Karantinas baigėsi: TOP 5 festivaliai, kurių negalite praleisti

Lietuviai vasarą pasitiko entuziastingai – koncertus, spektaklius ir kitus pasirodymus kompiuterio ekrane pakeitus gyviems renginiams po atviru dangumi, juose dalyvių netrūko. O karantino pabaiga atnešė dar geresnių žinių tiems, kuriems vasara neįsivaizduojama be daugybės festivalių. Tad užsirezervuokite ateinančius savaitgalius – šį sezoną dar laukia 5 išskirtiniai renginiai, kurių nevalia praleisti.

Kaip ir buvo galima tikėtis, ribojimams dėl pandemijos laisvėjant, pramogų išsiilgę lietuviai šią vasarą aktyviai ieško gyvų renginių ir visoje Lietuvoje vykstančių festivalių. Laurynas Vairys, „Tiketa“ komercijos direktorius, sako, kad birželio mėnesį bilietų į įvairius renginius nupirkta dvigubai daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

„Renginiai ilgą laiką nevyko, tačiau ribojimai šiemet atlaisvinti anksčiau negu 2020 metais, todėl bilietų prekyba dabar yra išties aktyvi. Nuo liepos daugumoje festivalių vis dar reikės Galimybių paso, kuris organizatoriams leidžia turėti ne tik sėdimas, bet ir stovimas vietas, o taip pat teikti maitinimą, todėl dabar visoje Lietuvoje sparčiai auga tiek tokių renginių, tiek šį pasą gaunančių žmonių skaičius“, – teigia L. Vairys, ragindamas nepraleisti įdomiausių artėjančių renginių. 

Gatvės teatro festivalis „SPOT“ Vilniuje, liepos 8–11 d.

Tarptautinio gatvės teatro „SPOT“ festivalio Vilniuje programą liepos 8–11 dienomis sudarys spektaklių ir instaliacijų serija, choreografiniai ir šiuolaikinio teatro pasirodymai bei koncertai. Šis festivalis ne tik kviečia iš arčiau susipažinti su gatvės teatru, bet ir per kūrybinę prizmę pažvelgti į šiandienos visuomenei aktualias problemas. Šiemet tai – tvarus judėjimas mieste.

Miesto festivalis „Vilnius ORE“, liepos 12-16 d.

240-ojo jubiliejaus proga VU Botanikos sodas kviečia ištrūkti iš spūsčių mieste ir atsipalaiduoti gryname Vingio parko ore. Net 5 dienas trunkančios šventės lankytojus savo muzikiniais pasirodymais linksmins Linas Adomaitis, Go_A, Jessica Shy, Beissoul & Einius ir Evgenya Redko.

Aludarių dienos festivalis Klaipėdoje, liepos 17 d.

Tarptautinė aludarių diena pajūryje švenčiama jau aštuonerius metus. Šis išskirtinio koncepto festivalis suteikia galimybę iš arčiau pažinti gėrimų kultūros, alaus ir maisto dermės bei alternatyvios muzikos pasaulius. Liepos 17 d. šalia „Švyturys Bhouse“ išdygs net 3 muzikos scenos, kuriose pasirodys 12 atlikėjų – „Solo Ansamblis“, „Free Finga“, „Garbanotas“ ir kiti populiarūs muzikantai, o komedijos pasirodymus surengs „Šventinis Bankuchenas“ bei Markas ir Viktoras.

Miesto muzikos festivalis „Untold City“, rugpjūčio 18–25 d. 

Dar vienas sostinės festivalis po atviru dangumi – pakankamai jaunas, tačiau pristatantis išskirtinę programą. VU didžiajame kieme ir „Vasaros terasoje“ skambės Jeronimo Miliaus atliekami „Queen“ hitai, nauja Ievos Narkutės koncertinė programa, įvyks Rolando Kazlo spektaklio „Pasivaikščiojimas“ premjera ir ilgai lauktas Marijono Mikutavičiaus rinktinių kūrinių koncertas.

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose, rugpjūčio 19–21 d.

Norintiems pasisemti ne tik geros nuotaikos, bet ir įkvėpimo, patiks šio kultūros festivalio programa, kurioje numatyti poezijos skaitymai, kino filmų peržiūros ir vizualinio meno paroda. Žinoma, čia netrūks ir koncertų, kuriuos surengs Andrius Kaniava, Česlovas Gabalis, Gediminas Storpirštis, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir daugelis kitų žinomų muzikantų. Beje, šių metų festivalis skirtas paminėti Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. 

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline agency
Karantinas baigėsi: TOP 5 festivaliai, kurių negalite praleisti

Facebook Comments