Kauno „Akropolyje“ – unikali skaitmeninio NFT meno paroda

Šiandien prekybos centre Kauno „Akropolis“ skaitmeninio meno kūrėjai iš Lietuvos ir Europos žadins kauniečių bei miesto svečių susidomėjimą šiuolaikinėmis technologijomis. Čia atidaroma pirmojo Baltijos šalyse fizinio nepakeičiamųjų žetonų, NFT, hakatono „NFThon Kaunas“ paroda „Ateitis“. Jos lankytojai galės išvysti unikalius sparčiai šiandien populiarėjančios naujos skaitmeninio meno formos (audio) vizualinius kūrinius, kuriuos įvairūs kūrėjai sukūrė specialiai šiam renginiui.

Šiandien, 19 val. Kauno „Akropolio“ renginių erdvėje atidaroma paroda „Ateitis“ yra Kaune vykusio šiuolaikinio miesto festivalio „Audra“, Europos kultūros sostinei įkvėpusio modernios bei jaunatviškos energijos, dalis. Ji užbaigia nuo birželio 30-osios organizuotą „NFThon Kaunas“ hakatoną. Šis projektas siekė sužadinti žmonių susidomėjimą šiuolaikinėmis technologijomis ir naujosios kartos skaitmeniniu menu.

Hakatono dalyviai – dešimt atrinktų menininkų ir mentorių komandų iš Lietuvos ir Europos, kurie kūrė NFT kūrinius. Tai technologiniai darbai, kurie skaitmenizuoja ir monetizuoja autorių kūrybą.

NFT arba vadinamieji nepakeičiamieji žetonai meno pasaulyje šiandien sparčiai populiarėja. Šis terminas apibūdina unikalų skaitmeninį pažymėjimą, patvirtinantį tam tikrą autoriaus teisę į skaitmeninį kūrinį, pavyzdžiui, paveikslą, vaizdo ar garso įrašą.

Vykstant „NFThon Kaunas“ hakatonui, unikalius skaitmeninius NFT darbus menininkai kūrė tvarumo temomis. Jie siekė nagrinėti Europos Komisijos iškeltą Žaliąjį kursą bei galimus aplinkosaugos iššūkių sprendimus. Todėl hakatoną vainikuojanti paroda „Ateitis“ yra žvilgsnis į ateitį ne tik per technologijų, bet ir tvaraus gyvenimo prizmę.

Šis renginys yra ir Kauno „Akropolio“ bei „Kaunas 2022“ partnerystės rezultatas, lankytojams atveriantis galimybę susipažinti su naujausiomis ir ryškiausiomis šiuolaikinio meno pasaulio tendencijomis.

„Labai vertiname tai, kad mūsų erdvėje vyksta modernūs ir išskirtiniai projektai, leidžiantys pažinti pažangiausias kūrybos formas. Atvykę į parodą, lankytojai galės stebėti, kaip šiuolaikinės technologijos keičia meno pasaulį. Kaunas tampa pirmuoju miestu Baltijos šalyse, kuriame vyksta toks renginys, o mūsų erdvė svetingai priima šį unikalų projektą“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Paroda „Ateitis“ pristatoma lietuvių bei anglų kalbomis ir veiks iki rugpjūčio 3-osios. Ją galima išvysti Kauno „Akropolio“ renginių erdvėje, esančioje trečiame aukšte. Parodą bus galima aplankyti įprastu prekybos centro darbo laiku.

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“
Kauno „Akropolyje“ – unikali skaitmeninio NFT meno paroda

Facebook Comments