Kai teisme susitinka Holivudo įžymybė ir paprastas žmogus, ar yra šansų laimėti? Filme užfiksuoti užkulisiai

2016 m. vasario 26 d., Jutos valstija (JAV), populiari slidinėjimo trasa – aplinkybės, žyminčios įvykį, kuris buvo sprendžiamas beveik 8 metus. Lemtingą dieną slidinėjimo kurorte įvyko avarija, kurios metu susidūrė „Oskaro“ laureatė aktorė Gwyneth Paltrow ir buvęs optometrininkas Terry Sanderson. Po įvykio įžymybė buvo paduota į teismą dėl daugiau nei 300 tūkst. JAV dolerių žalos atlyginimo. Visgi, net ir priėmus sprendimą, besidomintys tebelieka pasidaliję į dvi stovyklas – kas kaltas? Sensacingas teismo procesas atskleidžiamas naujame „discovery+“ dokumentiniame filme.

Dokumentinė juosta „Gwyneth prieš Terry:​ Teismas dėl slidinėjimo incidento“ suteikia unikalią galimybę susipažinti su pagrindiniais istorijos veikėjais, įskaitant teismo prisiekusiuosius bei liudytojus, ir leidžia iš vidaus pažvelgti į vienos iš labiausiai 2023 m. aptarinėtų bylų istoriją.

Kas sukėlė lemtingą susidūrimą, dėl kurio visame pasaulyje vyko karšti ginčai, jau galima išvysti „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „Telia Play“ ir „MEGOGO“.

Susidūrimas, pakeitęs gyvenimą

Dokumentiniame filme apie bylos detales pasakojanti teismo proceso prisiekusioji Samantha Imrie teigia prisimenanti momentą, kai buvo pakviesta į bylą.

„2023 m. pradžioje gavau elektroninį laišką, kuriame buvo pranešta, kad turiu dalyvauti prisiekusiųjų atrankoje. Nerimavau, kad tai bus žmogžudystės ar smurto prieš vaikus byla, kurioje man būtų tikrai sunku. Kai atvykau į atranką, jie pasakė, kad tai Sanderson prieš Paltrow byla. Tuo metu net nesupratau, kad Paltrow – garsi aktorė“, – prisimena S. Imrie.

Teismo proceso pradžią prisimena ir žurnalistas Danielis Bates: „T. Sandersonas pateikė kaltinimą, jog nelaimingas atsitikimas buvo lūžio taškas jo gyvenime – prieš įvykį jis buvo bendraujantis, linksmas, o po jo – gyveno visiškai kitokį, jam neįprastą gyvenimą“.

Apie lemtingą dieną, pakeitusią T. Sandersono gyvenimą, dokumentiniame filme pasakoja ir buvusi jo partnerė Karlene Davidson.

„Jis tapo tarsi senas žmogus, nebenorėjo nieko daryti, jautėsi esąs nepajėgus ir tiesiog nesijautė gerai. Visas iki tol buvęs gyvenimo džiaugsmas tarsi dingo. Įvykis ne tik pakeitė Terry požiūri į gyvenimą, bet ir santykius – jis atsitraukė ir atstūmė mane, kad išgelbėtų sau svarbius žmones nuo to, kas vyksta su juo“, – aiškina K. Davidson.  

Byla prieš įžymybę

Tai, kad G. Paltrow žinoma visame pasaulyje bei turi didelius turtus – daugiausiai ginčų bei kalbų visuomenėje sukėlęs aspektas byloje. Daugeliui atrodė, kad byla tarp įžymybės bei paprasto žmogaus – nesąžininga kova.

„T. Sandersonas negalėjo pasisamdyti puikios advokatų komandos. Byloje pranašumo G. Paltrow suteikė ne tik turtai, bet ir profesiniai įgūdžiai – ji žinojo, kad teismo procesas bus rodomas per televiziją. Prieš kamerą ji yra pasirodžiusi ne vieną kartą, todėl supranta, kaip viskas veikia – kada ir kokias emocijas reikia rodyti“, – filme pasakoja D. Bates.

Nors G. Paltrow – itin talentinga aktorė, žurnalisto įžvalgas filme paneigia asmens sužalojimų advokatė Ruth Saphiro, kuri sako, kad tokioje situacijoje aktoriniai sugebėjimai negali nugalėti streso ir įtampos.

„Kaip ir bet kuris kitas žmogus, Paltrow nebuvo apsaugota nuo streso, patiriamo karjerai galimai žalingo teismo proceso metu. Būti teisme prieš prisiekusiuosius nėra atpalaiduojanti situacija, nesvarbu, kad esi „Auksinio gaublio“ ar „Oskaro“ laureatas – tai vis tiek itin nemalonu“, – tvirtina R. Saphiro.

Nuosprendis paliko daug neatsakytų klausimų

Teismo procesas truko 8 dienas, o jam ėmus populiarėti socialiniuose tinkluose, įtampa teismo salėje augo. Į dokumentinį filmą įtraukti teismo kadrai, kuriuose G. Paltrow pasakoja savo įvykių versiją apie nelaimingą atsitikimą.

„Aš slidinėjau, kai pastebėjau tarp savo slidžių įsipainiojusias dar dviejas slides, kurios privertė mano kojas atsiskirti. Po kelių akimirkų prie manęs prisispaudė žmogaus kūnas“, – pasakojo aktorė.

Prisiekusioji S. Imrie filme teigia, kad G. Paltrow kalboje buvo galima pastebėti užuojautą: „Aktorė neatrodė nusiteikusi paniekinimai dėl T. Sandersono sužalojimų ar kitų avarijos sukeltų nemalonumų atžvilgiu, tačiau teismo metu ji aiškiai pasakė, kad ši avarija įvyko ne dėl jos kaltės.“

Teismo proceso metu prisiekusieji ėmė rodyti akivaizdžias simpatijas T. Sandersono pozicijai, tuomet byla ėmė svyruoti, tačiau tuo metu G. Paltrow advokatas Stephenas Owensas atskleidė šokiruojančius įrodymus, kurie leido manyti, jog T. Sandersono gyvenimas po įvykio  visgi nesugriuvo: „Galime matyti nuotraukas, kuriose T. Sandersonas keliauja po įvairias šalis, yra laimingas bei linksmas. Nors jis teigia, kad po įvykio jis negalėjo keliauti, funkcionuoti, neturėjo draugų, nuotraukos rodo visai ką kitą.“

2023 m. kovo 30 d. buvo priimtas teismo sprendimas – susidūrimas niekaip negalėjo įvykti taip, kaip teigė T. Sandersonas, todėl žalos atlyginimas nebuvo priteistas. Nepaisant nuosprendžio, visgi, byloje liko klausimų dėl vienodų sąlygų teismo procesuose tarp garsenybių ir paprastų žmonių. Dokumentiniame filme advokatas Bruce Pritchettas sako, kad vienas iš veiksnių, lėmusių skirtumus, buvo tai, kad G. Paltrow turėjo daugiau pinigų ir išteklių, kurie padėjo nagrinėti bylą.

Kas iš tiesų teisus šioje byloje bei ar tikrai geresni finansai ir žinomumas gali padėti laimėti net ir teismo bylas? Naują dokumentinį filmą „Gwyneth prieš Terry:​ Teismas dėl slidinėjimo incidento“ jau galima peržiūrėti „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „MEGOGO“ ir „Telia Play“.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, CNN, DC, „Eurosport“, HBO, „Max“, HGTV, „Food Network“, „OWN“, „Investigation Discovery“, TLC, „Magnolia Network“, TNT, TBS, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Film Group“, „Warner Bros. Television Group“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Apie „discovery+“:

„discovery+“ yra „Warner Bros. Discovery“ teikiama negrožinio ir realaus gyvenimo turinio srautinio transliavimo paslauga, veikimo pradžioje pasiūliusi plačiausią turinio katalogą. „discovery+“ siūlo daugybę išskirtinių, originalių serialų skirtingiems skoniams, įskaitant gyvenimo būdą ir santykius, namus ir maistą, tikrus nusikaltimus, paranormalius reiškinius, nuotykius ir gamtos istoriją, taip pat mokslą, technologijas ir gamtą, bei aukštos kokybės dokumentinius filmus. Lietuvoje „discovery+“ yra pasiekiama per „Go3“ televiziją, „MEGOGO“ ir „Telia Play“.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

Facebook Comments