Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ką reikia žinoti prieš pradedant tarptautinį logistikos verslą

Muitines tarpininkai

Įsitvirtinti logistikos rinkoje nėra lengva, todėl prieš pradėdami naują verslą šioje konkurencingoje rinkoje, pradedantieji verslo savininkai turi parengti tvirtą verslo planą ir sudaryti aiškias strategijas, kuriomis būtų vadovaujamasi. Todėl nesvarbu, ar turite vieno asmens įmonę, ar valdote 150 vilkikų, visada būkite pasirengę didelei konkurencijai.

Apgalvokite finansavimo galimybes ir įvertinkite išlaidas

Suprasdami savo verslo finansus, padidinsite tikimybę sulaukti didesnės sėkmės. Pavyzdžiui, turite išsiaiškinti, kaip finansuosite savo įmonę. Tai planuojate daryti savo asmeninėmis lėšomis, ar vis dėlto galvojate kreiptis dėl verslo paskolos? Jei kreipsitės dėl verslo paskolos, ar tikitės paskolą gauti be užstato, ar su užstatu? Galbūt galvojate kreiptis į investuotojus?

Verslo paskolos gali būti puikus pasirinkimas tiek smulkiojo verslo savininkams, tiek ir pradedantiesiems verslininkams. Prieš pateikdami paraišką paskolai gauti, būtinai sukurkite išsamų verslo planą, nes daugelis kreditorių, prieš patvirtindami paskolos paraišką, nori peržiūrėti jūsų verslo planą.

Taip pat turite atsižvelgti į išlaidas, susijusias su logistikos verslo vykdymu, įskaitant degalų kainas, techninės priežiūros išlaidas, licencijų ir rinkliavų mokesčius, draudimą, įdarbinimo ir mokymų išlaidas. Be to, galbūt norėsite investuoti į uždarą automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje būtų saugomos jūsų transporto priemonės, kai jos nėra naudojamos, taip pat į saugos priemones, pavyzdžiui, vaizdo stebėjimo kameras, signalizaciją, transporto priemonėse montuojamas kameras, GPS įrangą ir kt.

Žinoma, logistikos verslo vykdymo išlaidos tiesiogiai priklauso ir nuo pasirinktos srities bei numatomų veiklos apimčių. Tačiau nepriklausomai nuo įmonės dydžio, paprastai visuomet yra susiduriama su šiomis išlaidomis:

 • Lėšos, kurių reikia nuolatinei veiklai palaikyti;
 • Lėšų suma, kurią planuojama investuoti į reklamą;
 • Išlaidos darbuotojų atlyginimui ir įrangai;
 • Išlaidos, kurios patiriamos vykdant savo finansinius įsipareigojimus, pvz., grąžinant turimas paskolas.

Nustatykite tinkamus įkainius

Įkainis, kurį taikote, lemia pelną, kurį ketinate gauti. Jis turėtų būti pakankamai didelis, kad padengtumėte išlaidas ir gautumėte pelno. Jei nepagrįstai nustatysite per didelius įkainius, galite prarasti potencialius klientus, kurie pereis pas jūsų konkurentus. Todėl svarbu suprasti savo finansus, apskaičiuoti išlaidas ir atlikti rinkos tyrimus.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kitos įmonės teikia tokias pačias paslaugas. Todėl jei jūs norite padidinti savo teikiamų paslaugų kainą, būtinai turite pasiūlyti ir didesnę pridėtinę vertę, kurią tinkamai įvertintų jūsų klientai, pavyzdžiui, greitesnį krovinių pristatymą arba krovinių sekimo programėlę. Taigi, štai keletas veiksnių, į kuriuos turite atsižvelgti nustatydami tinkamus įkainius:

 • Transportuojamų prekių rūšis;
 • Transporto rūšis;
 • Prekių svoris;
 • Naudojamas siuntimo būdas;
 • Krovinių gabenimo maršrutai;
 • Atstumas ir laikas;
 • Draudimas;
 • Pridėtinė vertė;

Naudokite automatizuotus įrankius

Dėl šiuolaikinės technologinės pažangos jums nebereikia savo logistikos verslo vykdyti rankiniu būdu. Kiekvienas verslo savininkas žino, kaip svarbu nuolat tobulinti logistikos verslo valdymą, kad būtų galima lengviau išsiskirti iš konkurentų.

Vienas iš būdų tai padaryti – naudoti patikimą vidinę informacinę bazę ir transporto valdymo programinę įrangą. Gera programinė įranga leidžia verslo savininkams visus su transporto veikla susijusius duomenis laikyti vienoje vietoje. Ji taip pat gali padėti planuoti krovinių gabenimą, sekti krovinius, paskirstyti vairuotojų darbą ir fiksuoti degalų sąnaudas. Tokia informacija leidžia verslo savininkams taupyti laiką, pinigus ir sumažinti įvairių sunkumų riziką.

Kas toliau?

Logistikos verslas neabejotinai gali būti pelningas. Tačiau taip pat svarbu pasirinkti ir tinkamus partnerius, kurie galėtų jūsų vykdomą veiklą paversti dar efektyvesne. Dėl šios priežasties kartu vertėtų pagalvoti ir apie muitinės tarpininkų (daugiau informacijos – Deklarantai.lt) pasirinkimą, tokiu būdu užtikrinant, kad visos prekių importo ir eksporto procedūros bus vykdomos sklandžiai, greitai ir profesionaliai. Taigi, vadovaukitės pirmiau minėtais patarimais, kad galėtumėte džiaugtis sėkmingai vystomu verslu didelės konkurencijos sąlygomis.

Facebook Comments