Įžiebiant Kalėdų eglę Kaunas kvies pakeliauti žvaigždynais

Šventinį lapkričio 25-osios vakarą, žymintį didžiųjų metų švenčių laukimo pradžią, Kaunas visus pakvies į išskirtinį Kalėdų eglės įžiebimo renginį. Šiemet susirinkusieji Rotušės aikštėje, žvelgdami į tolimus žvaigždynus, skaitys Visatos paslaptis ir mėgausis skriejančiais žvaigždžių linkėjimais su muzika. Kaip įprastai, kauniečius ir miesto svečius vėl nustebins išskirtinė dovana – kalėdinė eglė, kurią papuošti įkvėpė M. K. Čiurlionio kūryba.

Kelias į Kalėdas

„Žvelgdami į žvaigždes tamsiame nakties danguje milijonai žmonių joms siunčia tą patį norą – jie prašo taikos. Kalėdų eglės įžiebimo naktį dar stipriau skleisime šviesą vieni kitiems, kursime ir dalinsimės svajonėmis. Šiais metais renginys jungiasi su „Išsipildymo akcija“, tad norai, siunčiami laiku, bus dar galingesni. Kelias į Kalėdas Kaune simbolizuoja jaukų švenčių laukimą, kurį kursime visi drauge“, – kviečia renginio organizatoriai.

19.30 val. prasidėsiančią šventę iš Kauno Rotušės aikštės tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Scenoje pasirodys visai Lietuvai gerai pažįstami atlikėjai: Linas Adomaitis, Mantas Jankavičius, Marijonas Mikutavičius, Merūnas, Gabrielius Vagelis, Saulius Prūsaitis, Iglė, „Baltos varnos“, Lina Rastokaitė, Jokūbas Bareikis ir kiti.

„Didžiosios metų šventės vieniems reiškia Kalėdų Senelio laukimą ir dovanas, kitiems – ramybę, jaukų pasibuvimą su brangiausiais žmonėmis. Miesto pareiga – prisidėti, kad visas šis laikotarpis kiekvienam būtų kupinas šventiškos nuotaikos, pasitinkant Kalėdas ir Naujuosius. Tikiu, kad kauniečiai tradiciškai užpildys Rotušės aikštę ta gera emocija ir drauge tikrai sukursime įsimintiną atmosferą visame mieste“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kalėdų senelis tądien susirinkusiems svečiams skaitys iš žvaigždžių knygos, o savo magiškus linkėjimus siųs miestui ir visam pasauliui.

Skanios ir turiningos veiklos

Ypatingą švenčių laukimo dvasią skleis ir kalėdinę nuotaiką stiprins aikštėje įsikursiantis Kalėdų miestelis, įkvėptas M. K. Čiurlionio kūrybos. Greta žvaigždynais suspindusios didžiosios eglės jaukiose erdvėse veiks dirbtuvės, skanėstų krautuvėlės ir Kalėdų Senelio rezidencija.

Kalėdų pasaką praturtins nemokami kino seansai – virtualios realybės filmas „Angelų takais“.

Čia pat išsiųsti kaunastiškus linkėjimus kvies kalėdinis paštas. Šventinius atvirukus lankytojai suras Rotušės aikštės kupoluose. Beliks tik parašyti sveikinimą ir įmesti atvirlaiškį į pašto dėžutę šalia Kalėdų Senelio rezidencijos. Kaunas pasirūpins, kad laiškai nemokamai pasiektų adresatus net ir atokiausiuose Lietuvos kampeliuose.

Renginio organizatorius – Kauno miesto savivaldybė. Daugiau apie kelią į Kalėdas Kaune – bit.ly/kelias-i-kaledas.

Pranešimą paskelbė: Živilė Masytė, Kauno miesto savivaldybės administracija
Įžiebiant Kalėdų eglę Kaunas kvies pakeliauti žvaigždynais

Facebook Comments