Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip auginti tulpes ištisus metus?

tulpesAuginti tulpes ar kitas gėles yra gana pelningas verslas, tačiau pačioje pradžioje visas darbas yra ganėtinai sunkus, nes vis dėlto – pradedantiesiems augintojams tenka daug ko mokytis. Ypač kai kalba eina apie investavimą – jiems tenka išmokti tinkamai paskirstyti lėšas inventoriaus įsigijimui. Jeigu dar tik pradėjote domėtis šia veikla, tai jums neprošal būtų apžvelgti kokias pagrindines išlaidas patiria pradedantieji gėlių augintojai. Tai liečia tik tuos, kurie ketina iš šios veiklos uždirbti t.y. kurie ketina užaugintas gėles parduoti. Pačios didžiausios išlaidos atsiranda būtent pradžioje, nes tada tenka pirkti inventorių, kuris naudojamas ne vienam sezonui.

Įprastai gėlių auginimo sezonu laikomas pavasaris – jo pabaiga ir vasaros pradžia. Per tą laiką oro temperatūra yra palankiausia, todėl daugelis augintojų šiuo laikotarpiu padidina apimtis – augina gėles ne tik šiltinamuose, bet ir lauke. Sezoną galima prailginti iki visų metų – net žiemos metu išauginti gėles nėra sudėtinga – tam reikalingas tik tinkamas inventorius bei šiokios tokios investicijos į darbą bei įvairius šildymo prietaisus.

Pačioje pradžioje daugiausiai pinigų išleidžiama šiltnamių įsigijimui. Jeigu jūs norite tokia veikla užsiimti nuolatos, tai šiltnamius įsigyti teks ir jums, o jeigu auginsite tik vasaros sezonu, tai galbūt užteks ir paprastų lauko sąlygų. Šiltnamiuose gėles auginti galima visus metus, bet artėjant vėsesniems orams, tenka įjungti šildymą, jog oro temperatūra pasiektų reikiamą. Gėlės bijo didelio šalčio. Be abejo – teks pasirūpinti ir laistymo ar drėkinimo sistemomis arba turėsite viską daryti rankiniu būdu – laistant iš laistytuvo. Drėkinimo sistemos leidžia sutaupyti daug laiko – jos automatiškai drėkina gėles reikiamu vandens kiekiu, nereikia jokios priežiūros. Tai vėlgi – tektų investuoti į drėkinimo sistemų kūrimą. Tos sistemos – ilgalaikės, tad tai tik vienkartinė investicija.

Kas liečia kitus svarbius dalykus, tai čia labai svarbu paminėti, kad šaltais metų laikais, šildymas turi būti kuo paprastesnis ir mažiau kenksmingas. Būtent dėl to vengiama naudoti dujinius šildytuvus, nes išsiskiriančios kenksmingos dujos gali apsunkinti gėlių vystymąsi. Tam naudojamos paprastos krosnis arba elektriniai šildytuvai.

Facebook Comments