Kaip ir kodėl planuoti skyrybų gailesčio vakarėlį
|Mes visi ten buvome. Atsitinka kažkas, kas išstumia mūsų dieną, savaitę ar mėnesį, ir staiga viskas atrodo nevaldoma. Stebimemės, kodėl vėl taip jaučiamės.
Tai, mano draugai, reiškia, kad atėjo laikas surengti gailesčio vakarėlį. Žinau, kad tai gali skambėti keistai, bet išgirsk mane.
Kas yra gailesčio vakarėlis?
Taip ilgai terminas „gailesčio vakarėlis“ buvo vartojamas kaip būdas pasišaipyti iš to, kuris pernelyg dramatiškai žiūri arba per daug reaguoja į situaciją. Kviečiu jus permąstyti šį terminą. O kas, jei atsitrauktume ir pakeistume „gailesčio vakarėlio“ reikšmę? Matote, karts nuo karto visiškai sveika – tiesą sakant, būtina – skirti laiko niurzgėti, verkti, susimąstyti, bartis. Žinai, paleisk.
O kas, jei savo neapdorotas emocijas, reakciją į blogas situacijas vertintume kaip progą būti švenčiamiems? Juk tik išvesdami tamsą į šviesą mes išgydome.
Profesionalios teisininkų skyrybų paslaugos – https://teisesangelai.lt/
Taip ilgai ruošėmės slopinti savo jausmus. Mes labai stengiamės užmaskuoti savo neapdorotas emocijas. O galbūt mes einame priešinga kryptimi, nešdami tiek gėdą dėl savo tikrų jausmų, kad patenkame į depresiją.
Mūsų emocijos kartais mus užvaldo. Jausmai gali būti didžiuliai. Tačiau vienintelė išeitis yra per.
Mano sprendimas: gailesčio vakarėlis
Jausti savo jausmus
Bėgant metams išmokau priimti savo emocijas, jas atpažinti ir panaudoti jas kaip galimybę surengti savo vakarėlį. Suteikiu sau erdvės iš tikrųjų jausti savo jausmus. Skiriu laiko ir leidžiu sau pasinerti į viską, ko man reikia. Nustatytam laikui.
Kai išgyvenau skyrybas, žinojau, kad jaučiu tai, ko nenorėjau jausti. Tačiau buvau pasiryžęs tinkamai sutvarkyti savo emocijas. Tai paskatino mane sukurti veiksmų planą, kol mano (neišvengiami) jausmai tapo per daug susitvarkyti.
Akivaizdu, kad be plano gailesčio vakarėlis gali greitai nukeliauti į pietus. Taigi, norėčiau pasidalinti savo geriausiu vadovu, kaip surengti sau gailesčio vakarėlį, ir geriausiais patarimais, kaip sujaudinti kitą kartą, kai reikės skirti laiko sau.
Keturi žingsniai iki galutinio gailesčio vakarėlio
- Sekite savo kasdienes emocijas
Negaliu pasakoti, kiek daug naudingų dalykų atnešė darant šį vieną dalyką. Nusprendžiau kiekvieną dieną pradėti rašyti tik po vieną ar dvi eilutes savo planuotoje, kad tiksliai užfiksuotu, kaip jaučiuosi. Po kelių mėnesių tai darydamas aš galėjau pradėti atpažinti savo emocinius modelius (ir net modelius, kaip mano hormonai gali paveikti mano emocijas). Kai pradėjau jaustis šiek tiek prastai, grįždavau į praėjusį mėnesį ir – aha! – Žinoma, dažnai pastebėjau, kad praėjusį mėnesį jaučiausi taip pat. Vis dėlto man labai patiko matyti šiuos modelius – pastebėti, kad taip pat jaučiuosi nepaprastai laiminga. Kiekvieną dieną įrašinėdama ir atsigręždama į savo emocijas, pradėjau ko laukti. Galėjau sau pasakyti, kad tai, ką dabar jaučiu, praeis. Man tiesiog reikėjo jį apkabinti. - Nustatykite savo gailesčio vakarėlio pabaigos laiką
Suteikite sau laiko ir erdvės emocijoms pajusti, tačiau būtinai nustatykite terminą. Kaip ir bet kuriam vakarėliui, mums reikia pradžios ir pabaigos laiko. Ar pažįsti tuos svečius, kurie ilgai užsibūna po vakarėlio pabaigos? Būtent taip gali nutikti jūsų jausmams, jei nenustatysite pradžios ir pabaigos laiko.
Paskirkite laiko bloką sėdėti, jausti ir apdoroti savo jausmus, bet neleiskite jam tęstis. Peržiūrėkite savo tvarkaraštį ir nuspręskite, kiek laiko skirsite sau. Tada laikykitės.
Asmeniškai man patinka skirti šeštadienio popietę, nes tada turiu daugiausiai laisvo laiko.
- Suplanuokite būtiniausius dalykus
Koks gi vakarėlis be pramogų? Prieš prasidedant gailesčio vakarėliui, svarbu planuoti iš anksto ir pagalvoti apie dalykus, kurie jus guodžia ir suteikia teigiamų emocijų išliejimo. (Prieš paleidžiant visiško suskirstymo režimą, ty.) Užsirašykite kai kuriuos dalykus, kurie jus nuramina, pavyzdžiui, apsilankymas tam tikroje vietoje, darbas lauke, žurnalų rašymas arba muzikos klausymas, kai valote (mano asmeninis gaila mėgstamiausias). Daiktai, kurie jus guodžia, nereikia kainuoti pinigų ar per daug laiko. Ir atminkite, kad tai yra vienas vakarėlis, todėl veikla turėtų būti tokia, kurią galite atlikti patys. Šis žingsnis yra svarbus. Padarykite šį sąrašą prieš savo gailesčio vakarėlį ir lygia galva. Tai nėra taip lengva padaryti vėliau, kai matome tunelį, ir tai sukurs pusiausvyrą, kurios reikia norint atremti savo melancholiškus jausmus.
- Apibrėžkite problemą ir sprendimą
Juk nemanėte, kad iš šio vakarėlio paliksite tuščiomis rankomis? Gailesčių vakarėliuose gauname dovanų, ar nežinojote? Prieš suteikdami sau erdvės atsiduoti neigiamoms emocijoms, nusiteikite užbaigti vakarėlį problemos apibrėžimu arba iššūkiu, atsakingu už jūsų jausmus, ir galimus žingsnius sprendimo link. Tai leidžia mums imtis veiksmų, kad pakeistume savo mąstymą ir sutelktume dėmesį į problemos, kuri atvedė mus į šį tašką, sprendimą (arba pašalinimą).
Jei nuolat patiriate tas pačias emocijas dėl tos pačios (-ių) problemos (-ų), nelenkite savęs. (Be to, nesitikėkite visiškų pokyčių.) Tačiau sutelkite dėmesį į vieną ar du dalykus, kuriuos galite priversti save padaryti kitaip. Pamažu pradės keistis jūsų perspektyva ir reakcija į savo trigerius. Galų gale galėsite visam laikui atmesti šį kankinantį iššūkį.
Vienintelė išeitis
Taigi, jūs turite tai. Kaip rašiau aukščiau, vienintelė išeitis yra. Apdorokite savo emocijas; neslėpk jų. Dirbk per savo jausmus. Retkarčiais suorganizuokite sau gailesčio vakarėlį, kad suteiktumėte sau laiko ir erdvės išsigydyti savo emocines žaizdas. Netrukus pamatysite, kad švęsdami emocinių žaizdų gijimo procesą, neigiamą patirtį tikrai galite paversti gydymu, šventu laiku su savimi.