Kauno miesto muziejus atnaujina lankytojų aptarnavimą

Vyriausybei sušvelninus karantino reikalavimus, nuo balandžio 28 dienos Kauno miesto muziejus atnaujina lankytojų aptarnavimą Pilies, Rotušės (išskyrus rūsio patalpas), Tautinės muzikos, M. ir K. Petrauskų skyriuose bei yra pasiruošęs saugiai priimti kiekvieną atvykusį lankytoją.

Muziejaus skyriuose dirbs ir edukatoriai, tad atvykusiems po du ar vienos šeimos nariams bus galima pasižvalgyti po muziejų kartu su gido pasakojimu. Šeimos su vaikais, išsiilgusios turiningo laisvalaikio leidimo ne namuose, taip pat turės galimybę iš anksto užsisakyti kruopščiai atrinktus edukacinius užsiėmimus. Šie užsiėmimai vyks individualiai, skiriant pasirinktą laiką tik vienai šeimai. Atrinkti užsiėmimai nereikalaus artimo kontakto, o po kiekvieno užsiėmimo naudojamos edukacinės priemonės bus dezinfekuojamos.

Muziejaus skyriuose – ir naujienos, ir pratęsiamos parodos

Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje meno ir istorijos mylėtojams nuo gegužės 5 d. atveriama nauja paroda „Laikinoji sostinė tapyboje“, kurioje bus galima išvysti 2019 m. Kauno kultūros centro bei VšĮ „Gabrielės meno galerijos“ rengto plenero darbus, atskleidžiančius kūrėjų santykį su Kauno istorija bei šiandiena. Paroda veiks iki gegužės 31 d.

Atvykus į M. ir K. Petrauskų namus, Kauno miesto muziejus kvies išbandyti naują programėlę „Petrauskas the RemARkable“. Joje integruota papildytos realybės funkcija ekspozicijos erdvėse leis atrasti paslėptą interaktyvų turinį: vaizdo įrašus, garsinius pasakojimus ir muzikos kūrinių ištraukas, papildomą tekstinę informaciją, GIF turinį, iliustracijas ir nuotraukų albumus.

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius turi gerą žinią visiems, nespėjusiems apsilankyti: pratęsiamas jungtinės tautodailininkų Romualdo Kaminsko ir Genės Šimėnienės parodos „IŠTEKU. 1900“ eksponavimas, kurioje kviečiama pamatyti, kaip galėjo atrodyti nuotakos kraitis 1900-ais. Paroda veiks iki gegužės 12 d.

Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius taip pat atnaujina eksponuojamų parodų datas ir kviečia apsilankyti. Menininkės Gerdos Liudvinavičiūtės-CELSIUS 273 darbų paroda „Naujasis betono miestas. Nuo Kauno iki Tokijo“, kurioje pristatomos dvi betono juvelyrikos kolekcijos, įkvėptos XX a. architektūros srovių, pratęsiama iki birželio 28 d. Kitos parodos – VšĮ „Lietuvos spaudos fotografų klubo“ rengto nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ laureatų darbų eksponavimas Rotušės skyriuje pratęsiamas iki birželio 28 d.

Kokios yra lankymosi Kauno miesto muziejuje sąlygos?

Vienu metu į muziejų įleidžiami ne daugiau nei 2 lankytojai arba vienos šeimos nariai. Prie įėjimo į muziejų susidarius gyvai žmonių eilei, būtina laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo. Lankytojai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes viso apsilankymo metu, be jų į muziejų neįleidžiami.

Prieš įeinant į muziejų darbuotojai gali paprašyti leidimo pamatuoti lankytojų temperatūrą naudojant nuotolines temperatūros matavimo priemones. Negavus leidimo ar nustačius aukštesnę nei leidžiamą žmogaus kūno temperatūrą, lankytojai, deja, nebus priimami.

Įėję į muziejų, lankytojai privalo dezinfekuotis rankas, užsidėti suteiktas vienkartines pirštines ir antbačius. Esant galimybei, prašoma lankytojų atsiskaityti mokėjimo kortele.

Viso apsilankymo metu būtina išlaikyti ne mažesnį nei 2 m atstumą nuo kitų asmenų (negalioja tarp kartu atvykusių šeimos narių). Lankant ekspoziciją, prašome kiek įmanoma mažiau liestis prie patalpose esančių paviršių. Net ir nesergant virusine liga, būtina laikytis čiaudėjimo bei kosėjimo etiketo (prisidengti, čiaudėti į vidinę alkūnės dalį), rankų higienos.

Žmonėms, esantiems rizikos grupėje (senjorams, turintiems lėtinių ligų), karantino metu rekomenduojama likti namuose, o sergant, karščiuojant ar blogai jaučiantis, prašoma muziejuje nesilankyti.

Dėl daugiau informacijos ar registracijos į ekskursijas ir edukacinius užsiėmimus Kauno miesto muziejus kviečia kreiptis:

Rotušės skyriuje – tel. +370 610 82 503

Pilies skyriuje – tel. +370 687 55 263

Tautinės muzikos skyriuje – tel. +370 694 20 643

M. ir K. Petrauskų skyriuje – tel. +370 696 75 737

Pranešimą paskelbė: Aurelija Gervickaitė, Kauno miesto muziejus

Facebook Comments