ITALIŠKAS VINTAŽAS, AKMUO INTERJERE IR EDUKACIJA: KAUNO ŠIRDYJE ĮVYKO IŠSKIRTINIS DIZAINO IR VINTAŽO RENGINYS „MOLTO ITALIANO“

Gegužės 23 dieną Nacionalinio dailės muziejaus Žilinsko galerijoje, pačioje Kauno širdyje, įvyko išskirtinis architektūros ir dizaino renginys „Molto Italiano“, kuris sutraukė gausų būrį kauniečių ir miesto svečių. Renginio dalyviai turėjo galimybę įsikvėpti unikalios muziejinės patirties, kurios metu buvo suardytos ribos tarp žiūrovų ir eksponatų.

Edukacinė paskaita apie itališką dizainą

Renginys prasidėjo vieno iš Design Library Network įkūrėjų, kultūros eksperto, produktų ir strategijų dizainerio, Lorenzo Piazzi, paskaita apie itališko dizaino evoliuciją ir jos sąsajas su Lietuvos vizualiosios kultūros istorija. Pristatyme dalyvavo daugybė dizainui neabejingų žmonių, kurie galėjo išgirsti apie unikalius bibliotekos leidinius ir italų dizaino vardus, palikusius ryškų pėdsaką pasaulyje.

Unikalios instaliacijos ir akmuo interjere

Po įkvepiančio pokalbio, lankytojai buvo kviečiami apžiūrėti dizaino objektų instaliacijas, sukurtas „Golden Flea“, „Pirmas planas“, „Akmi“ ir „Aliūtė Funky Flower“. Kiekviena instaliacija kvietė susimąstyti apie natūralumą ir tikrumą interjere, akcentuojant natūralaus akmens grožį ir jo naudojimo galimybes įvairiuose dizaino stiliuose. Renginio organizatorė, „Pirmas planas“ architektė Mėta, dalijosi patarimais, kaip išsirinkti tinkamiausią akmenį savo namų interjerui, pabrėždama natūralumo ir organiškų formų svarbą šiuolaikinėje architektūroje. Anot jos, Šiuolaikinė architektūra dažniausiai pasižymi aiškiomis geometrinėmis formomis, steriliais metalo ir stiklo paviršiais. Architektai ir interjero dizaineriai siekia įnešti jaukumo, natūralumo, organiškų formų ir raštų, kurių industrija dirbtinai negali sukurti. Todėl šiuo metu interjeruose dominuoja natūralaus akmens elementai ir kitos gyvos, organiškos, gamtos sukurtos medžiagos. 

Itališkas vintažas ir sendaikčių kolekcija

Molto Italiano renginiui „Golden Flea“ įkūrėja, Eglė, surinko išskirtinio itališko vintažo ir sendaikčių kolekciją, kuri apima tokius daiktus, kurie geriausiai atspindi ‘Made in Italy’ fenomeną – stilių, kokybę ir originalų dizainą. Kolekcijoje buvo eksponuojami tokie daiktai kaip nerūdijančio plieno espresso puodeliai, ryškiaspalviai Memphis Milano judėjimo įkvėpti objektai ir šimtametę meistrystę liudijantys murano stiklo dirbiniai. Ši kolekcija pritraukė ne tik dizaino entuziastus, bet ir visus, kurie jaučia nostalgiją seniesiems laikams ir siekia savo namuose turėti dalelę istorijos.

Renginio pabaigoje, viena iš organizatorių, edukacinio projekto, „Suprasti madą“ projekto globėja Evelina, džiaugėsi renginio svečių susidomėjimu ir akcentavo jo svarbą plečiant pažinimo ribas bei jungiant dizaino ir meno sritis. Šis renginys tapo įkvėpimu tiek dizaino profesionalams, tiek mėgėjams, ir padėjo sukurti unikalią erdvę, kurioje susilieja intelektualioji informacija ir kūrybinės idėjos.

Renginio akimirkos: https://we.tl/t-zcpTMCZpWs

Pranešimą paskelbė: Evelina Petkevičienė, Suprasti madą, VšĮ

ITALIŠKAS VINTAŽAS, AKMUO INTERJERE IR EDUKACIJA: KAUNO ŠIRDYJE ĮVYKO IŠSKIRTINIS DIZAINO IR VINTAŽO RENGINYS „MOLTO ITALIANO“


ITALIŠKAS VINTAŽAS, AKMUO INTERJERE IR EDUKACIJA: KAUNO ŠIRDYJE ĮVYKO IŠSKIRTINIS DIZAINO IR VINTAŽO RENGINYS „MOLTO ITALIANO“

Facebook Comments