Kalnas kartoninių dėžių namuose: 5 būdai, kaip jas panaudoti švenčių metu

Šventinis chaosas dažniausiai prasideda, kai į namus pradeda plūsti įvairiausi siuntiniai, kurie vėliau supakuoti atsiduria po Kalėdine egle. Išvyniojus dovanas ir apsikeitus džiaugsmu, galima nepastebėti, kaip kuris nors namų kampelis tampa laikina kartoninių dėžių saugykla. Kartono rūšiavimas yra atsakingas pasirinkimas norint atsikratyti dėžėmis, tačiau dar geriau, jei jos kūrybiškai panaudojamos. Šiais metais galite jas paversti originaliomis dekoracijomis arba panaudoti vaikų užsiėmimams namuose. Tokiu būdu ne tik prisidėsite prie atsakingo vartojimo, bet ir sutaupysite pinigų.

Nesvarbu, ar tai būtų dovanų pirkimas, kalėdinės vaišės ar šventinės dekoracijos namams, šis laikotarpis dažnai ateina su didžiuliu spaudimu leisti pinigus. Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Creditea“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė sako, kad Kalėdų biudžetas turėtų būti paskirstytas pagal tai, kas jums ir jūsų šeimai svarbiausia. Pavyzdžiui, jeigu pirmenybę teikiate dovanoms artimiesiems, galbūt geriau pataupyti dekoruojant namus.

„Daug žmonių išleidžia dideles sumas įvairioms šviečiančioms girliandoms, eglutės žaisliukams ir kitoms dekoracijoms, tačiau vieną kartą jas panaudoję, kitais metais perka visiškai naują komplektą. Toks sprendimas kenkia ne tik banko sąskaitai, ypač šiuo laikotarpiu, kai išlaidų ir taip daug, bet ir aplinkai. Iš tiesų juk nebūtinai reikia pirkti kažką naujo, galima panaudoti tai, ką jau turite po ranka, pavyzdžiui kartonines dėžes. Jas panaudojant galima sukurti ne tik ekologišką alternatyvą brangioms dekoracijoms, bet ir vaikams smagų užsiėmimą namuose, kuris gali atstoti brangią pramogą mieste“, – pasakoja D. Stoškuvienė.

Štai keletas idėjų, kaip pakartotinai panaudoti kartonines dėžes, kurios šiuo šventiniu laikotarpiu kaupiasi namuose, ir sutaupyti:

Pagaminkite kalėdines girliandas

Jums reikės kartoninės dėžės, žirklių, balto gelinio rašiklio ir raudonos virvelės. Iš kartono iškirpkite norimo dydžio žvaigždes ar kitos formos ornamentus. Juos geliniu rašikliu papuoškite įvairiais raštais, suteikdami kiekvienam ornamentui unikalią ir šventišką išvaizdą. Tada išdurkite skylutę šalia vieno kraštelio, perverkite virvelę ir pakabinkite ant eglės ar papuoškite iš eglišakių suformuotą puokštę ant kalėdinio stalo. Šie kartoniniai papuošimai puikiai tinka ir vietoje kaspino, norint papuošti supakuotą kalėdinę dovaną.

Pagaminkite eglutes stalui papuošti 

Iš kartono iškirpkite du vienodus eglutės formos trikampius. Įkirpkite juos per vidurį – vieną nuo viršūnės, kitą nuo apačios. Įkirptos vietos turėtų būti vienodo ilgio, kad eglutės vienodai susinertų viena su kita. Kai eglutės dalis sunersite, galima pradėti dekoruoti pačiais įvairiuosiais būdais. Klijuokite karoliukais, dažykite dažais ar pridėkite natūralių elementų, pavyzdžiui, eglės šakelių ir kankorėžių, kad suteiktumėte natūralų ir žemišką dizainą. Tokia dekoracija puikiai papuoš jūsų šventinį stalą. 

Sukonstruokite dekoratyvinį židinį iš dėžių

Pradėkite nuo dėžių surinkimo ir suklijavimo lipnia juosta, kad sukurtumėte „U” formos židinį.  Tada paviršių apklijuokite laikraščiu, kad paslėptumėte dėžių siūlės. Žirklėmis iš kartono iškirpkite norimo dydžio „plytas” ir jomis apklijuokite židinį. Tada visą paviršių nudažykite raudona splava ir papuoškite! Kai išdžius, galite papuošti žibintais ar eglišakiais, pakabinti kalėdines kojines ar pridėti malkų, kad židinys atrodytų dar jaukiau.

Statykite kartoninę pilį

Kartoninės pilies statyba gali būti puikus būdas kūrybingai ir linksmai leisti laiką su vaikais šventiniu laikotarpiu. Surinkite turimas kartonines dėžes ir suklijuokite pageidaujamą pilies formą. Priklausomai nuo dėžių dydžio, galite pastatyti pilį, kuri bus pakankamai didelė, jog mažieji galėtų net įeiti į jos vidų. Tada, iškirpkite langus, duris ir papuoškite – galima panaudoti ir šviečiančias girliandas. Leiskite vaikams pasitelkti savo vaizduotę ir dekoruoti pilį įvairiais lipdukais, guašu, medžiaginėmis atplaišomis ar kitomis turimomis priemonėmis.

Pagaminkite draskyklę katei

Dėl savo tekstūros, kartonas yra ypač mėgstamas kačių. Dėl to galite investuoti šiek tiek laiko ir iš likusių kartoninių dėžių pagaminti dovaną savo ar draugų augintinei. Iš pradžių išlankstykite turimas dėžes ir sukarpykite į 10 cm pločio juosteles. Susukite vieną kartoninę juostelę į spiralę ir pridėdami daugiau juostelių formuokite vis platesnį ritinį. Tęskite tvirtinimą tol, kol draskyklė bus maždaug 35 cm skersmens. Tada apriškite juostele, kad laikytųsi.

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline Agency

Kalnas kartoninių dėžių namuose: 5 būdai, kaip jas panaudoti švenčių metu


Kalnas kartoninių dėžių namuose: 5 būdai, kaip jas panaudoti švenčių metu

Facebook Comments