Iš karo lauko – į Lietuvos reabilitacijos įstaigas: paramos koncerte bus renkamos lėšos Ukrainos kariams

Kovoje už Ukrainos laisvę nukentėję šios šalies kariai ir kovotojai reabilitaciją gaus Lietuvoje.

Tarptautinės visuomeninės paramos ir labdaros organizacijos – ROTARY INTERNATIONAL Apygarda 1462 ir LIONS Apygarda 131 – kartu su Ukrainos ir Lietuvos atlikėjais vienija jėgas ir rengia paramos koncertą „VIENYBĖS JĖGA“.

Balandžio 29 d. 18 val. jis įvyks didžiausioje šalies salėje „Žalgirio arenoje“ Kaune.

Visos koncerte surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos karių ir kovotojų gydymui mūsų šalies medicinos bei reabilitacijos įstaigose. Renginio organizatoriai ROTARY ir LIONS klubai siekia pagerbti Ukrainos tautos bei karių didvyriškumą ir vienybę, ginant savo šalį, o taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į demokratinių vertybių bei taikos svarbą Europai ir visam pasauliui.

Solidarumo žinia kariams – Lietuvos ir Ukrainos muzikantų širdimis bei lūpomis

Paramos koncerto vedėjas bei vienas jo organizatorių Arūnas Valinskas teigia, kad pagalba Ukrainos kariams yra būtina.

„Jie kovoja už mus, todėl šiems didvyriams privalome padėti, kaip tik galime. Kovojantys kariai privalo būti ramūs dėl savo šeimų, kurios pasitraukė iš Ukrainos. Kovoje prieš agresorių patyrę sužeidimus Ukrainos kariai turi žinoti, kad jie nebus palikti likimo valiai“, – tvirtina A. Valinskas.

Sprendimui padėti Ukrainos kariams pritaria ir „Žalgirio arenos“ vadovai, kurie paramos koncerto organizatoriams ir atlikėjams neatlygintinai suteikia renginiui reikalingas erdves bei patalpas.

„Palaikome visas iniciatyvas, nuo mažiausių iki didžiausių, kurios gali prisidėti prie pagalbos ukrainiečiams, kenčiantiems nuo karo. Nuo šios tragedijos pradžios stengiamės aktyviai padėti Ukrainai ir jos žmonėms. Kuomet sulaukėme pasiūlymo rengti paramos koncertą iš ROTARY ir LIONS atstovų, skirtą Ukrainos kariams, nė akimirkos nedvejoję sutikome prie jo prisidėti“, – sako „Žalgirio arenos“ renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas.

Pasak A. Valinsko, paramos koncerte dalyvausiantys Lietuvos atlikėjai taip pat nuoširdžiai pritarė šio renginio kilniam tikslui, todėl noriai sutiko prisidėti prie jo savo atliekamomis dainomis.

Paramos koncerte dalyvaus: Marijonas Mikutavičius, Merūnas Vitulskis, Inga Valinskienė, Liepa Mondeikaitė, Andrius Mamontovas, grupė „LT United“ ir kiti žinomi atlikėjai.

Į Lietuvą atvyks ryškiausios Ukrainos scenos žvaigždės: mūsų šalyje gerai žinoma Ruslana, populiariausia Ukrainos jaunimo atlikėja Nadyja Dorofeeva bei Nastia Kamenskykh, kurios patriotinė daina „Ja Ukraina“ šiuo metu pirmauja daugelio šalių radijo topuose. Visą renginio programą organizatoriai pristatys artimiausiu metu.

Surinktos lėšos – karių reabilitacijai

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvos gydymo ir reabilitacijos įstaigos yra paruošusios beveik 1200 vietų̨ sužeistų karių gydymui ir reabilitacijai. Vienos tokios gydymo bei reabilitacijos vietos kaina yra 62,95 Eur, o vidutiniškai reabilitacija tęsiasi 21 d., t. y. 3 savaites. Taigi, vieno kario ar kovotojo reabilitacija vidutiniškai kainuos 1322 eurus. Suteikdami finansinę paramą, koncerto organizatoriai – ROTARY bei LIONS – galės padėti nuo 150 iki 200 karių ar kovotojų.

Pasak ROTARY INTERNATIONAL apygardos 1462 valdytojo Evaldo Vaineikio, Ukrainos tauta – tai pavyzdys mums visiems, kaip reikia ginti savo šalies laisvę ir ateitį. „Laisvės gynėjai turi jausti visokeriopą paramą ir tvirtą užnugarį bei žinoti, kad ištikus negandai jais bus pasirūpinta. Būtent tai ir siekiame užtikrinti“, – koncerto kilnų tikslą akcentuoja E. Vaineikis.

Lietuvos LIONS apygardos 131 gubernatorius prof. dr. Andrius Stasiukynas tam atliepia: „Ukrainos kariai ir kovotojai kaunasi ne tik už savo, bet ir visos Europos laisvę. Visi matome, kad Ukrainos visuomenei padaryta ne tik materialinė, bet ir milžiniška emocinė žala. Negalime leisti, jog karo pasekmės sužlugdytų žmonių gyvenimus“, – apie betarpiškai reikalingą pagalbą kalba A. Stasiukynas.

Pagalba Ukrainai nuo pat pirmos karo dienos

ROTARY INTERNATIONAL apygarda 1462 ir LIONS apygarda 131 bei šių organizacijų nariai, Lietuvoje kartu vienijantys daugiau nei 2260 narių, nuo pat karo Ukrainoje pradžios aktyviai įsitraukė pagalbos ir paramos ukrainiečiams organizavimą̨: teikia visokeriopą humanitarinę pagalbą, rūpinasi pabėgėlių̨ iš Ukrainos saugiu atvežimu į Lietuvą, vykdo įvairias akcijas ir renginius, kurių metu surinktos lėšos skiriamos pagalbai Ukrainai ir jos žmonėms.

ROTARY INTERNATIONAL apygardos 1462 valdytojas E. Vaineikis informuoja, kad Lietuvos rotariečių bendruomenė ne tik renka humanitarinę paramą, kurią siunčia į Ukrainą, bet ir siekia užtikrinti ypatingai šiuo metu reikalingą psichologinę pagalbą į Lietuvą atvykusioms nuo karo nukentėjusioms moterims bei jų vaikams iš Ukrainos.

„Lietuvos ROTARY bendruomenė aktyviai teikia paramą Ukrainai nuo pat pirmos karo dienos. Tuo tikslu atidarėme specialią sąskaitą „Parama Ukrainai“, į kurią jau buvo paaukota daugiau kaip 213 tūkst. eurų. Už šias lėšas išsiųsta 6 vilkikai su medicinos įranga, medikamentais ir maisto produktais. Taip pat ruošiame globalios dotacijos projektą (GG), kurio siekis – tęstinė psichologinė pagalba atvykusioms pabėgėlių šeimoms. Šio projekto suma yra 129 224 eurai“, – apie suteiktą pagalbą kalba ROTARY apygardos 1462 valdytojas.

Anot LIONS apygardos 131 gubernatoriaus prof. dr. A. Stasiukyno, jau pirmąją karo dieną buvo susisiekta su Ukrainos ir Lenkijos LIONS gubernijomis bei pasiūlyta neatidėliotina pagalba.

„Gavome pagalbos prašymą padėti silpniausiems – kūdikiams, vaikams ir jų motinoms. Skubiai rinkome reikalingus higienos reikmenis ir maisto produktus. Tuomet į Ukrainą skubiai surinkome ir išvežėme 46 paletes paramos“, – pasakoja A. Stasiukynas.

Ukrainos ambasados Lietuvoje prašymu, LIONS apygarda 131 teikė vaistų, higienos priemonių ir maisto produktų paramą savanorių pulkams ir Kijevo karo ligoninei.

Abiejų tarptautinių paramos ir labdaros organizacijų – ROTARY ir LIONS – suteikta parama Ukrainai bei jos žmonėms viršija 1 milijoną eurų.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Facebook Comments