Individuali veikla – ką verta žinoti?

individuali veiklaPrieš registruojant individualią veiklą, kiekvienam savarankišką veiklą norinčiam vykdyti žmogui būtina žinoti koks kodas priskiriamas pasirinktai veiklos rūšiai. Tai galima padaryti susisiekus su atsakingais statistikos departamento darbuotojais. Jums reikia parašyti laišką į klasifikatoriai(eta ženklas)stat.gov.lt ir papasakoti kokią veiklą norėtumėte vykdyti. Tada gausite atsakymą koks kodas būtų priskiriamas prie jūsų veiklos. Šis kodas turės būti nurodomas registracijos metu, kuomet pateiksite formą dėl individualios veiklos įregistravimo. Registracijos formą pateikti mokesčių inspekcijai galite ir atvykę į vietą, ir pateikus prašymą internetu.

Žinoma, veiklos įregistravimas yra tik vienas iš procesų verčiantis savarankiška veikla. Jums teks mokėti mokesčius, o svarbiausia – turėsite pildyti apskaitos dokumentus. Individualią veiklą vykdantys asmenys turi pildyti minimalią buhalteriją, kurią sudaro apskaitos žurnalas bei pasirinkti apskaitos dokumentai, kurie išrašomi klientams, kuomet gaunamas apmokėjimas. Tai dažniausiai būna sąskaitos faktūros. Jeigu asmuo pasiekia tam tikrą ribą, tai jam bus būtina užsiregistruoti PVM mokėtoju, o tai reiškia, kad teks pridėti ne tik PVM mokestį, bet ir išrašyti jau PVM sąskaitas faktūras.

Veiklos apskaita tikrai nėra sudėtinga – ji pati lengviausia. Žurnale yra aiškiai sužymėtos grafos, kuriose nurodyta kokią informaciją reikia įrašyti darant apskaitos įrašą. Tokie įrašai turi būti atliekami tuomet, kai klientas sumoka už paslaugas t.y. kai gaunate pinigus. Kai išrašote sąskaitą faktūrą, jos kol kas netraukiate į žurnalą – ją įtraukiate tik tuomet, kai gaunate apmokėjimą.

Individualią veiklą vykdantys asmenys taipogi turi atsakingai mokėti mokesčius, nes jeigu jie nėra sumokami taip kaip turėtų būti, tai tiek VMI, tiek ir SODRA galės tas skolas nurašyti iš jūsų banko sąskaitos. Žinoma, tokie išskaičiavimai dažniausiai atliekami tik po pajamų deklaracijos pateikimo ir termino pabaigos.

Mokesčių mokėjimo tvarka irgi yra gana paprasta – pajamų mokestį tenka mokėti mokesčių inspekcijai, o socialinį bei sveikatos draudimą – SODRAI. Kartais privalomojo sveikatos draudimo įmokas būtina mokėti kas mėnesį, todėl savarankiškai dirbti besiruošiantiems asmenims būtina pasidomėti kada tokia prievolė atsiranda. Visą informaciją apie kaip turi būti vykdoma individuali veikla pateikiama VMI ir SODROS portaluose.

Facebook Comments