Kaip išspręsite savo finansines problemas
|Kokios priežastys lemia prastą žmonių finansinę padėtį? Suprantama, kad į šį klausimą atsakymų yra ne vienas ir ne du. Kiekviena situacija yra pakankamai skirtinga, todėl jei vienas ar kitas jūsų aplinkos žmogus susidūrė su finansiniais sunkumais, nepulkite jo smerkti ar teisti. Galbūt su tokiomis problemomis jis susidūrė ne tik savo aplaidumo ar neatsakingumo. Galbūt jas lėmė visiškai nuo jo veiksmų ir sprendimų nepriklausę veiksniai. Kaip bebūtų, tokios situacijos mums suteikia labai svarbią pamoką, kurios jokiu būdu neturėtume pamiršti. Atsiradę finansiniai sunkumai mums padeda suprasti pagrindines iki tol padarytas klaidas, todėl tinkamai išanalizavę susidariusią padėtį, ateityje tokių problemų galime išvengti. Tačiau suprantama, kad jei tokios problemos jus aplankė šią akimirką, pirmiausia jums reikia rasti geriausią išeitį, kuri padėtų vėl atsistoti ant kojų. Taigi, nuo ko galėtumėte pradėti ir ką turėtumėte padaryti, kad jūsų finansinė padėtis dar labiau nepablogėtų.
- Supraskite, kas pablogino jūsų finansinę padėtį. Labai dažnai tokios problemos kyla dėl besaikio išlaidavimo ir netinkamo savo turimų pinigų paskirstymo. Jei jūs esate iš tų žmonių, kurie nelinkę skaičiuoti kiek ir kam išleidžia savo pinigus, tuomet labai tikėtina, kad jums pakankamai dažnai tenka susidurti su sudėtinga finansine padėtimi. Todėl jei dažnai išlaidaujate, stabtelkite ir pagalvokite, kokie yra jūsų tikrieji prioritetai. Ar tikrai jums būtina įsigyti tiek daug naujų pirkinių? Ar jums būtina pasinaudoti tam tikromis brangiai kainuojančiomis paslaugomis? Jei jūs suprasite, kad visa tai galiausiai jus priveda prie finansinių problemų, jums bus paprasčiau suvaldyti savo potraukį leisti pinigus ten, kur to daryti nėra jokios prasmės.
- Fiksuokite savo patiriamas išlaidas. Jums būtina suprasti, kur išleidžiate savo pinigus. Tai yra tiesiog privalu, kadangi būtent dėl išlaidų žmonės patenka į sunkią finansinę padėtį. Pasistenkite fiksuoti kiekvieną savo atliekamą mokėjimą – nepaisant to ar perkate puodelį kavos, ar mokate už pirkinius maisto prekių parduotuvėje. Skaičiuokite absoliučiai viską. Tuomet mėnesio pabaigoje peržiūrėkite savo sudarytą išlaidų sąrašą. Jis padės lengviau suprasti, ko galima atsisakyti, o kas yra pačios būtiniausios ir neišvengiamos išlaidos. Tokiais atvejais žmonės labai dažnai supranta, kad atsisakę dalies išlaidų, kurios nėra labai svarbios, gali gerokai sutaupyti.
- Įvertinkite savo finansinius įsipareigojimus. Galbūt iki šiol esate įsigiję tam tikrus daiktus lizingu? O gal išsimokėtinai pasinaudojote jums reikiamomis paslaugomis? Ne kartą esate kreipęsi dėl paskolos? O gal dabartinės paskolos grąžinimo įmokos yra labai didelės? Visi finansiniai įsipareigojimai turi didelę įtaką jūsų asmeniniams finansams. Todėl pasistenkite juos kaip įmanoma labiau optimizuoti. Pavyzdžiui, jei turite ne vieną paskolą skirtingose kredito bendrovėse, pagalvokite, galbūt vertėtų kreiptis dėl paskolos refinansavimo, tokiu būdu paskolas apjungiant ir mokant vieną mėnesinę įmoką?
- Pagalvokite apie papildomus uždarbio būdus. Taip, galbūt jūs turite ilgametę darbo patirtį samdomame darbe ir nenorite nieko keisti. Tai yra pakankamai dažna situacija, tačiau niekas nesiūlo dabartinio darbo atsisakyti – ypač, jei jūsų mėnesinis atlyginimas yra pakankamai didelis. Tačiau kiekvienas iš mūsų galime rasti įvairių papildomo uždarbio būdų, kurie dar labiau sustiprintų mūsų finansinę padėtį ir padėtų ateityje išvengti įvairių finansinių problemų. Be abejo, galbūt net nenutuokiate, kokia veikla galėtumėte užsiimti, tačiau jei pagalvotumėte apie veiklą, kuri jums kelia didžiausią malonumą ir tai, kuo užsiimate laisvalaikiu, tikrai atrastumėte ką nors, kas galėtų generuoti papildomas pajamas.