Išskirtinė galimybė užsienio žvaigždes išgirsti nemokamai: į festivalį „Jaunas kaip Vilnius“ atvyksta „Clean Bandit“ 

Visame pasaulyje puikiai pažįstama Jungtinės Karalystės grupė „Clean Bandit“ liepos 25 dieną pasirodys festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“, skirtame sostinės 700 metų jubiliejui paminėti. Tai bus jau antrasis grupės koncertas Lietuvoje, o jo metu atlikėjai nustebins hitais tapusiomis dainomis iš skirtingų grupės kūrybinių etapų. Vilniečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę progą išvysti atlikėjus ir  gyvai išgirsti naujausius grupės kūrinius.  

Bendri kūriniai su žymiausiais užsienio atlikėjais 

Šv. Kristoforo dieną vyksiantis festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ stebins įspūdingais klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjų pasirodymais bei išskirtiniais užsienio grupių koncertais. Antrus metus vykstančiame renginyje pasirodys dvi visame pasaulyje garsios grupės iš Jungtinės Karalystės. Viena jų – tarp elektroninės, šokių, klasikinės, ritmenbliuzo ir pop muzikos stilių ribas plečiantys „Clean Bandit“. Grupė susibūrusi dar 2008 metais ir savo išskirtiniu skambesiu išlaiko aktualumą iki šių dienų. Jie atliko bendrus kūrinius su tokiomis žvaigždėmis kaip Marina, Demi Lovato, Jess Glynne, Anne-Marie, Sean Paul, Zara Larsson, Lizzo ir kitais žymiais užsienio vardais. Savo kūryboje „Clean Bandit“ nevengia eksperimentuoti su klasikinės muzikos motyvais – jų dainose galima išgirsti tokių kompozitorių kaip Mocarto, Bethoveno ar Dvoržako kūrinių fragmentus.  

„Clean Bandit“ atlikėjai susitiko Kembridžo universitete, kur visi studijavo įvairias disciplinas. Vienoje geriausių pasaulio mokymosi įstaigų grupės nariai suformavo styginių kvartetą, o po kurio laiko vienas iš atlikėjų prie esamo repertuaro sugalvojo pridėti ir šokių muzikos motyvų. Grupei patiko klasikinės ir elektroninės muzikos simbiozė, tad nusprendė šią veiklą tęsti ir toliau. Taip gimė pirmasis grupės singlas „Mozart‘s House“, kuris „Clean Bandit“ atvėrė kelius į plačiuosius muzikos vandenis.  

Topų viršūnėse – dažniau nei Bruno Mars ar Adele 

„Clean Bandit“ savo kraityje turi net du kūrinius, kurie perlipo simbolinę vieno milijardo peržiūrų ribą „Youtube“ kanale, o daina „Rather Be“ įrašyta kartu su visame pasaulyje garsia atlikėja Jess Glynne pelnė „Grammy“ apdovanojimą. 2016 metais grupė kartu su atlikėjais Sean Paul ir Anne–Marie išleido singlą pavadinimu „Rockabye“, kuris net devynias savaites išsilaikė Jungtinės Karalystės populiariausių dainų sąrašo viršūnėje, o kartu puikiai pasirodė ir kitų Europos šalių topuose. Taip „Clean Bandit“ pagerino dar prieš 22 metus užfiksuotą grupės „Wet Wet Wet‘s“ dainos „Love is All Around“ pasiektą rezultatą. 

Ir tai dar ne pabaiga. 2018 metais „Clean Bandit“ pelnė dvi prestižinių Jungtinės Karalystės apdovanojimų „Brit Award“ nominacijas už kūrinį „Solo“, įrašytą kartu su visame pasaulyje žinoma atlikėja Demi Lovato. Ši daina užkariavo pirmąją vietą Jungtinės Karalystės populiariausiųjų dainų sąraše. Iš viso grupė yra išleidusi net 9 kūrinius, kurie pateko į atlikėjų gimtosios šalies populiariausių dainų penketuką, taip pagal šį skaičių pralenkdami visame pasaulyje žinomus atlikėjus Bruno Mars ir Adele. 

Grupė savo kūryboje permąsto klasikinę muziką ir pritaiko jos ritmą šokiams aikštelėje. Kartu „Clean Bandit“ semiasi įkvėpimo iš tokių grupių bei atlikėjų kaip „Disclosure“, „Kidnap Kid“, „Four Tet“, „Radiohead“ ir net visame pasaulyje žinomos atlikėjos Shakiros. Nepaisant minimų įtakų muzikai, viename interviu grupės nariai pažymėjo, kad labiausiai norėtų išleisti kūrinį su visame pasaulyje puikiai žinomu dainininku Stevie Wonder. Jį grupė laiko vienu iš pagrindinių jų muzikos įkvėpėjų.  

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ stebins įvairios muzikos mėgėjus 

Vienas pagrindinių Vilniaus 700 metų gimtadienio renginių prasidės koncertu, kuris suvienys klasikinės muzikos gerbėjus. Kartu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestru, diriguojamu maestro R. Šumilos, pasirodys garsiausi Lietuvos operos solistai Edgaras Montvidas, Ieva Prudnikovaitė, Aušrinė Stundytė ir Kostas Smoriginas.  

Festivalyje taip pat bus galima išgirsti specialiai šiam renginiui paruoštus Lietuvos populiariausių muzikos atlikėjų duetus. Ant scenos lips Benas Aleksandravičius, Algirdas Kaušpėdas, Monika Liu, Jessica Shy, Evgenya Redko, Mantas Jankavičius, Igoris Kofas („Lemon Joy“), Vaidas Baumila, Aleksandras Ivanauskas-Fara ir kiti žinomi šalies muzikos atlikėjai. Jie atliks tiek žinomas ir publikos mėgstamas dainas, tiek naujai interpretuotus legendinius kūrinius. Vakaro kulminacija taps išskirtiniai užsienio žvaigždžių „Bastille“ ir  „Clean Bandit“ koncertai. Daugiau apie festivalio programą galite skaityti čia: www.700vilnius.lt/jaunaskaipvilnius  

Vilniaus gimtadieniui skirtų renginių bus visame mieste  

Festivalio proga ,Vilniaus TV bokštas bus apšviestas ,,Jaunas kaip Vilnius“ festivalio spalvomis. Vilniaus spalvomis vilniečius ir sostinės svečius sveikins ir miesto tiltai.

Vilniaus 700-mečiui paminėti skirta Vilniaus performanso meno bienalė jau pristatė ilgai lauktą pagrindinę vasaros programą. Liepos 23 d. – rugpjūčio 6 d. vyksiančiame tarptautiniame renginyje pasirodys 38 menininkai, iš viso surengsiantys 31 pasirodymą. Bienalės renginiai pasklis po įvairias sostinės erdves, atspindinčias gimtadienį švenčiančio miesto unikalumą ir įvairiapusiškumą. Daugiau informacijos čia:   https://www.700vilnius.lt/programos-akcentai/7-idejos-vilniui/vilniaus-performanso-meno-bienale/ 

Daugybė partnerių visoje sostinėje jungiasi prie festivalio, Vilniaus jubiliejui dedikuodami šventines pramogas – ekskursijas, edukacines veiklas, parodas, restoranai siūlo paragauti vilnietiškos virtuvės patiekalus ar pasinaudoti specialiais jubiliejiniais pasiūlymais.  

Nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – vienas svarbiausių 2023 metų renginių, švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų. Jubiliejinę programą inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė ir kuruoja oficiali Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“.  

  

Pranešimą paskelbė: Olga Malaškevičienė, VšĮ „GO Vilnius”

Išskirtinė galimybė užsienio žvaigždes išgirsti nemokamai: į festivalį „Jaunas kaip Vilnius“ atvyksta „Clean Bandit“ 

Facebook Comments