Kalėdinio laikotarpio jaukumo dvasia – šventiniuose pašto ženkluose

Penktadienį, lapkričio 25 d., Lietuvos paštas išleidžia du dailininko iliustratoriaus Dovydo Bakšio kurtus pašto ženklus, skirtus Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Pašto ženklų nominalai – 0,55 ir 0,95 Eur, tiražas atitinkamai – 100 tūkst. vnt. ir 20 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8.

„Pirmajame pašto ženkle pavaizdavau Vilniaus senamiestį, kadangi jis jaukiai perteikia kalėdinę dvasią. Tai gyvenimiškas pašto ženklas, kuriame galite matyti praeivius, traukiančius link bažnyčios, ir vaikų išdaigas. Antrajam pašto ženklui buvo pasirinktas pasakos motyvas, kviečiantis sugrįžti į vaikystę, susiburti visiems kartu“, – apie šiųmečių šventinių pašto ženklų dizainą pasakoja D. Bakšys.

Kalėdiniam laikotarpiui skirtus pašto ženklus Lietuvos paštas išleidžia kasmet nuo 1994 m. Juose atsispindi patys įvairiausi su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais susiję atributai ir simboliai. Štai praėjusiais metais šventiniuose pašto ženkluose buvo pavaizduoti elnias devyniaragis ir dovana, 2019 m. kūčiukai ir aguonų pienas, o 2018 m. nuspręsta įamžinti apelsiną bei imbierinį sausainį.

Per metus AB Lietuvos paštas išleidžia 20–25 pašto ženklus. Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Bendrovė teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Lukas Zadarackas, AB Lietuvos paštas
Kalėdinio laikotarpio jaukumo dvasia – šventiniuose pašto ženkluose

Facebook Comments