbystės biure sukurtos vietos ir darbiniams susitikimams. Papildomai įrengta poilsiui skirta erdvė, kurioje žvelgdami pro langą lankytojai galės atitrūkti nuo darbų ar jaukiai pasišnekučiuoti su bendraminčiais.

Atspindi biurų interjero tendencijas

Bendradarbystės erdvėje pritaikyti biurams skirti stalai ir kėdės atitinka verslo patalpoms keliamus patvarumo ir stabilumo reikalavimus. Bendradarbystės erdvę įrengusi interjero dizainerė  sako, kad svarbi ne tik ergonomiškai suplanuota darbo erdvė, bet ir darbuotojų kūrybiškumą ir bendradarbiavimą tarpusavyje skatinanti, teigiamai veikianti streso lygį, leidžianti susikaupti biuro aplinka. Anot jos, būdas tai pasiekti – namų jausmas, sukuriamas biuro baldus derinant su įprastai naudojamais namuose.

„Erdvė buvo suplanuota atsižvelgiant į naujausias biurų interjero tendencijas, kurioms, žinoma, didelę įtaką turėjo pandemija. Šalti ir formalūs ofisai nebetenkina darbuotojų, grįžę į darbo vietą žmonės nori jaustis jaukiai ir atsipalaidavę – kaip namuose. Biuro erdvėse jaukumo suteikia specialiai biurui skirtų sprendimų derinimas su baldais, skirtais poilsiui ir aksesuarais. Medinė grindų danga, minkšti baldai, interjero detalės, kilimai ir kita tekstilė bei pastatomi šviestuvai, skleidžiantys šiltą šviesą – visa tai buvo pritaikyta šioje erdvėje siekiant sukurti jaukią, namus primenančią atmosferą“, – sako IKEA verslo klientų interjero dizainerė Eglė Kropienė.

Ji priduria, kad kaip ir į namus, į biurus taip pat vis labiau veržiasi tvarūs sprendimai. Šioje erdvėje tai taip pat atsispindi: čia esantys biuro stalai ir kėdės pagamintos tausojant medienos išteklius, o poilsio erdvėje esantys foteliai – rankomis nupinti iš natūralios ir greitai atsinaujinančios medžiagos – rotango. Natūralios medžiagos, pasak interjero dizainerės, priartina erdvę prie gamtos.

„Jaukumo suteikia ir žaluma, kuri šiuolaikiniuose biuruose užima svarbią vietą. Bendradarbystės erdvėje – priežiūros nereikalaujančių dirbtinių augalų sienos ir gausiai pavieniais augalais dekoruota aplinka ne tik sukuria vizualiai malonų įspūdį, bet ir teigiamai veikia emocinę savijautą. Erdvę supa dideli langai, čia dirbantys galės džiaugtis ir natūralia šviesa“, – sako interjero dizainerė.

Prekybos centre „Panorama“ naujoji bendradarbystės erdvė veiks iki vasaros pradžios.

Pranešimą paskelbė: Gertrūda Stripeikytė, Integrity PR
Keičiantis darbo įpročiams, Vilniuje atidaryta nemokama bendradarbystės erdvė

Facebook Comments