Išmanūs namai – ne tik patogesni, bet ir kur kas saugesni

Išmanių namų sistema apjungia ir valdo visus elektrinius prietaisus esančius jūsų namuose. Būtent tokia namų įrenginių ekosistema sukuria ne tik išskirtinį komforto, energetinio efektyvumo, bet ir saugumo jausmą, mat šiais laikais – išmanūs gali būti netgi durų užraktai. „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas sako, kad tam, jog namai taptų „protingi“ juos reikia susieti su tam tikromis platformomis. Viena jų – „SmartThings“.

Komfortiškesnė kasdienybė

„Išmaniosios namų sistemos automatizuoja ir nuotoliniu būdu valdo įvairiausius namuose esančius įrenginius. Turbūt nesuklysiu pasakęs, kad vienas patraukliausių išmaniųjų namų aspektų – patogumas. Įsivaizduokite, kad ryte savo namuose atsibundate nuo garuojančios kavos kvapo, termostatas sureguliuoja jums labiausiai tinkamą namų temperatūrą, o šviesa kambariuose palaipsniui ryškėja taip imituodama natūralų saulėtekį. Išmaniuose namuose visa tai yra įmanoma nepajudinant nė piršto“, – sako T. Alešiūnas.

Vienas dažniausių išmaniųjų namų sprendimų, kuriuos galima pamatyti šiuolaikiniuose būstuose – išmanusis apšvietimas. T. Alešiūnas pasakoja, kad automatizuotas apšvietimo sistemas galima užprogramuoti taip, kad jos būtų pritaikytos pagal paros laiką ar namuose tądien norimą sukurti nuotaiką.

„Išmaniąsias lemputes dažniausiai galima valdyti balso komandomis arba išmaniojo telefono programėlėmis, todėl tobulą atmosferą galite sukurti bet kokiai progai. Dar vienas itin patogus ir dažnai pasitaikantis sprendimas – namų klimato kontrolė. Išmaniuosius termostatus galima sureguliuoti taip, kaip jums patogu. Užtikrinant didžiausią komfortą ir tuo pačiu tausojant energijos sąnaudas. Pavyzdžiui, dieną namų temperatūrą šiek tiek padidinti, o naktį – visai išjungti, kad energija nebūtų naudojama“, – teigia specialistas.

T. Alešiūnas sako, kad išmaniųjų namų prietaisų valdymas gali būti ypač patogus pasirinkus tai daryti balsu. Tai, anot jo, naudojantis „Bixby“, „Amazon Echo“, „Google Home“ ar kitomis panašaus tipo platformomis, įvairius išmaniuosius įrenginius: garso kolonėles, televizorių, ar skalbyklę, valdyti galite paprastomis balso komandomis.

Išmanūs namai – saugesni namai

Anot specialisto, Išmanūs namai –  ne tik patogūs, bet ir kur kas saugesni.

„Savo namuose integravę pažangias apsaugos sistemas galite būti ramūs, kad jie yra pilnai apsaugoti. Pavyzdžiui, kameros su judesio aptikimo ir naktinio matymo galimybėmis apie neįprastą judėjimą aplink jūsų namus įspėjimus realiuoju laiku siunčia į mobiliuosius telefonus. Tokiu būdu savo namus galite stebėti iš bet kurios pasaulio vietos, todėl keliaudami galėsite pilnai atsipalaiduoti“, – pasakoja T. Alešiūnas.

Anot jo, dar viena technologija stipriai prisidėsianti prie jūsų būsto saugumo – išmanieji užraktai.

„Tam, kad draugai, artimieji, kaimynai ar meistrai patektų į jūsų namus – jūs turite jiems suteikti specialią prieigą. Be to, šie užraktai siunčia automatinius pranešimus apie tai, kas ir kada ateina ar išeina iš jūsų namų“, – sako jis.

Energijos naudojimo efektyvumas

Išmanieji namai sukurti taip, kad taupytų energiją ir prisidėtų prie tvaresnio gyvenimo būdo. Be to, tai ne tik naudinga aplinkai, bet ir jūsų piniginei – protingai taupant energiją reikia sumokėti kur kas mažiau komunalinių mokesčių.

„Išmaniųjų namų sistemos suteikia naudingų įžvalgų apie jūsų energijos vartojimo modelius ir padeda nustatyti sritis, kuriose galite sumažinti energijos sunaudojimą. Pavyzdžiui, išmaniosios drėkinimo sistemos, atsižvelgdamos į oro sąlygas, gali koreguoti laistymo grafikus, ir taip užtikrinti efektyvų vandens naudojimą bei sumažinti išvaistomo vandens kiekį“, – pasakoja specialistas.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”

Facebook Comments