Kalėdos pagal Liuciną Rimgailę: dėmesys maisto nešvaistymui, sumanūs taupymo būdai ir kulinariai eksperimentai

Nenumaldomai artėjant gražiausioms metų šventėms nuomonės formuotoja, verslininkė Liucina Rimgailė kartu su šeima jau gyvena švenčių laukimo nuotaikomis, dovanų bei šventinio stalo patiekalų planavimu. Su tvarumą skatinančiu prekybos tinklu „Rimi“ bendradarbiaujanti desertų kūrėja pataria, kaip be streso pasitikti žiemos šventes, išvengti nebūtinų pirkinių, sutaupyti ruošiant šventinį stalą ir nepamiršti pasidžiaugti mažomis smulkmenomis, kurios kuria jaukumą bei gerą nuotaiką. 

Šventinio stalo planavimas

Pasiruošimu žiemos šventėms šiuo metu gyvenanti Liucina Rimgailė neslepia, kad su didžiausiu nekantrumu laukia Kalėdų ir įsitraukia į malonius šventinių patiekalų bei dovanų planavimo rūpesčius. 

„Kalbant apie šventinį stalą, šeimoje visada pasiskirstome kas, ką gamins. Tad kiekviena šeimos moteris pasirenka gaminti tą patiekalą, kurį moka geriausiai. Pavyzdžiui, mano mama nuostabiai Kalėdoms ruošia mėsą, o Kūčioms – žuvį. Taigi, man apie tokius patiekalus galvoti nebereikia, galiu ramiai planuoti šventinius kepinius bei desertus, nuo kurių kvapo visi namai prisipildo jaukumo. O prioritetas mūsų namuose visuomet teikiamas šviežumui, tinkamam paruošimui ir kokybei“, –  sako „Liu Patty“ desertinės įkūrėja.

Žinoma, pasiruošimas šventėms neapsieina ir be kulinarinių eksperimentų. Tačiau Liucina įspėja, jeigu eksperimentai virtuvėje kelia stresą, juos geriau pasilikti ramesniam laikotarpiui, o per pačias šventes tiesiog daryti tai, kas tikrai smagu ir teikia malonumą bei nereikalauja didelių išlaidų. 

„Aš kartais mėgstu paeksperimentuoti virtuvėje, pavyzdžiui, kartą išbandžiau silkės su obuoliais ir jalapeno pipirais receptą. Pavyko gardus ir tikrai pigus patiekalas, nepareikalavęs didelio biudžeto. Pastebėjau, jog išlaidos auga, kai patiekalams pridedame kuo daugiau naujų ingredientų: riešutų, grybų ar kitų gėrybių. Tačiau tradiciniai Kūčių patiekalai nėra itin brangūs, nes nuo senų laikų stalas buvo ruošiamas iš to, ką žmonės patys užsiaugindavo savo rankomis. Be to, vertėtų atkreipti dėmesį, kad „Rimi“ parduotuvėse visą gruodžio mėnesį daug akcijų, tad galima iš anksto pasirūpinti produktais, kuriuos panaudosite Kūčių bei Kalėdų patiekalų gamybai“, – pataria L. Rimgailė.

Dėmesį skiria protingam apsipirkimui 

Apsiperkant šventėms Liucinos šeima didesnį dėmesį skiria šventinių patiekalų kiekiams: „Įprastas porcijas vis pamažiname, nors šaldytuve vis tiek lieka pošventinių maisto likučių, kurių jau nesinori valgyti, bet gaila išmesti. Tad mūsų taupymas daugiausiai pasireiškia gerai apmąstant, kiek ir ko gaminsime, tačiau nevengiame pirkti kokybiškų patiekalų ingredientų. Per šventes mums svarbiausia skirti dėmesį nepersivalgymui bei maisto nešvaistymui.“

L. Rimgailė užsimena, jog sutaupyti apsiperkant padeda ir išankstinis pirkinių planavimas: „Nereikėtų pulti pirkti visko iš eilės, o šiek tiek sustoti ir apsvarstyti, ar tikrai tas pirkinys yra vertingas ir reikalingas. Leisti mintims apie norimus kalėdinius pirkinius „susigulėti“. Tam labai padeda prekių katalogo vartymas, kai galima susipažinti su asortimentu ir ramiai atsirinkti norimas prekes.“

Ta pati taisyklė Liucinos šeimoje galioja ne tik maisto produktams, bet ir įvairioms dekoracijoms bei kitiems daiktams. „Su vyru esame sutarę, kad kiekvienais metais nepirksime naujų dekoracijų, nes nemėgstame apsikrauti daiktais. Tad labai stengiuosi šios nuostatos laikytis, nors kartais būna sudėtinga, nes kiekvienais metais prekybos centruose matau daug gražių papuošimų: vieną kitą žaisliuką nuperku, bet tikrai neužsižaidžiu su naujų dekoracijų pirkimais. Iš esmės esu linkusi vieną kartą nusipirkti labai kokybišką daiktą, pavyzdžiui, staltiesę ar indus, tarnaujančius ilgus metus. Tai šioje vietoje tikrai ženkliai sutaupome“, – pasakoja nuomonės formuotoja.

Tačiau Kalėdos yra džiaugsmo ir stebuklų metas, tad moteris sako, kad kartais galima pradžiuginti ir save. „Siūlau neatsisakyti dalykų, kurie išties suteikia daug emocijų. Pavyzdžiui, jei jums labai patinka šviečianti žvaigždutė, kurią pasikabinus namuose nuoširdžiai džiaugsitės, tai bus pasiteisinęs pirkinys, bet jei tai bus 25-oji žvaigždutė, kuri eilinį kartą kažkur pasimes, tokiu atveju tikrai nereikėtų pasiduoti impulsyviam pirkimui“, – pataria verslininkė.

Siūlo apsipirkti iš anksto

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva atkreipia dėmesį, kad artėjant Kalėdoms ir ieškant produktų šventiniam stalui sutaupyti padeda dovanų ir maisto planavimas, pirkimasnuolaidų metu bei dovanų gaminimas namuose. „Svarbiausia yra tinkamai paskirstyti finansus ir nepirkti visų maisto produktų ar dovanų vienu metu. Pirkėjai jau dabar gali ieškoti nuolaidų populiariausioms maisto ar dovanų kategorijoms, pavyzdžiui, žaislams, kosmetikai ar knygoms, o prieš pat Kalėdas apsipirkti trumpo galiojimo maisto produktų“, – siūlo O. Suchočeva.

Ekspertė primena, kad dabar galima daugiau sau leisti Kalėdoms, nes „Rimi“ – pigu: „Iki švenčių parduotuvėse taikomos vis naujos nuolaidos, tad tai puiki proga pasiruošti Kalėdoms. Visada verta pasitikrinti ir „Mano Rimi“ lojalumo programos teikiamus asmeninius pasiūlymus bei papildomas nuolaidas. Visus pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.“

Pranešimą paskelbė: Živilė Udrė, Integrity PR, UAB

Kalėdos pagal Liuciną Rimgailę: dėmesys maisto nešvaistymui, sumanūs taupymo būdai ir kulinariai eksperimentai


Kalėdos pagal Liuciną Rimgailę: dėmesys maisto nešvaistymui, sumanūs taupymo būdai ir kulinariai eksperimentai


Kalėdos pagal Liuciną Rimgailę: dėmesys maisto nešvaistymui, sumanūs taupymo būdai ir kulinariai eksperimentai

Facebook Comments