Jau penktąkart kviečia „Lietuva skaito!“

Šiemet Lietuvos miestus ir miestelius jau penktąkart vienys skaitymo šventė „Lietuva skaito!“, skirta gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Šią dieną arba išvakarėse vyks įvairiausi literatūriniai renginiai, skaitymai, susitikimai su rašytojais.

O gegužės 7-ąją kviesime visus ypatingam šios dienos paminėjmui – daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordui. Visos bendruomenės kviečiamos jungtis ir siekti rekordo kada ir kur patogu: prieš pamokas, po pamokų, o gal vakare. Klasėje, salėje, mokyklos stadione, miesto aikštėje. Svarbiausia, kad tai vyktų tą pačią dieną visoje Lietuvoje – gegužės 7-ąją. Kuri Lietuvos bendruomenė, miestelis ar miestas surinks daugiausiai skaitančių žmonių vienoje vietoje? Rekordo siekti jau užsiregistravo įvairių miestų bei rajonų bendruomenės, o renginiai vyks nuo Akmenės iki Ignalinos, nuo Pasvalio iki Šakių nuo Šilutės iki Birštono, nuo Šalčininkų iki Plungės ir, žinoma, didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Kviečiame jungtis visus ir skaityti tai, ką mėgstate. Prašome ir jaunimo pagalbos: rašykite, kokią knygą norite rekomenduoti savo bendraamžiams ir vienu – dviem sakiniais, kodėl ją rekomenduojate. Ši jūsų rekomendacija su knygos viršeliu bus patalpinta lietuvaskaito.lt internetinėje svetainėje. Todėl šių metų „Lietuva skaito“ dovana – susitikimai su jaunimui rašančiais autoriais. Į susitikimus gegužės 7-ąją keliaus jaunimo pamėgti ir įvertinti rašytojai: Gintarė Adomaitytė, Daiva Čepauskaitė, Tomas Dirgėla, Ilona Ežerinytė, Kristina Gudonytė, Daina Opolskaitė, Selemonas Paltanavičius, Rebeka Una, Neringa Vaitkutė, Kotryna Zylė ir kiti.

Skaitykime, susitikime, siekime daugiausiai skaitančių žmonių rekordo. Užpildykime šias dienas skaitymu, kalbėjimu apie knygas. Knygos džiaugiasi, kai jas skaito. Tad gegužės 7-ąją nudžiugink nors vieną knygą! Prisijungti gali ir kviečiami visi.

Naujienas ir renginių kalendorių rasite svetainėje lietuvaskaito.lt

Apie organizuojamus renginius informuokite el. paštu ruta@lla.lt

Pranešimą paskelbė: Remigijus Jokubauskas, Lietuvos leidėjų asociacija

Facebook Comments