Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kada svarstyti apie naują automobilį ir kaip neapsigauti, perkant naudotą?

Automobilis didelei dalį gyventojų – neatsiejama gyvenimo dalis, tačiau susidūrus su dilema, kokį automobilį rinktis – naudotą ar naują, kyla nemažai klausimų. Apskritai, kaip žinoti, kada atėjo metas ieškoti naujos transporto priemonės ir ko nepamiršti, jei nusprendėte įsigyti naudotą automobilį?

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, 2021 m. Lietuvoje pirmą kartą įregistruotų transporto priemonių skaičius siekė 235 tūkst., kurių 73,8 proc. sudarė naudotos transporto priemonės. „Automobilis – brangus pirkinys, kurį sau gali leisti ne kiekvienas, o ypač naują. Be vartojimo ir refinansavimo paskolų, antroje vietoje pagal dažnumą po namų remonto, matome, kad žmonės ima paskolas automobiliui. 2021 m. šiam tikslui teikiamų paraiškų mūsų platformoje skaičius padidėjo beveik 20 proc.“, – komentuoja tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Edita Makarevičė.

Anot pašnekovės, žmonės paskolą ima ne tik naujiems, bet ir naudotiems automobiliams. Jei transporto priemonė iš oficialaus gamintojo salono yra neįkandama, tačiau seno automobilio taisymo kaštai pamažu panašėja į sumą, kurią galėtumėte mokėti kas mėnesį, dengdami naujesnio automobilio paskolą, verta apsvarstyti galimybę skolintis naudotai, bet geriau veikiančiai transporto priemonei. Tik čia atsiranda daug klausimų, kaip pasitikėti naudotų automobilių pardavėjais ir įsigyti poreikius atitinkančią transporto priemonę?

Susidėliokite poreikius ir įsivertinkite galimybes

Esminis tikslas, svarstant apie automobilio įsigijimą yra savo poreikių ir galimybių įsivertinimas. Šią užduotį gerokai palengvinti gali automobilių savininkų patarimai. Jei jums svarbiausia automobilio išlaikymo kaštai, net ir įskaičiuojant kuro sąnaudas, verta tiksliai paskaičiuoti, koks automobilis nereikalaus didelių išlaidų. Pavyzdžiui, jei daugiausia važinėjate mieste, pasvarstykite, ar verta rinktis didelį sedaną, universalą ar visureigį su dyzeliniu varikliu. Dėl kelių ilgesnių kelionių per metus šis degalų tipas neturi pranašumų prieš benziną ar hibridines technologijas.

Taip pat labai svarbu suprasti, kad gedimų kiekis ir ypač remonto kaina nedaug priklauso nuo automobilio amžiaus. Daug svarbiau ar automobilis gerai išlaikytas ir dar svarbiau kokia jo markė, variklis ar įrangos lygis.

„Tarkime, 20-ties metų senumo „Honda Civic“ be abejonės bus išlaikoma pigiau nei 5-ių metų senumo 5-tos serijos „BMW“ vien todėl, kad „BMW“ planiniai aptarnavimai kainuoja gana brangiai. Naujų automobilių mazgai yra pagaminti sudėtingiau, jie turi gerokai daugiau elektronikos, ratai daug didesni – visa technika nėra amžina, o jos keitimas kainuoja nemažus pinigus. Tad prieš renkantis automobilį, itin svarbu įsivertinti, ar ateityje galėsite jį išlaikyti be finansinių sunkumų“, – komentuoja atsiliepimų apie automobilius svetainės Autoasas.lt atstovas Nerijus Paketūras.

Jei finansinė padėtis netrukdo, pašnekovas skatina apsvarstyti naujo automobilio pirkimą dėl priežasčių, kurių pirkėjai ne visada linkę vertinti kaip derėtų – didesnio saugumo, komforto, draugiškumo aplinkai ir geresnių kuro sąnaudų.

Nepamirškite vadovautis kritišku mąstymu

Nusipirkti gerą naudotą automobilį nėra lengva – tam, kad sutaupytumėte ne tik tūkstančius sąskaitoje, bet ir laiko bei nervų, svarbu atkreipti dėmesį į kelis svarbius punktus. Vienas jų – VIN numeris. Pagal jį galima patikrinti automobilio istoriją ir sužinoti, ar transporto priemonė turėjo didelių eismo įvykių, susipažinti su istoriniais automobilio registracijos faktais bei patikrinti ridos duomenis.

Pasak automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „CarVertical“ komunikacijos vadovo Mato Buzelio, susisiekus su pardavėju reikėtų nepalikti neatsakytų klausimų ir išsiaiškinti kaip įmanoma daugiau detalių. Pasidomėkite, kokia yra automobilio būklė, defektai ar jis yra turėjęs eismo įvykių, ar remonto darbai atilikti kokybiškai. Užduodami klausimus vadovaukitės kritišku mąstymu ir aklai nepasitikėkite.

„Būtinai išsiaiškinkite, ar pardavėjas pardavimo sutartyje gali nurodyti pilną automobilio kainą. Jei ne, rekomenduojame vengti tokio pasiūlymo. Įsigydami automobilį, kurio reali vertė yra didesnė, vėliau norint jį parduoti už didesnę nei pardavėjas nurodė sutartyje sumą, gali tekti susimokėti 15 proc. pelno mokesčio“, – pataria „CarVertical“ atstovas.

Anot M. Buzelio, taip pat reikia nepamiršti kruopščios patikros susitikus su pardavėju gyvai. Patikrinkite, ar veikia elektronikos prietaisai – langų valdymas, valytuvai, apžiūrėkite, ar automobilis neturi korozijos šaltinių. Dažniausiai pažeidžiamos vietos yra galinės ratų arkos ypač apatinėje dalyje, slenksčiai, durelių apačia, bagažinės dangtis, taip pat gali būti parūdijęs stogas prie priekinio stiklo gumos.

Jei jokių defektų nepastebite ir automobilis jau pelnė jūsų simpatijas, o pardavėjas kalba įtikinamai, nepamirškite prieš pasirašydami sutartį, atlikti bandomąjį važiavimą. Svarbu suprasti, kad norint tinkamai įvertinti automobilio stovį neužtenka pravažiuoti vos poros šimtų metrų. Geriausia pasiekti didesnį leistiną greitį ir paklausyti, ar niekas nebarška, neūžia, ar automobilio netraukia į kurią nors pusę važiuojant tiesiai.

Net jeigu ir automobilio būklė jums nekelia abejonių, rekomenduojama prieš sandorį nuvežti automobilį patikrai į gerą reputaciją turintį servisą. Įsitikinę, kad automobilis jus tenkina ir įsivertinę savo finansines galimybes, galėsite atsakingai priimti sprendimą ir būti tikri, kad pirkinys atlieps jūsų poreikius.

Pranešimą paskelbė: Mingailė Gulbinauskaitė, NEO Finance AB

Facebook Comments