Kaip pradėti vertimo paslaugų veiklą

Šiuo metu norite pradėti vertimo paslaugų teikimo verslą? Jei taip, visų pirma turėtumėte suprasti, kad tai yra labai kompleksinė komercinė veikla. Trumpiau tariant, turint vertimų biurą, būtina labai gerai apgalvoti daugybę skirtingų detalių, nuo kurių labai tiesiogiai priklauso ir jūsų vykdomos komercinės veiklos sėkmė. Kaip bebūtų, visų pirma jums reikėtų pasirūpinti pakankama vertėjų baze. Akivaizdu, kad nei vienas vertimų biuras neįdarbina daugybės vertėjų savo įmonėje. Tai būtų labai neefektyvu, neekonomiška ir netinkama tokio pobūdžio veiklai. Įprastai vertimų biurai vertėjus samdo pagal paslaugų teikimo sutartis, o tai reiškia, kad jiems netenka jų įdarbinti ir patirti daug didesnes papildomas išlaidas. Bet kuriuo atveju, jei jūs norite savo būsimiems klientams turėti galimybę pasiūlyti kuo daugiau skirtingų užsienio kalbų, tuomet turėtumėte atlikti vertėjų paiešką ir surasti vertėjus, kurie galėtų versti jums reikalingomis užsienio kalbomis.

Taip pat labai svarbu, kad jūs visuomet vykdytumėte labai griežtą atliekamų vertimų kokybės tikrinimo kontrolę. Tai reiškia, kad kiekvienas jūsų biure atliekamas vertimas turėtų būti pačios aukščiausios kokybės ir atitinkantis visus šiuolaikinius vertimų rinkoje vyraujančius standartus. Žinoma, tam jums taip pat reikės pasitelkti ne tik profesionalius skirtingų sričių vertėjus, tačiau ir redaktorius bei tekstų tikrinimo ir atitikties vertinimo specialistus. Nors visa tai pareikalaus papildomų išlaidų, jūs taip pat lygiagrečiai savo siūlomas vertimo paslaugas turėtumėte įkainoti adekvačia pinigų suma, jokiu būdu savo paslaugų nepaversdami pačiomis pigiausiomis.

Kaip bebūtų, svarbu, kad jūs savo klientams galėtumėte pasiūlyti ir pakankamą skirtingų vertimo paslaugų spektrą. Jei jūs siūlysite tik įprastinį tekstų vertimą, vargu ar galėsite tapti konkurencingi ir vargiai sulauksite norimo kiekio naujų klientų. Tuo tarpu, jei siūlysite ir dokumentų legalizavimą (tam jums bus reikalingi notarai https://www.visalietuva.lt/imones/notarai), vertimą žodžiu, lokalizaciją ir kt., tuomet galėsite pritraukti kur kas daugiau naujų klientų, kurie pasinaudos jūsų siūlomomis vertimo paslaugomis. Be to, atminkite, kad jums visuomet reikėtų stebėti savo konkurentus ir stengtis juos pranokti.

Facebook Comments