„Iki“ įdarbintos nuteistosios darbą tęsia ir pasibaigus įkalinimui

Beveik prieš metus, 2021-ųjų spalio mėnesį, pradėjęs įdarbinti kalinčias moteris, prekybos tinklas „Iki“ skaičiuoja teigiamus šio projekto rezultatus. Alina Buidovaitė-Gurklienė, prekybos tinklo „Iki“ personalo verslo partnerė, sako, kad nuteistosios vertina galimybę dirbti įmonėje, spėjo įsilieti į kolektyvą ir prekybos tinkle dirbti lieka išėjusios į laisvę.  

Norinčių dirbti nuteistųjų – daug  

„Nuteistųjų įdarbinimo projektas – puiki galimybė padėti bausmę atliekančioms moterims paprasčiau įsilieti į visuomenę, išvengti nepalankaus požiūrio ir įgyti reikalingų darbo įgūdžių. Vos prasidėjus projektui, jau matėme teigiamus jo rezultatus. Kalinčios moterys lengvai įsiliejo į kolektyvą ir yra patenkintos galimybe dirbti, kai kurios jų išėjusios į laisvę lieka dirbti ir toliau, kitos dar prieš išeidamos į laisvę neatmeta galimybės pasilikti įmonėje“, – sako A. Buidovaitė-Gurklienė.

Kaip teigia „Iki“ personalo verslo partnerė, susidomėjimas galimybe dirbti tarp nuteistų moterų yra didelis. Šiuo metu apie 10 nuteistųjų dirba „Iki“ Panevėžio logistikos centre, kur atlieka įprastas prekių komplektavimo užduotis. Taip pat apie 10 moterų yra įdarbintos ir kulinarijos centre. Pasak A. Buidovaitės-Gurklienės, panašus įdarbintų nuteistųjų skaičius išlieka nuo pat projekto pradžios.

„Norinčių dirbti nuteistųjų skaičius yra didelis. Visgi, savo ruožtu, apgalvodami visus rizikos taškus ir norėdami užtikrinti sklandų darbą, esame apsibrėžę, kad vienu metu įdarbinti galime apie 20 nuteistųjų: 10 logistikos ir 10 kulinarijos centruose. Šį pastovų skaičių stengiamės išlaikyti nuo pat projekto pradžios. Pavyzdžiui, jeigu 5 nuteistosios išeina į laisvę – jų vietą iš karto užima kitos, norinčios integruotis į darbo rinką ir galinčios dirbti be sargybos moterys“, – teigia ji.

Į laisvę išėjo, dirbti – pasiliko 

Prekybos tinkle moterys dirbti pasilieka ir jau atlikusios bausmę. Vienas tokių pavyzdžių – nuteistoji, baigusi kalėti liepos mėnesį. Dar dvi nuteistosios birželį ir liepą išėjusios į paskutinę bausmės atlikimo etapo stotelę – pusiaukėlės namus, taip pat svarsto galimybę pasibaigus bausmei likti dirbti įmonėje. Visos trys moterys Panevėžio logistikos centre dirba nuo pat projekto pradžios – 2021-ųjų spalio.

Pasak A. Buidovaitės-Gurklienės, tokie konkretūs pavyzdžiai įkvepia į darbo rinką įsilieti ir kitas nuteistąsias. O atlikus bausmę ir nelikus apribojimų suteikiama galimybė darbo įmonėje ieškoti ir pagal gyvenamąją vietą, norą ir gebėjimus.

„Šis projektas parodė, kad įkalinimo įstaigose esančios moterys nori dirbti. Prie didelio norinčiųjų dirbti skaičiau prisidėjo ir jau įsidarbinusių nuteistųjų teigiami atsiliepimai. Jų istorijos įkvepia kitas. Dirbančios nuteistosios tikrai yra patenkintos atlyginimu. Jų darbo užmokestis yra toks pats, kaip ir kitų tas pačias pareigas einančių nenuteistų asmenų. Be to, nuteistosioms lygiai taip pat priklauso ir kitos papildomos naudos. Kalinčios moterys prekybos tinkle įdarbintos pagal visus Darbo kodekso reikalavimus, jos išlaiko socialines garantijas, skaičiuojamas jų darbo stažas“, – pabrėžia A. Buidovaitė-Gurklienė.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”

Facebook Comments